حقوق خبر
آیا مادر به استناد حکم دادگاه دایر بر حق حضانت می تواند برای طفل خود گذرنامه اخذ کند؟

پرسش های حقوقی روزمره 2

پایگاه خبری حقوق نیوز

آیا مادر به استناد حکم دادگاه دایر بر حق حضانت می تواند برای طفل خود گذرنامه اخذ کند؟

به موجب نظریه مشورتی 2438/7 – مورخ 29/7/59 اداره ی حقوقی اخذ شناسنانه برای اشخاص کمتر از 18 سال با ولی یا قیم آنان است و حکم حضانت تاثیری در قضیه ندارد.

در خاتمه به یک نمونه از درخواست حکم حضانت فرزند ضمیمه می شود:

1-درخواست صدور حکم حضانت فرزند برای پدر:

خواهان:

خوانده:

خواسته و دلایل:

ریاست محترم دادگاه های عمومی

احتراماً بر آن مقام محترم نظر به اینکه اینجانب با خوانده طبق سند نکاحیه شماره ی .............در تاریخ ............. ازدواج نموده و دارای ............ فرزند............به نام های (پسر- دختر) می باشیم و از طرفی با توجه به اختلافات و عدم تفاهم به موجب دادنامه ی شماره ........... از یکدیگر طلاق گرفتیم و جداگانه زندگی می کنیم. حال به استناد ماده 169 قانون مدنی حضانت فرزند به اینجانب تعلق دارد ولی همسرم از زمان جدایی بدو دلیلاز استرداد طفل به بنده امتناع می نماید. لذا صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده به استرداد فرزند و صدور حکم حضانت آنان با احتساب خسارات قانون مورد استدعاست.



+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

سرخط خبرها: