امروز: سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۱ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 270540
۳۶۴
۱
۰
نسخه چاپی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

بیش از دو میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد/نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات درمان ناباروری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از دو میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد از نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات درمان ناباروری انتقاد کرد

بیش از دو میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد/نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات درمان ناباروری

پایگاه خبری حقوق نیوز

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از دو میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد از نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات درمان ناباروری انتقاد کرد.

بشیر خالقی در گفت‌وگو با پانا با اشاره به مشکلات بیماران نابارور گفت: یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که این بیماران دارند، هزینه‌های بالای درمان بیماری است که خدمات آن نیز تحت پوشش بیمه نیست و فقط بخشی از آزمایش‌های اولیه ناباروری تحت پوشش بیمه قرار دارد اما سایر موارد تحت پوشش قرار ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بیمه‌ها حمایت مناسبی از زوج‌های نابارور ندارند، افزود: بارها به مسئولان حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر در زمینه پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری تذکر داده‌ایم و امیدواریم که تمام مراحل ناباروری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیش از دو میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد، گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری بسیار اهمیت دارد و از آنجا که جمعیت کشور رو به سالمندی است باید مسئولان توجه بیشتری به موضوع بیمه ناباروری داشته باشند چون درمان این بیماران، کمک شایانی به جوان کردن جمعیت خواهد کرد.

وی درباره تخصیص بودجه به درمان بیماری ناباروری نیز گفت: در بودجه ردیف جداگانه‌ای برای درمان ناباروری اختصاص نیافته است و برای کلیه موضوعات سلامت اعتبار در نظر گرفته شده است که وزارت بهداشت باید برای درمان ناباروری اعتبارات ویژه‌ای را هزینه کند.

انتهای پیام

  • منبع
  • پانا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید