امروز: جمعه, ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۴ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۰۷ مه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 275331
۱۳۰۸
۱
۰
نسخه چاپی
تصمیم جدید دانشگاه آزاد

آزمون جامع دانشجویان دکتری فقط در مناطق قرمز و نارنجی غیرحضوری برگزار می‌شود

آزمون جامع دانشجویان دکتری فقط در مناطق قرمز و نارنجی غیرحضوری برگزار می‌شود

برخلاف اعلام قبلی دانشگاه آزاد مبتنی بر غیر حضوری بودن آزمون جامع (کتبی و شفاهی) در تمامی رشته‌ها طبق «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی» که روز ۲۹ دی ابلاغ شد، آزمون جامع دانشجویان دکتری فقط در مناطق قرمز و نارنجی غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.

طبق این شیوه نامه، بخش کتبی (طرح سؤال) آزمون جامع در تمامی رشته‌ها، منطقه‌ای بوده و برگزاری آن به‌صورت حضوری است. در مناطق قرمز و نارنجی، ارزیابی کتبی در تمام رشته‌ها می‌تواند به‌صورت غیرحضوری (با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار شود و بخش شفاهی آزمون جامع به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه «دان» یا دیگر سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاهی برگزار خواهد شد.

«شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) دانشگاه آزاد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» به منظور بهبود کیفیت اجرای ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی و جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و در راستای حفظ کیفیت برگزاری آزمون با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حفظ سلامتی دانشجویان دوره دکتری تخصصی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شده است.

در این شیوه نامه بیان شده است: ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور تعداد مراجعان حداکثر ۳۰ نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در هر مقطع زمانی صبح و بعدازظهر برگزار شود.

همچنین اعلام شده است که: دانشجویانی که با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل آن‌ها ملزم به شرکت در آزمون جامع به‌صورت حضوری هستند، می‌توانند نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون کتبی ارزیابی جامع انتخاب کرده و مراتب را به واحد دانشگاهی مبدأ اعلام کنند. واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ضرورت دارد که هماهنگی لازم را به عمل آورند. واحدهای مقصد باید ضمن تنظیم صورت‌جلسه و تهیه رونوشت از پاسخنامه‌ها، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصل پاسخنامه‌ها به واحدهای دانشگاهی مبدأ اقدام کنند.

انتهای پیام

  • منبع
  • اختبار

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید