امروز: دوشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۳ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 273284
۵۸
۱
۰
نسخه چاپی

ترامپ: هرچه بیشتر کرونا شیوع می یابد از دست چین عصبانی تر می شوم

رییس جمهوری آمریکا در پیامی توییتری نوشت که هر چه بیشتر شاهد شیوع کرونا می‌شود، شدت عصبانیتش از چین افزایش می‌یابد

حقوق نیوز | اخبار و رویدادها | بین الملل

ترامپ: هرچه بیشتر کرونا شیوع می یابد از دست چین عصبانی تر می شوم

به گزارش ایرنا رییس جمهوری آمریکا در پیامی توییتری نوشت که هر چه بیشتر شاهد شیوع کرونا می‌شود، شدت عصبانیتش از چین افزایش می‌یابد.

دونالد ترامپ بامداد چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: هر چه بیشتر می‌بینم که همه‌گیری [کرونا] روی زشت خود را در سراسر جهان گسترش می‌دهد و خسارت بزرگی که به ایالات متحده می‌زند، بیشتر و بیشتر از دست چین عصبانی می‌شوم. مردم این را می‌بینند، [اما] من احساس می‌کنم!

ترامپ به همراه برخی دیگر از مقام‌های دولتش اتهام‌زنی‌های گسترده‌ای را علیه چین مبنی براینکه منشأ ویروس کرونا بوده و اقدامات لازم را برای پیشگیری به موقع از شیوع آن انجام نداده، مطرح کرده‌اند.

ترامپ چین را متهم به تعلل در اعلام اطلاعات مربوط به انتشار کووید۱۹ می‌کند و درباره سازمان جهانی بهداشت هم مدعی شد که این سازمان با «پنهانکاری و سوء مدیریت» و هشدار دیر هنگام درخصوص شیوع کرونا سبب جان‌ باختن هزاران نفر شده است.

مقام های آمریکا از جمله «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور نیز در الفاظی غیرانسانی و نژادپرستانه، از ویروس کرونا به عنوان «ویروس چینی» یا «ویروس ووهان» نام برده بودند که سبب خشم چین و برخی از مقام‌های دیگر کشورهای جهان شد.

چین نه تنها هیچ کدام از این اتهام ها را قبول ندارد، بلکه معتقد است که بیش از هر کشور دیگری برای مهار کرونا در جهان تلاش کرده و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزیده و بیشترین هزینه‌ها را متقبل شده است.

«مایک رایان» از مقام های ارشد سازمان جهانی بهداشت در واکنش به اظهارات رییس جمهوری آمریکا که گفته بود منشاء ویروس کرونا آزمایشگاهی در چین بوده، افزود: سازمان جهانی بهداشت هیچ اطلاعاتی از آمریکا که نشان دهد ادعای مطرح شده واقعیت دارد دریافت نکرده است.

حتی جامعه‌اطلاعاتی آمریکا که همه نهادهای اطلاعاتی - امنیتی این کشور را مدیریت می‌کند، اعلام کرده ویروس کرونا دست‌ساز بشر نیست یا با اصلاح ژنتیکی پدید نیامده است.

انتهای پیام

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید