امروز: دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۴ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 278995
۹۳۸
۲
۰
نسخه چاپی

آیا می دانید رابطه جنسی ضربدری چه پیامدهای منفی را می تواند به دنبال داشته باشد؟!

این روزها صحبت از رابطه جنسی ضربدری بیشتر از گذشته به گوش می‌خورد. بیشتر شدن رابطه جنسی ضربدری، نگرانی‌هایی را نیز با خود به همراه دارد. برخی از افراد دل مشغول آسیب‌های آن هستند و برخی با آن درگیرند.

رابطه جنسی ضربدری

رابطه جنسی ضربدری

رابطه جنسی یکی از منابع لذت برای انسان است. یکی از ویژگی‌های خاص انسان این است که آمیزش جنسی را برای لذت انجام می‌دهد و مانند سایر حیوانات هدفش صرفا تولید مثل نیست. پس بر اساس یک اصل کلی، خوب است که در رابـطه جنسی هر دو طرف آن لذت ببرند و رضایت داشته باشند. رابطه جنسی ضربدری نوعی از رابطه جنسی است که در آن یک زوج با توافق یکدیگر، افراد دیگری را وارد رابطه جنسی خود می‌کنند، که معمولا آن افراد هم خودشان یک زوج هستند اما اشکال دیگر آن وارد کردن تنها یک زن و یا یک مرد به رابطه است.

نکته حائز اهمیت این است که رابطه جنسی باید موجب لذت فرد شود، و اگر قرار است چنین نباشد و شما لذت نبرید و صرفا به خاطر خواسته شریک تان به آن تن بدهید، به خود آسیب‌های جبران ناپذیری خواهید زد. اول از همه صحبت‌های شریکتان را گوش کنید و ببینید درست متوجه شده‌اید یا خیر. بعد بررسی کنید ببینید آیا مایل به برقراری سکس ضربدری هستید؟ با خودتان صادق باشید. اگر دچار رنجش شده‌اید، در مورد احساسات خود با همسرتان صحبت کنید. اگر نمی‌خواهید آن را قبول کنید، قاطعانه و با صراحت بیان کنید. علت عدم تفاهم جنسی با همسر خود را بررسی نمایید، چرا همسرتان چنین پیشنهادی داده است؟ در مورد مسائل و مشکلات با هم صحبت کنید. اگر نمی توانید میزان تمایلات جنسی خود را مدیریت کنید، کمک تخصصی از یک روانشناس و زوج درمانگر می‌تواند گزینه خوبی باشد.

دلایل رابطه جنسی به صورت ضربدری

تمایل به برقراری رابطه جنسی ضربدری دلایل متعددی دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم:

1. فانتزی های جنسی

فانتزی‌های جنسی، از علل اصلی این شکل از رابطه هستند. فانتزی‌ها، تصورات و خواسته‌های افراد از رابطه جنسی در دنیای خیال هستند که لزوما افراد دوست ندارند آن‌ها را وارد دنیای عمل بکنند. ممکن است برای محتوای برخی از این فانتزی‌ها احساس شرم کنید و یا بترسید. ولی باید گفت که همه انسان‌ها فانتزی‌های خاص خود را دارند و این لزوما اختلال نیست.

داشتن چنین فانتزی‌هایی می‌تواند ریشه در دوران کودکی داشته باشد. یکی از فانتزی‌ها این است که فرد دوست دارد در رابطه با شریک جنسی‌اش، فرد یا افراد دیگری را هم وارد کند. برخی از افراد مایلند که این فانتزی خود را به دنیای واقعی بیاورند و این پیشنهاد را به شریک جنسی خود می‌دهند. قدرت این فانتزی‌ها معمولا زیاد است و موجب برانگیختگی جنسی می‌شود.

2. شرکای جنسی متعدد

مردان تمایل زیادی دارند که رابطه جنسی را با چندین زن برقرار کنند و معمولا در ابراز این تمایل خود جسور تر از زنان هستند. زنان کم تر از مردان به رابطه جنسی با چندین مردان تمایل نشان می دهند. اما در صورت تمایل هم معمولا آن را برای خود نگه می دارند و ابراز نمی کنند. این در حالیست که مردان اگر شرایط را مهیا ببینند، راحت تر از زنان این خواسته خود را مطرح می کنند.

3. سرد شدن رابطه جنسی

بسیاری از زورجین به دلیل عدم آگاهی از رابطه جنسی صحیح پس از گذشت مدتی دچار یکنواختی می شوند و به مرور زمان سردی جنسی روابط آن ها را در بر می گیرد. تماشای فیلم های پورن نقش اساسی در سردی جنسی و احساس یکنواختی در رابطه دارد. در این شرایط برخی از زوجین فکر می کنند که به روابط ضربدری، سه نفره و یا سکس گروهی روی بیاورند تا گرمی دوباره به رابطه شان باز گردد.

4. تائید طلبی

بسیاری از افرادی که رابطه جنسی ضربدری را تجربه می کنند، در واقع هیچ تمایلی به برقراری آن ندارند. اما زمانی که از همسر خود این پیشنهاد و اصرار را دریافت می کنند، برای این که نشان دهند پارتنر خوبی هستند، به در خواست همسرشان جواب مثبت می دهند.

5. ناتوانی در نه گفتن

آسیب زا ترین دلیل روی آوردن به رابطه جنسی ضربدری این است که یکی از زوجین و یا هر دوی آن ها نتوانند به راحتی نه بگویند و در مقابل پیشنهاد همسر و یا یک زوج دیگر که به نوعی اعتیاد جنسی دارند، دچار تعارف شده و در نتیجه جواب مثبت می دهند. این افراد معمولا می ترسند که در صورت موافقت نکردن با خواست دیگران مورد قضاوت منفی قرار بگیرند. رابطه جنسی ضربدری برای این افراد بسیار آسیب زا است. چرا که خود هیچ تمایلی به برقراری رابطه ندارند و در نتیجه فشار روحی زیادی را متحمل می شوند.

6. اختلال تماشاگری جنسی

و در نهایت افرادی که به اختلالات جنسی مبتلا هستند به روابط ضربدری تمایل زیادی نشان می دهند. افراد مبتلا به اختلال تماشاگری جنسی معمولا علاقه ای ندارند که رابطه جنسی برقرار کنند و تنها از طریق تماشا کردن رابطه جنسی دیگران لذت برده و به اوج لذت جنسی می رسند. رابطه زناشویی با این افراد بسیار مخرب است. چرا که همسر خود را در روابط ضربدری وارد کرده و خودشان بدون وارد شدن به رابطه جنسی به تماشای سکس همسرشان با دیگران می پردازند. اختلال تماشاگری یکی از انواع اختلالات جنسی است که از مهم ترین دلایل تمایل به سکس ضربدری است.

یکی از دلایل دیگری که باعث بروز کژکاری های جنسی شده است، تابو شکنی این مسائل است. رواج فیلم های پورن، تغییر تفکرات و ارزش ها، مادی گرایی و عدم توجه به معنویات همگی مواردی هستند که مجال بروز انحرافات اخلاقی را فراهم نموده است.

رابطه جنسی ضربدری

پیامدهای رابطه جنسی ضربدری

رابطه جنسی ضربدری یکی از روابط جنسی پر خطر و ناسالم است. پس طبیعی است که عوارض و پیامدهای جدی را با خود به همراه داشته باشد. برخی از مهم ترین پیامد های رابطه جنسی ضربدری به شرح زیر می باشد:

1. بارداری ناخواسته

امکان بارداری در رابطه جنسی همواره وجود دارد. زمانی که زوجین غرق در هیجانات لحظه ای و شدید هستند، امکان بی توجهی به مسائل بهداشتی و پیشگیری از بارداری بسیار بالا است. در نتیجه امکان دارد که زوجین دچار بارداری ناخواسته بشوند.

2. بیماری های مقاربتی

امکان ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی همچون ایدز، هپاتیت، سوزاک، ویروس پاپیلوم انسانی، تب خال، سفلیس و… در روابط جنسی ضربدری تا حد بسیار زیادی وجود دارد.

3. حسادت زوجین

زمانی که یکی زوجین از رابطه جنسی با دیگری لذت برده و ارضا می شود، زمینه را برای حسادت کردن همسر خود فراهم می کند. این مساله شاید در ابتدا با موافقت هر دو انجام گرفته باشد اما به هر حال حسادت یک مساله ناخودآگاه است و می تواند تاثیرات جدی بر احساسات میان زوجین بگذارد و مشکلات زوجین شدت یابد.

4. بی اعتمادی

حسادت می تواند به مرور زمان منجر به بی اعتمادی و بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر شود. بسیاری از زوجین پس از رابطه ضربدری (حتی اگر به خواست و تمایل هر دوشان بوده باشد) نسبت به هم بی اعتماد می شوند. حتی مطرح کردن این امر با شریک جنسی ممکن است باعث ایجاد حس ناامنی در فرد مقابل شود. ممکن است طرف فکر کند که برای ارضای نیازهای همسرش کفایت لازم را ندارد و به قدر کافی جذاب نیست. و حتی امکان دارد که در صداقت در زندگی آن ها خدشه دار شده و نهایت رابطه شان به طلاق ختم شود.

5. مشکلات روانی

رابطه جنسی زمانی لذت بخش و آرامش آور است که در حریم عملکرد جنسی طبیعی و خصوصی زن و شوهر انجام گیرد و راهی شود برای پیوند عمیق تر زن و شوهر به یکدیگر. زمانی که این اصل مهم نقض شود، افراد به صورت ناخودآگاه آسیب های روانی زیادی را متحمل می شوند. اضطراب و پرخاشگری تنها بخش کوچکی از عوارض روحی و روانی رابطه جنسی ضربدری است. حال اگر یکی از طرفین ناراضی باشد و صرفا به خاطر ترس از دست دادن همسرش و یا به طور کلی با نارضایتی وارد رابطه جنسی ضربدری شود، پیامدهای جدی را می‌توان متصور شد.

6. مشکلات اجتماعی

رابطه جنسی ضربدری یک مساله نکوهیده در بسیاری از جوامع و مخصوصا جامعه ایران است. پس این امکان وجود دارد که در صورت درز کردن خبر روابط جنسی تان با مشکلات متعددی به خانواده، محیط کار و به طور کلی جامعه مواجه شوید.

7. آسیب به فرزندان

و در نهایت مهم ترین مساله ای که در رابطه با سکس ضربدری باید مورد توجه قرار گیرد، فرزندان هستند. بسیاری از زوجینی که رابطه جنسی ضربدری برقرار می کنند، فرزندانی دارد که این مساله را از آن ها مخفی می کنند. خـانواده سالم مأمن و پناهگاه فرزندان است. جایی که از تمام آسیب ها و انحرافات دور است و نقطه اتکای روحی و روانی فرزندان به شمار می آید.حال اگر فرزندان به هر طریقی متوجه روابط جنسی نامتعارف والدین خود شوند، آسیب های بسیار جدی و جبران ناپذیری را متحمل خواهند شد. بی اعتمادی به والدین باعث بی اعتمادی به دیگران و به طور کلی دنیای اطراف خواهد شد. شرمساری و خجالت مداوم از دیگر پیامدها برای فرزندان است که به مرور زمان می تواند به اختلالات اضطرابی، افسردگی و سایر مشکلات روانی بیانجامد.

طبق پژوهش‌های صورت گرفته، همه افراد به این عواقب نامناسب دچار نمی‌شوند. برخی از زوجین در واقعیت به این شکل از رابطه روی می‌آورند، زوجی که می‌خواهند وارد رابطه کنند را به خوبی انتخاب کرده و نهایتا در مورد تمام مسائل و جنبه‌های آن، از قبل با هم صحبت می‌کنند و به توافق می‌رسند. طی تحقیقات انجام شده در آمریکا کسانی که اقدام به برقراری سکس ضربدری می‌کنند، سطح رضایت زناشویی بالاتری را نشان دادند. اما آیا می‌توان تنها با چند تحقیق و مطالعه چنین روابطی را تایید یا رد کرد؟

  • منبع
  • هنر زندگی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید