امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۴ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 273330
۶۴
۱
۰
نسخه چاپی

آمریکا اعلام کرد در صورت برگزاری کلاس های آنلاین، دانشجویان بین‌المللی دیگر اجازه ماندن در کشور را ندارند

آمریکا اعلام کرده اگر تمامی کلاس‌های موسسات آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شود، دانشجویان بین‌المللی دیگر اجازه ماندن در کشور را ندارند

حقوق نیوز | اخبار و رویدادها | بین الملل

آمریکا اعلام کرد در صورت برگزاری کلاس های آنلاین، دانشجویان بین‌المللی دیگر اجازه ماندن در کشور را ندارند

آمریکا اعلام کرده اگر تمامی کلاس‌های موسسات آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شود، دانشجویان بین‌المللی دیگر اجازه ماندن در کشور را ندارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اداره امور گمرک‌ها و مهاجرت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دانشجویان با ویزای تحصیلی که کلاس‌های درس آنها تماما به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، اجازه ماندن در ایالات متحده را ندارند. این دانشجویان باید کشور را ترک کنند. اگر آنها کشور را ترک نکنند، با پیامدهای مهاجرتی روبرو می‌شوند.

این اداره همچنین اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا برای آن دسته از دانشجویانی که در موسسات آموزشی یا برنامه‌هایی که تماما به صورت ‌آنلاین برای ترم تحصیلی پاییز برگزار می‌شوند، ثبت نام کنند، ویزا صادر نمی‌کند و اداره حفاظت از گمرک‌ها و مرز آمریکا نیز به این محصلان اجازه ورود به کشور را نمی‌دهد.

این تصمیم از سوی منتقدان به شدت مورد واکنش قرار گرفت و برنی سندرز، سناتور آمریکایی در توئیتی نوشت: ظلم کاخ سفید هیچ پایانی ندارد. دانشجویان خارجی تهدید شده‌اند که یا باید کلاس‌های آنلاین را انتخاب کنند یا از کشور اخراج می‌شوند!

انتهای پیام

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید