امروز: دوشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۱ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 263804
۵۰۷
۱
۰
نسخه چاپی

اگر انتقال مال غیر با سند رسمی صورت گرفته باشد آیا مرجع تحقیق باید مبادرت به صدور قرار اناطه نماید؟

اگر انتقال مال غیر با سند رسمی صورت گرفته باشد آیا مرجع تحقیق باید مبادرت به صدور قرار اناطه نماید؟

اگر انتقال مال غیر با سند رسمی صورت گرفته باشد آیا مرجع تحقیق باید مبادرت به صدور قرار اناطه نماید؟

چنانچه انتقال مال غیر به موجب سند رسمی صورت گرفته باشد طبق ماده 8 قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر، عنوان جعل در اسناد رسمی را خواهد داشت و در صورتی که وقوع جرم محرز باشد صدور قرار اناطه ضرورت ندارد.

نظریه مشورتی شماره 89037 مورخ 9/12/72 اداره کل حقوقی قوه قضائیه

www.newslaw.ir

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



    کد امنیتی کد جدید