امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
کد خبر: 289081
۳۲۴
۱
۰
نسخه چاپی

آیا بیمه اتومبیل، خرابکاری دیگران را پوشش می دهد؟

آیا بیمه اتومبیل، خرابکاری دیگران را پوشش می دهد؟

خرابکاری دیگران در قالب یک پوشش بیمه بدنه نمی‌گنجد. این خرابی ها می تواند شامل لاستیک‌های خراب، پنجره‌های شکسته و هر نوع تخریب ظاهری خودرو است. با دریافت پوشش های الحاقی بیمه بدنه می توانید مطمئن باشید که تمام آسیب های احتمالی به خودروی شما تحت پوشش است.

خرابکاری چگونه تعریف می‌شود؟

خرابکاری یا وندالیسم به اعمال عامدانه‌ای اشاره دارد که به خودروی شما آسیب رسانده یا آن را تخریب کند. این اتفاق ممکن است در هر جایی برای خودروی شما رخ دهد؛ هنگام پارک در کنار خیابان، در محوطه پارکینگ عمومی، یا حتی در حال حرکت. پیامدهای معمول خرابی خودرو عبارتند از:

- پارگی یا سرقت لاستیک

- شکستن شیشه، چراغ و آینه

- رنگ آمیزی بدنه خودرو

- خط و خش و میخ کشیدگی روی بدنه

- ریختن مواد مختلف مانند شکر و روغن در باک بنزین

آیا خرابی های عامدانه تحت بیمه بدنه پوشش داده می‌شود؟

خوشبختانه پوشش های بیمه بدنه می‌تواند آسیب‌هایی که خارج از کنترل شماست را پوشش دهد. برای این که بتوانید تمام خرابی های احتمالی را تحت پوشش قرار دهید این پوشش های الحاقی بیمه بدنه می تواند مناسب باشد:

  • سرقت درجای قطعات
  • شکست شیشه
  • رنگ، مواد شیمیایی و اسید
  • ترکیدگی لاستیک

اگر خودروی شما آسیب ببیند چه کاری باید انجام دهید؟

اگر خودروی شما تحت آسیب عمدی قرار گیرد، مراحل زیر را انجام دهید:

  • ثبت آسیب‌ها:

آسیب‌های وارده را ارزیابی کرده و یادداشت برداری کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا هر چیزی در داخل خودرو دزدیده شده یا آسیب دیده است.

  • ثبت گزارش پلیس:

با مراجع مربوطه تماس بگیرید و در اسرع وقت گزارش رسمی از واقعه را ثبت کنید. ارسال سریع گزارش می‌تواند در ارزیابی خسارت توسط بیمه مفید باشد.

  • تصویربرداری:

تنها به گزارش پلیس برای ثبت آسیب‌ها اعتماد نکنید. عکس‌های خود را از هر چیزی که آسیب دیده یا تخریب شده است، بگیرید.

  • تماس با شرکت بیمه‌گر:

اطلاعات بیشتری از جمله گزارش رسمی پلیس را ارائه دهید. شرکت های بیمه نماینده دارند که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که نیاز است ارزیاب بیمه برای بررسی آسیب‌ها ارسال شود یا می توانید مستقیما ادعای خسارت کنید.

چگونه از خودروی خود در مقابل خرابی عمدی محافظت کنید؟

اگرچه خرابی انگیزشی خودرو معمولا به طور تصادفی اتفاق می‌افتد، می‌توانید اقداماتی را برای کمک به پیشگیری از آن انجام دهید. حذف هر گونه اشیای ارزشمند از خودروی خود و پارک در مناطق با نور مناسب - یا یک گاراژ پوشیده اگر دسترسی دارید - می‌تواند به کاهش احتمال خرابی انگیزشی خودروی شما کمک کند.

اگر پنجره خودرو شکسته باشد چه کاری باید انجام داد؟

خودروی خود را از آسیب‌های بیشتر محافظت کنید. این ممکن است به معنای جابجایی آن از جاده و پوشاندن هر پنجره‌ شکسته با استفاده از چسب و پلاستیک باشد. اگر باران از طریق یک پنجره شکسته به داخل خودرو شما وارد شود، بیمه ممکن است برای تعمیرات بیشتر پوشش ندهد.

چگونه باید خودرویی که خط کشیده شده را تعمیر کرد؟

به یک صافکاری معتمد مراجعه کنید تا به شما تخمین هزینه تعمیرات را برای بیمه‌گر بدهد. هرچه سریعتر اقدام کنید تا احتمال زنگ‌زدگی کمتر شود. اگر زنگ‌زدگی رخ دهد، بیمه ممکن است هزینه‌ها را پوشش ندهد.

اگر خودرو دزدیده شود چه باید کرد؟

سرقت اغلب همراه با خرابی عمدی خودرو اتفاق می‌افتد. خوشبختانه سرقت یکی از پوشش های اصلی تمام بیمه های بدنه است. همچنین بیمه خودرو ممکن است دزدیده شدن قطعات خودرو مانند ضبط فابریک را پوشش دهد.

خرید بهترین بیمه بدنه برای خرابی های عمدی

عوامل مختلفی نظیر توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌ها، میزان پرداخت خسارت و قیمت، در تعیین بهترین بیمه بدنه تأثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت bimeh.com و وارد کردن اطلاعات ماشین خود، بهترین بیمه بدنه را با توجه به شرایط خود، انتخاب و خریداری کنید.

برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه، قیمت بیمه ارائه شده توسط تمام شرکت‌های مجاز را از طریق صفحه‌ی مقایسه و استعلام نرخ بیمه بدنه در سامانه بیمه دات کام مقایسه کنید. سپس، با انتخاب حداقل پوشش‌ و استفاده از جشنواره‎های تخفیف بیمه دات کام می‌توانید، بیمه‌نامه بدنه اتومبیل را با پایین‌ترین قیمت ممکن تهیه نمایید.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید