امروز: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 274731
۲۰
۱
۰
نسخه چاپی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان

بیش از ۱۲ هزار تن برنج دپو شده در گمرکات هرمزگان ترخیص و بارگیری می شود

 بیش از ۱۲ هزار تن برنج دپو شده در گمرکات هرمزگان ترخیص و بارگیری می شود

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در راستای احقاق حقوق عامه و به منظور نظارت بر بازار و تعدیل قیمت‌ها، ۵۷۰۰ تن برنج وارداتی موجود در انبارهای گمرک قشم پس از مدت مدیدی بلاتکلیفی و عدم ترخیص توسط صاحبان کالا، اکنون با کامیون‌های سنگین و نیمه سنگین در حال بارگیری است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی افزود: تأخیر در روند ترخیص این محموله‌ها سبب شده بود که این حجم زیاد از کالای اساسی برنج در معرض انقضای مدت مصرف قرار گیرد.

وی ادامه داد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه در صورت ادامه معطلی در روند ترخیص، این محموله‌های بزرگ برنج در معرض فساد قرار می‌گرفت و در نهایت چاره‌ای جز معدوم کردن آن‌ها وجود نداشت که این موضوع با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه‌های نگهداری در گمرک منجر به تحمیل خسارت قابل توجهی به بیت‌المال می‌شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن قدردانی از همه کسانی که در این رابطه با مسئولان قضایی همکاری لازم را داشته‌اند تصریح کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع رسانی به موقع موضوع از طریق رسانه‌ها در کمتر از یک هفته از ضرب‌الاجل تعیین شده، با ترخیص این محموله‌های بزرگ برنج، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به وجود آمده به بیت‌المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری شد.

به گزارش ایرنا، ۲۵ آبان ماه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با توجه به بازدید دادستان قشم از انبارهای گمرک در این جزیره، دستور قضایی صادر سد تا پنج هزار و ۷۰۰ تُن برنج وارداتی حداکثر در مدت یک هفته ترخیص شود.

همچنین ۲۶ آبان ماه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از ترخیص و بارگیری محموله ۶۵۰۰ تنی برنج در بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید