امروز: پنج شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۳ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 264377
۵۴۹
۱
۰
نسخه چاپی

تعطیلی سرویس کوتاه کننده لینک گوگل موسوم به goo.gl

ساعاتی پیش گوگل با انتشار پستی در وبلاگ توسعه دهندگان خود از تعطیلی سرویس کوتاه کننده لینک گوگل موسوم به goo.gl در تاریخ ۱۳ آوریل (معادل ۲۴ فروردین ماه) خبر داده است

 تعطیلی سرویس کوتاه کننده لینک گوگل موسوم به goo.gl

به گزارش حقوق نیوز ساعاتی پیش گوگل با انتشار پستی در وبلاگ توسعه دهندگان خود از تعطیلی سرویس کوتاه کننده لینک گوگل موسوم به goo.gl در تاریخ ۱۳ آوریل (معادل ۲۴ فروردین ماه) خبر داده است.

با عملی شدن این تصمیم، از تاریخ یاد شده به بعد دیگر قادر به ساخت لینک های کوتاه در سرویس goo.gl نخواهید بود، هر چند تا یک سال بعد از این موضوع (۳۰ مارس ۲۰۱۹) همچنان قادر هستید که آن ها را در کنسول goo.gl ویرایش نمایید. ضمنا لینک های کوتاه goo.gl تا بعد از این تاریخ نیز همچنان قابل استفاده خواهند بود.

اما گوگل با قطع پشتیبانی از goo.gl سرویس جایگزینی را هم برای آن معرفی کرده. Firebase Dynamic Links یا به اختصار FDL، آدرس های اینترنتی هوشمندی هستند که گوگل برای جایگزینی با سرویس کوتاه کننده لینک سابق خود در نظر گرفته است. به لطف این لینک های جدید می توانید افراد را به غیر از صفحات معمولی وب مستقیما به صفحات خاصی در درون اپلیکیشن های iOS، اندروید یا اپ های تحت وب بفرستید.

انتهای پیام

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید