امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 271581
۵۲۸
۱
۰
نسخه چاپی
سمبوسه

تهیه انواع سمبوسه (قسمت 2)

تهیه انواع سمبوسه (قسمت 2)

سمبوسه

سمبوسه سبزیجات ادویه ای

مواد مورد نیاز

خمیر

1پیمانه آرد ساده

آب به اندازه کافی

۲ قاشق سوپخوری روغن

کمی نمک

مواد مورد نیاز داخل سمبوسه:

3- 4 عدد سیب زمینی(پخته ، پوست بگیرید و پوره کنید)

2/1 پیمانه نخود فرنگی

2/1 عدد فلفل سبز، ریز کنید

1 قاشق سوپخوری گشنیز تازه وريز شده

2/1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده

کمی بادام هندی ریز شده( دلخواه)

کمی کشمش( دلخواه)

2/1 قاشق چایخوری گاراماسالا

نمک

1/2قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

روش تهیه

خمیر را آماده کنید:

1- تمام مواد به استثنای آب را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید آب را کم کم اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرم و يكدستی فرم بگیرد. آن را داخل یک تکه پارچه مرطوب بپیچیدو حدود ۱۵ دقیقه کنار بگذارید.

2- مواد داخل سمبوسه را آماده کنید- سیب زمینی پوره شده را همراه تمام مواد خشک از قبيل گاراماسالا، نمک، پودر فلفل قرمز فلفل سبز، زنجبيل داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید، نخود فرنگی بادام هندی و کشمش را هم اگر استفاده می کنید اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. گشنیز ريزشده را هم اضافه کنید و کنار بگذارید.

3- خمیر را روی یک سطح که با کمی آرد پوشانده شده نازک بازکنید و دایره هایی به قطر 5-4 سانتیمتر از آن برش دهید.

4- دایره های خمیر را از وسط به وسیله یک چاقو به دو قسمت تقسیم کنید و هریک را به دونیم دایره برش دهید

5- اکنون یک نیم دایره را بردارید و آن را به شکل مخروط فرم دهید در حین کار از آب استفاده کنید .

6- یک قاشق سوپخوری از مواد داخل سمبوسه را داخل هریک از مخروط های آماده شده بریزید و هرسه طرف را با کمی آب به هم بچسبانيد.

7- روغن را داخل یک ماهیتابه روی حرارت قرار دهید و سمبوسه ها را شرخ کنید تا طلایی شوند.

8- این غذا را داغ با سس تمبر هندی یا ترشی سرو کنید.

تهیه انواع سمبوسه (قسمت 2)

سمبوسه سبزیجات هندی

مواد مورد نیاز

2 پیمانه آرد گندم

3 قاشق سوپخوری کره

4 عدد سیب زمینی

1پیمانه نخود فرنگی

1پیمانه کلم ریز شده

1پیمانه پیاز ریز شده

8 عدد فلفل سبز ریز شده

1 قاشق چایخوری زنجبيل له شده

1/4 پیمانه برگ نعناع

1پیمانه گشنیز تازه ریز شده

روغن برای سرخ کردن

نمک

روش تهیه

1- نخود را با مقداری آب داخل یک قابلمه کوچک روی حرارت قرار دهید تا نرم شود.

2- سیب زمینی را با مقداری آب و نمک داخل یک قابلمه روی حرارت قراردهید و بپزید تا نرم شود، سپس پوست گرفته و بصورت پوره نرم کنید.

3- كلم ریز شده را هم با مقداری آب کمی بپزید.

4- روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قراردهید و پیاز را اضافه کرده تفت دهید تا طلایی روشن شود. سپس زنجبیل، گشنیز نعناع، و فلفل سبز را اضافه کنید و حدود ۱ دقیقه تفت دهید.

5- نمک و نخود پخته شده، کلم و سیب زمینی پوره شده را اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید و حدود ۱ دقیقه تفت دهید و از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

6- داخل یک کاسه بزرگ آرد، کره و نمک را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر نرمی حاصل شود. خمیر را به توپ های کوچک تقسیم کنید و هر یک از توپک های خمیر را بصورت دایره باز کنید. هر دايره خميررا به دو قسمت تقسیم کنید و لبه های هر نیم دایره را با آب کمی مرطوب کنيد.

7- مقداری از مواد مخلوط شده داخل سمبوسه را در مرکز هر نیم دايره خمير قرار دهید و گوشه ها را روی هم تا بزنید و به شكل مثلث بپیچید. لبه ها را با دقت روی هم فشار دهید.

8- روغن را داخل یک ماهیتابه روی حرارت قرار دهید و سمبوسه ها را داخل روغن داغ شده سرخ کنید تا طلایی شوند. با سس کچاپ سرو کنید.

سمبوسه رژیمی همراه با سوپ جو

مواد مورد نیار

1 عدد سینه مرغ

2عدد سیب زمینی متوسط

30 گرم روغن مایع

3 هويج اعدد فلفل دلمه ای سبز

2/1 پیمانه نخود فرنگی پخته

2/1 پیمانه کنسرو ذرت

تعدادی نان لواش

3 قاشق سوپخوری سبزی معطر

2/1 قاشق چایخوری فلفل سیاه

2/1 قاشق چایخوری ادویه

2/1 قاشق چایخوری زردچوبه نمک

1/2پیمانه پنیر پیتزا

2عدد پیاز متوسط

100 گرم جو پرک شده

شیر کم چرب یک لیوان

روش تهیه

1- داخل یک قابلمه متوسط مرغ، هویج، جو، پیاز ریز شده و نمک و ادویه بریزید و به مقدار لازم روی آن ها آب اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا پخته شوند. البته سیب زمینی پوست گرفته را هم می توانید همراه با مرغ بپزید.

2- بعد از پختن مواد مرغ و سیب زمینی و مقداری از هویج را جدا کنید و هریک را بطور جداگانه داخل بلندر بریزید و بزنید تا ريزشوند. البته با دست هم می توانید این کار را انجام دهید.

3- کمی روغن را داخل ماهیتابه ریخته روی حرارت قراردهید، یک پیاز ریزشده را داخل روغن تفت دهید، بعد مرغ، سیب زمینی، هویج نخود فرنگی، ذرت، فلفل دلمه ای ریز شده و سبزیجات معطر را به آن اضافه کنید و تفت دهید در خاتمه نمک و ادویه و زردچوبه را اضافه کنید

4- نان لواش را بصورت مستطیل برش دهید، به وسیله برس روی برش های نان را کمی چرب کنید (دلخواه) روی هر برش نان مقداری از مواد داخل بریزید و آن را مانند سوسیس لوله کنید و داخل سینی فر از قبل چرب کرده بچينيد، سعی کنید ازنان خیلی نازک استفاده کنید.

5- بعد از آماده کردن سمبوسه ها روی آن ها را به وسیله برس کمی چرب کنید. داخل فر از قبل گرم کرده روی ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد حدود ۳۰-۲۰ دقیقه یا تا زمانیکه روی آن ها کاملاً طلایی شود بپزید. اگر فر در دسترس نبود می توانید سمبوسه ها را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شوند.

سوپ: مواد باقیمانده داخل قابلمه را جدا کنید و داخل میکسر بزنید تا صاف و یکدست شود. دوباره همراه با آب پخت داخل قابلمه برگردانید این سوپ غلیظ و لعاب دار خواهد بود، اگر احساس کردید که سوپ سفت شده کمی شیر به آن اضافه کنید و زمانیکه به نقطه جوش رسید از روی حرارت بردارید، نمک و فلفل را بچشید و با کمی آب لیموتازه چاشنی دار کرده و داخل ظرف سرو بریزید و با سبزیجات معطر تزئین کنید. سبزیجات را در حين پخت می توانید اضافه کنید.

سمبوسه تن ماهی

مواد مورد نیاز

2 عدد قوطی تن ماهی

2 عدد سیب زمینی درشت، آب پز کنید

1 عدد پیاز متوسط، ریز کنید

1 پیمانه جعفری ریز شده

1عدد فلفل دلمه ای ریز شده

2/1 قاشق چایخوری فلفل سیاه

نمک

نان لواش

روش تهیه

۱- روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. پیاز ریز شده را اضافه کنید و تفت دهید، سپس فلفل دلمه ای ریز شده و تن ماهی را که روغن آن را گرفته اید اضافه کنید و کمی تفت دهید.

۲- جعفری ریز شده را به مخلوط تن ماهی اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.

٣- سیب زمینی پخته را داخل یک کاسه مانند پوره نرم كنید و مخلوط تن ماهی و ادویه را به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.

- 4نان لواش را به قطعات مستطیل شکل برش دهید و از مواد آماده شده مقداری روی هریک از برش های نان قرار دهید و مثلثی بپیچید. روش پیچیدن نان سمبوسه را در صفحه ببینید.

-5 روغن را داخل ماهیتابه روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، بعد سمبوسه های آماده شده را داخل روغن با حرارت ملایم سرخ کنید تا طلایی شوند. با سس مورد علاقه خود سرو کنید.

مواد مورد نیاز سس نعناع

۲ حبه سیر

1 تکه 1/5 سانتيمتری زنجبيل

1 دسته نعناع، برگ ها را از ساقه جداکنید، مقداری برگ گشنیز

1 قاشق چایخوری شکر

نمک

آب دو عدد لیمو

1 قاشق سوپخوری آب

روش تهیه

-1سیر و زنجبیل را داخل بلندر بریزید و بزنید تا نرم شوند.

۲- برگ نعناع، گشنیز، شکر، نمک، آبلیمو را اضافه کنید و بزنید تا نرم شوند.

٣- آب را اضافه کرده و خوب باهم مخلوط کنید تا سس آماده شود.

سمبوسه سبزیجات

مواد مورد نیاز

1 عدد سیب زمینی، آن را به مکعب های ۱۰-۵ میلیمتری ریزکنید

1 عدد هویج، مانند سیب زمینی ریز کنید

2 حبه سیر، رنده کنید

1 عدد پیاز، ریز کنید

1 پیمانه نخود فرنگی فریز شده

1 قاشق سوپخوری روغن مایع

2 قاشق چایخوری پودر کاری یا ادویه مورد علاقه خود

نمک و فلفل

100 میلی لیتر آب سبزیجات

مواد مورد نیاز خمیر:

225 گرم آرد ساده

2 قاشق چایخوری نمک

2 قاشق سوپخوری روغن مایع

80 میلی لیتر آب گرم

روش تهیه

برای پخت سمبوسه داخل فر ابتدا سینی فر را کمی چرب کنید بعد سمبوسه ها را داخل سینی فر بچینید. یک عدد تخم مرغ را کمی بزنید تا سفیده و زرده با هم مخلوط شود و به وسيله برس روی هر یک ازسمبوسه ها بزنید. درجه حرارت فر را باید طبق فر خود برای پخت تنظیم کنید.

1- خمیر را آماده کنید- آرد و نمک را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید. وسط آرد را بازکنید، روغن و به اندازه کافی آب اضافه کنید و با دست آرد را از اطراف ظرف به وسط آورید و با هم مخلوط کنید تا خمیر سفتی فرم بگیرد. خمیر را روی سطحی که با کمی آرد پوشانده شده قرار دهید و ورز دهید تا صاف و یکدست شود و زمانیکه بصورت یک توپ فرم می دهید از هم باز نشود. داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در دمای خانه حدود ۳۰ دقیقه استراحت دهید.

2- خمیر آماده شده را به ۱۲ قطعه یکسان تقسیم کنید و هر قطعه را بصورت یک توپ کوچک فرم دهید و روی سطح قرارداده و بصورت یک دایره ۱۵ سانتیمتری باز کنید. این دایره را به وسیله چاقو به دو قسمت تقسیم کنید.

3- لبه های نیم دایره را به وسیله برس با کمی آب مرطوب کنید و آن را اطراف انگشتانتان بصورت یک مخروط فرم دهید. البه مرطوب شده را به هم بچسبانید.

داخل مخروط را با یک قاشق سوپخوری از مواد آماده کرده داخل سمبوسه پر کنید و لبه های مرطوب را به هم فشاردهید و بالای مخروط را به این ترتیب ببندید.

4- مواد داخل سمبوسه را آماده کنید- روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قراردهید، پیاز، سیر و ادویه را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شود. سبزیجات و نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب باهم مخلوط کنید. آب سبزیجات را اضافه کنید و روی ظرف را بپوشانید و حدود ۳۰ دقیقه اجازه دهید بجوشد تا مواد پخته شود.

5- روغن را داخل یک ماهیتابه روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سمبوسه ها را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود بعد بیرون آورده و داخل دستمال خشک کن قراردهید تا روغن اضافه گرفته شود.

تهیه انواع سمبوسه (قسمت 2)

سمبوسه گوشت و سبزیجات معطر

مواد مورد نیاز

2 عدد پیاز، ریز شده

500 گرم سیب زمینی پخته و ریز شده

500 گرم سبزی معطرازقبیل

(تره، جعفری، گشنیز، شنبلیه)ریز کنید

1/2 قاشق چایخوری ادویه معطر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه

نمک

250 گرم گوشت چرخ کرده

روغن برای سرخ کردن

مواد مورد نیاز خمیر

2 عدد تخم مرغ

1/2 قاشق چایخوری نمک

2 قاشق سوپخوری روغن

1 قاشق چایخوری مایه خمیر

1 قاشق چایخوری شکر ( برای سرعت دادن به فعال شدن مایه خمیر)

2 پیمانه آرد(اگر کم بود اضافه کنید ) تا خمیری مناسب فرم بگیرد.

روش تهیه

1- خمیر را آماده کنید-مایه خمیر را با 1/2پیمانه آب گرم همراه با شکر داخل یک کاسه مخلوط کرده حدوده دقیقه در محلی گرم قرار دهید تا کف کرده و فعال شود.

2- آرد را داخل یک کاسه بزرگ بریزید نمك ، روغن مایع، تخم مرغ و مایه خمیرفعال شده را اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی فرم بگیرد و به دست نچسبد، خوب ورز دهید. خمیر را حدود نیم ساعت در محلی گرم قراردهید.

3- خمیر را روی سطحی که با کمی آرد پوشانده شده به ضخامت 1/5سانتیمتر بازکنید و به شکل مربع برش دهید، مواد را روی هر یک از برش های خمیر قرار دهید و آن را بصورت مثلث تا بزنید و لبه های خمیر را با چنگال کاملاً فشار دهید تا خمیر در روغن باز نشود.

4- مواد داخل سمبوسه را آماده کنید-۲ قاشق سوپخوری روغن را داخل یک ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید، پیاز ریز شده را اضافه کرده و تفت دهید، سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنیدو تفت دهید، بعد ادویه ، نمك و فلفل را داخل گوشت بریزید و خوب با هم تفت دهید. سبزیجات را هم اضافه کنید و کمی تفت دهید در خاتمه سیب زمینی را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

5- روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سمبوسه های آماده شده را داخل روغن سرخ کنید تا طلایی شوند. با سالاد سبريجات یا ترشی و سس مورد علاقه خود سرو کنید .

سمبوسه مرغ

مواد مورد نیاز

2 عدد سینه مرغ

2 عدد پیاز

1 پيمانه نخود فرنگی

1 عدد هویج

1 عدد سیب زمینی

2 قاشق سوپخوری جعفری ریز شده

1/2 قاشق چایخوری فلفل

1/2 قاشق چایخوری ادویه

نمک

12 عدد فلفل سبز تند

نان سمبوسه به تعداد

روش تهیه

1- سینه مرغ را همراه با کمی آب و نمک داخل یک قابلمه روی حرارت قرار دهید تا بپزد. بعد کمی خنک کنید و با دست ریز کنید.

2- پیاز را نگینی ریز کرده داخل یک ماهیتابه با کمی روغن تفت دهید، مرغ ریز شده را اضافه کنید و کمی تفت داده سپس فلفل و ادویه را اضافه کنید.

3- سیب زمینی و هویج رانگینی ریز کنید و داخل یک قابلمه کوچک روی حرارت قرار دهید و آن ها را با کمی آب بپزید.

4- نخود فرنگی و هویج و سیب زمینی پخته را داخل مخلوط مرغ اضافه کنید . در خاتمه جعفری ریز شده را هم اضافه کنید و تمام مواد را با هم خوب مخلوط کنید.

دراین غذا می توانید از ادویه های مختلف از قبیل زردچوبه، فلفل سیاه، زیره، پودر زنجبيل طبق ذائقه خود استفاده کنید.

5- نان های سمبوسه را آماده کرده و روی هریک مقداری از مخلوط قراردهید و طبق روش صفحه ۲ آن ها را بپیچید.

6- روغن را داخل یک ماهیتابه گود روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، هم می توانید به همین صورت آن ها را داخل روغن سرخ کنید. وهم می توانید ۲ عدد تخم مرغ را به وسیله چنگال هم بزنید تا سفیده و زرده با هم مخلوط شود بعد سمبوسه ها را یکی یکی داخل تخم مرغ بزنید و بعد داخل پودر سوخاری بغلتانید و داخل روغن سرخ کنید.

سمبوسه ماهی آزاد با نان لواش

مواد مورد نیاز

180 گرم ماهی

1پیمانه جعفری و پیازچه ریز شده

4حبه سیر، ساطوری ریز شده

4 عدد سیب زمینی متوسط آب پز شده

2/1 پیمانه فلفل دلمه ای ریز شده

3 عدد نان لواش

5 قاشق سوپخوری روغن برای سرخ کردن

مواد مورد نیاز ترشی نعناع

1/2 پیمانه برگ نعناع تازه

1/2 یک عدد پیاز متوسط

1/2 یک عدد گوجه فرنگی متوسط

1تکه زنجبيل

1حبه سیر

1عدد فلفل سبز

1/4قاشق چایخوری آب لیمو

1/2 قاشق چایخوری نمک

1/2قاشق چایخوری شکر

روش تهیه

1- ابتدا ماهی را با کمی نمک و آب لیمو بخارپز کنید.

2- ماهی وسیب زمینی پخته را ریز کنید.

3- داخل یک کاسه ماهی و سیب زمینی ریزشده را باهم مخلوط کنید سیر، فلفل دلمه ای ریز شده، جعفری و پیازچه را اضافه کنید.

4- نان لواش را به ۵ قطعه مستطیل تقسیم کنید. از مواد آماده شده مقداری روی هریک ازبرش های نان قراردهید و مثلثی بپیچید.

5- روغن را داخل ماهیتابه روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، بعد سمبوسه های آماده شده را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شوند.

6- این غذا را می توانید با سس یا سالاد سبزیجات تازه سرو كنيد.

روش تهیه ترشی نعناع

١- پیاز، گوجه فرنگی، زنجبیل، سیر، فلفل سبزو آب لیمو را داخل بلندر بریزید و بزنید .

۲- برگ نعناع، نمک و شکر را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط صاف و یکدست شود. داخل ظرف سرو بریزید و همراه با غذا سرو کنید.

سمبوسه مخلوط هندی

مواد مورد نیاز: ۸عدد درست کنید

200 گرم سیب زمینی، پوست بگیرید و ریز کنید

1/2 پیمانه مخلوط نخود فرنگی، دانه ذرت، هویج ریز شده، از هریک به تنهایی می توانید استفاده کنید.

1قاشق سوپخوری روغن مایع

1عدد پیاز کوچک، ریز کنید

1 قاشق چایخوری سیر ریز شده

1 قاشق چایخوری زنجبیل تازه ریز شده

1/2 یک عدد فلفل دلمه ای قرمز، نرم کنید

1/2 قاشق چایخوری ادویه مخلوط

1/2 قاشق چایخوری زردچوبه

1/2 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

1 قاشق چایخوری نمک

1/2 لیمو، آب بگیرید

2 قاشق سوپخوری گشنیز ریز شده

روغن بادام زمینی، برای سرخ کردن

مواد مورد نیاز خمیر

1/2 قاشق چایخوری نمک

1پیمانه + ۲ قاشق سوپخوری آرد مخلوط با بکینگ پودر

2 قاشق سوپخوری کره، ریز کنید

4 - 5 قاشق سوپخوری آب

روش تهیه

1-مواد داخل سمبوسه را آماده کنید سیب زمینی را با کمی آب و نمک بپزید تا نرم شود. داخل صافی بریزید و کنار بگذارید، هویج را هم ریز کنید و داخل یک قابلمه با کمی آب بپزید. نخود فرنگی و دانه ذرت را هم اضافه کنید و کمی بپزید. وکنار بگذارید تا خنک شود.

2- روغن مایع را داخل یک ماهیتابه بریزید و روی حرارت قراردهید و پیاز را تفت دهید تا طلایی شود. سیر، زنجبيل و فلفل قرمز نرم ریزشده را اضافه كنيد و حدود ۲ دقیقه تفت دهید، بعد ادویه گاراماسالا، زردچوبه پودر فلفل قرمز و نمک را اضافه کنید و۲ دقیقه دیگر تفت دهید.

3- داخل یک کاسه پوره سیب زمینی، پیاز و مخلوط ادویه ها، هویج، نخود فرنگی ذرت، آب لیمو وگشنیز ریز شده را با هم خوب مخلوط کنید.

4-خمیر را آماده کنید- آرد و نمک را داخل یک کاسه متوسط بریزید و با هم مخلوط کنید. کره را داخل آرد به وسیله انگشتان مالش دهید تا مخلوطی مانند نان ریزشده فرم بگیرد. آب را کم کم هربار یک قاشق چایخوری اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر به شکل یک توپ فرم بگیرد، سپس خمیر را حدود 5 دقیقه ورز دهید و حدود ۱۵ دقیقه استراحت دهید. می توانید ابتدا خمیر را آماده کنید و داخل یخچال قرار دهید.

5-خمیر را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. و هریک را به شکل توپ فرم دهید. سپس روی یک سطح که با کمی آرد پوشانده شده هریک از خمیرها را به شکل یک دایره ۱۵ سانتیمتری بازکنید. و هر دایره را از وسط به دو نیم دایره تقسیم کنید.

6-به وسیله برس لبه راست نیم دایره را با کمی آب مرطوب کنید و آن را از وسط تا بزنید و هر دو لبه راست را با هم موازی کنید و روی هم قرار دهید و مانند مخروط فرم دهيد.

7- لبه ها را روی هم فشار دهید و محکم بچسبانید. داخل هر یک از مخروط ها را با کمی مواد داخل سمبوسه پر کنید و از لبه بالا برای به هم چسباندن کمی باقی بگذارید.

8- لبه بالای مخروط را از سمت داخل کمی مرطوب کنید و لبه ها را روی هم فشار دهید و محکم کنید. سمبوسه ها را داخل سینی قرار دهید و این کار را تکرار کنید تا تمام خميرها با مواد پر شوند.

9- روغن بادام زمینی را داخل یک قابلمه گود روی حرارت قرار دهید و تا ۳۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید و هر بار 3-4 سمبوسه را داخل روغن سرخ کنید و دقت کنید آن ها را فشار ندهید، زمانیکه یک سمت طلایی شد، برگردانید و سمت دیگر را سرخ کنید. سعی کنید حرارت تا پایان کار سرخ کردن سمبوسه ها یکنواخت باشد، روی صافی قرار دهید تا روغن اضافه گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

سمبوسه(قسمتهای دیگر)

منبع: سمبوسه

پایگاه خبری حقوق نیوز - آشپزی


  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید