امروز: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 274737
۲۵
۱
۰
نسخه چاپی
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

بورل: حمایت آمریکا لزوماً موضوعی قابل اتکا نیست | ترامپ نوعی بیداری در ما ایجاد کرد

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای که با با نشریه «تایم» در روز دوشنبه داشت، به عواقب روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا و اقدامات ضروری دولت پس از او پرداخت و گفت: دشمن پنداشتن اروپا از جانب ترامپ و تحمیل تعرفه‌های سنگین بر روی کالا‌های اروپایی، این حس را به وجود آورده است که حمایت آمریکا لزوماً موضوعی قابل اتکا نیست

بورل: حمایت آمریکا لزوماً موضوعی قابل اتکا نیست |  ترامپ نوعی بیداری در ما ایجاد کرد

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای که با با نشریه «تایم» در روز دوشنبه داشت، به عواقب روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا و اقدامات ضروری دولت پس از او پرداخت و گفت: دشمن پنداشتن اروپا از جانب ترامپ و تحمیل تعرفه‌های سنگین بر روی کالا‌های اروپایی، این حس را به وجود آورده است که حمایت آمریکا لزوماً موضوعی قابل اتکا نیست. ترامپ نوعی بیداری در ما ایجاد کرد و من اعتقاد دارم که باید بیدار بمانیم. نمی‌توانیم بگوییم اوه ترامپ دیگر آنجا نیست و می‌توانیم به ذهنیت قبلی خود درباره آمریکا برگردیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: پیش از روی کار آمدن دولت «جو بایدن» در آمریکا، امکان دارد که شکاف اروپا و آمریکا درباره مسائل ایران و چین، عمیق‌تر شود.

طبق گفته بورل، پس از به پایان رسیدن دولت ترامپ، بازگشت به برجام کار آسانی نخواهد بود، چون امکان دارد که طرفین پیرامون لغو مجدد این توافق از جانب آمریکا نگرانی‌هایی داشته باشند. این تنها یک توافق هسته‌ای نبوده بلکه توافقی اقتصادی محسوب می‌شود و ایران انتظار این را دارد که در مقابل توقف برنامه هسته‌ای خود، چیزی دریافت کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین ضمن اشاره به ضروری بودن انجام مذاکره میان بایدن و مقامات ایران گفت: این توافق تنها راه برای ممانعت از تبدیل ایران به یک قدرت هسته‌ای است. فکر نمی‌کنم راه حل دیگری وجود داشته باشد.

وی در ادامه پیرامون جنگ تجاری که میان آمریکا و چین وجود دارد اظهار کرد: نمی‌خواهیم میان دعوای تجاری چین و آمریکا قرار داشته باشیم و عواقب آن را ما بپردازیم. آمریکا و اروپا با یکدیگر متحد هستند اما این متحد بودن به معنی این که منافع آن‌ها همواره یکسان باشند یا اروپایی‌ها کورکورانه مواضع واشنگتن در قبال پکن را دنبال کنند، نیست.

انتهای پیام

  • منبع
  • میزان

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید