امروز: چهارشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۵ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 266671
۶۵۸
۱
۰
نسخه چاپی
بولاغ اوتی ( Nasturtium officinale)

آب بولاغ اوتی مصرف کنید

بولاغ اوتی یک گیاه شناور و وابسته به آب است، با تعداد زیادی شاخه های خزیده و ساقه، برگ های عمودی و به شکل پر دارد؛ قسمت فوقانی آن 3 تا 7 بالچه دارد و قسمت پایین آن دارای 3 بخش به صورت بریدگی می باشد.گلهای سفید رنگی دارد که در مدت کوتاهی رشد می کنند. گلبرگ ها بلندتر از کاسبرگ ها و دانه هایش کوچک و دوتایی هستند

آب بولاغ اوتی مصرف کنید

بولاغ اوتی یا علف چشمه Nasturtium officinale نام های مختلف دیگری دارد که شاهی آج، جرجیره آبی، رشاد، کرسون و همچنین به نام آب تره خوراکی از جمله آنها است.

بولاغ اوتی یک گیاه شناور و وابسته به آب است، با تعداد زیادی شاخه های خزیده و ساقه، برگ های عمودی و به شکل پر دارد؛ قسمت فوقانی آن 3 تا 7 بالچه دارد و قسمت پایین آن دارای 3 بخش به صورت بریدگی می باشد.گلهای سفید رنگی دارد که در مدت کوتاهی رشد می کنند. گلبرگ ها بلندتر از کاسبرگ ها و دانه هایش کوچک و دوتایی هستند.

آب بولاغ اوتی سرشار از ویتامین C، آهن، فسفر، منگنز، ید، کلسیم و غیره است.

خواص درمانی: دارای املاح معدنی، مقوی، تصفیه کننده ی خون، اشتهاآور، پایین‌آورنده ی قند خون و ضد کم خونی.

موارد مصرف: ضعف و بی حالی، بی اشتهایی، لنفاتیسم، کم خونی، سنگ های صفراوی و ادراری، رماتیسم، دیابت، برونشیت، تاخیر در رشد، نقاهت، انگل های روده ای، بیماری های عفونی، ریزش موها و سلولیت.

موارد منع مصرف: 1) استفاده از این سبزی در بعضی افراد ایجاد سوءمزاج می‌کند. ۲) افرادی که دچار هموروئید (بواسیر) هستند نبایستی از آن مصرف کنند. ۳) مصرف این سبزی برای خانم‌های نابارور مضر است. ۴) مصرف زیاد این سبزی در بدن ایجاد سودا می‌کند. تذکر: در بعضی اشخاص ایجاد تشنجات دردناک مثانه و در برخی موارد عدم دفع ادرار می نماید، در زنان باردار موجب تشنج در رحم و در نتیجه باعث سقط جنبن می گردد.

پایگاه خبری حقوق نیوزبome-healthy-gr6&qId=31035

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید