امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 264348
۲۴۰۲
۱
۲
نسخه چاپی
استاد بهرنگ کوفگر

بهرنگ کوفگر استادی که از درد عشق می آفریند+ فیلم

بهرنگ کوفگر که خود از سنین نوجوانی و با درگیر شدن پدر محبوب اش استاد منصور کوفگر تأثیر موسیقی را بر بهبود حال او درک کرده بود، سالهاست نوای دلنشین ساز خود و آموزش آن را در خدمت آسیب پذیرترین اقشار جامعه قرار داده است

بهرنگ کوفگر استادی که از درد عشق می آفریند+ فیلم

به گزارش حقوق نیوز همواره واژه سرطان برای عموم جامعه واژه ای است که با ترسِ از دست دادن جان خود و یا عزیزی همراه است. اما در شهر اصفهان استادی است که ترس از واژه‌ی سرطان را تبدیل به امید و زندگی کرد. استاد بهرنگ کوفگر نوازنده چیره‌دست تار و سه‌تار از سنین نوجوانی و بدون آموزش، نواختن ساز را با تلاش و ممارست فراوان آموخت.

بهرنگ کوفگر که خود از سنین نوجوانی و با درگیر شدن پدر محبوب اش استاد منصور کوفگر تأثیر موسیقی را بر بهبود حال او درک کرده بود، سالهاست نوای دلنشین ساز خود و آموزش آن را در خدمت آسیب پذیرترین اقشار جامعه قرار داده است. کوفگر کار خود را با ساز زدن در مرکز جانبازان آغاز کرد. استاد در ادامه نوای ساز خود و صبوری برای آموزش آن را به بیماران سرطانی، معلولین، آسیب نخاعی، کانون اصلاح و تربیت، مرکز بیماران HIV و کودکان کار و بدسرپرست تقدیم کرد و این در حالی است که استاد هرگز بابت انجام آنچه خود وظیفه می نامد هیچگونه توقع مالی نداشته است.

در گفتگو با کودکان سرطانی که آموختن ساز را بر روی بستر تخت بیمارستان از استاد کوفگر فرا گرفته اند می توان به عمق آنچه وی انجام داده است پی برد. بسیاری از این کودکان اکنون به سنین نوجوانی رسیده اند و در قالب گروه موسیقی پیام با استاد بهرنگ کوفگر همکاری می کنند. برای آنها بهرنگ کوفگر فقط یک استاد موسیقی نیست بلکه کسی است که در تاریک‌ترین و ناامیدانه‌ترین لحظات زندگی پیام آور امید و زندگی برای آنها بوده است.

بهرنگ کوفگر فقط استاد موسیقی نیست بلکه او تلاش می کند تا در دورانی که بواسطه گسترش وسایل ارتباط جمعی و جهانی شدن فرهنگ غرب پیوند کودکان و نوجوانان با فرهنگ بومی در حال کمرنگ شدن است، نسل جدید را با مفاهیم ایرانی و عرفانی آشنا سازد.


بهرنگ کوفگر استادی که از درد عشق می آفریند+ فیلم

استاد کوفگر همیشه از انجام وظیفه صحبت می کند و معتقد است باید برای آن بخش از طبقات اجتماعی که آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند فعالیت کرد، وی الگوی خود را بزرگانی همچون حضرت علی و غلامرضا تختی می داند.

کوفگر با نگرش کمک به مردم در هر کجای ایران که نیاز باشد، پس از زلزله کرمانشاه به مناطق زلزله زده سفر کرد و با نوای تار خود تلاش کرد تا برای لحظاتی دوباره نوای زندگی را به این مناطق مصیبت زده بازگرداند.

بهرنگ کوفگر استادی که از درد عشق می آفریند+ فیلم
در سفر به کرمانشاه در جمع مردم زلزله زده

بهرنگ کوفگر همواره ابراز امیدواری کرده است که هنرمندان بیشتری به چنین فعالیت‌های خودجوش و مردم‌محوری بپیوندند و معتقد است که نه تنها در اصفهان که شهر هنر و هنرمندپرور است بلکه در کل ایران باید هنرمندان کنشگر باشند و فارغ از دغدغه های سیاسی و اقتصادی به فرهنگ سازی در زمینه های مختلف بویژه در میان اقشار پایین جامعه بپردازند.


۲ دیدگاه

 
ir
کریمی | ۲ سال پیش
بهرنگ کوفگر: 09131661619
کانال تلگرام: https://telegram.me/musicpayam2016
۰
۰
 
 
ru
طیبه علی یاری | ۲ سال پیش
باسلام وعرض ادب خدمت استادگرامی من یک ببمارسرطانی هستم ومایل به آموختن سازممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید