حقوق خبر

آیا انتشار تصاویر افراد در شبکه های اجتماعی بدون رضایت آنها جرم است و چه مجازاتی دارد؟

پایگاه خبری حقوق نیوز

آیا انتشار تصاویر افراد در شبکه های اجتماعی بدون رضایت آنها جرم است و چه مجازاتی دارد؟

ماده 17 قانون جرایم رایانه ای تصریح دارد: هرکسی که به وسیله ی سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، صوت، تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایتش منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا هتک حیثیت شود به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده 16 قانون جرائم رایانه ای تصریح دارد : هرکس به وسیله ی سامانه های رایانه ای یا مخابراتی فیلم یا صورت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.



+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

سرخط خبرها: