امروز: دوشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۳ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 272048
۹۷
۱
۰
نسخه چاپی

دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به ترور عباس به شیوه عرفات هشدار داد

دبیرکل اتحادیه عرب در جلسه شورای امنیت نسبت به ترور محمود عباس توسط اسرائیل به شیوه یاسر عرفات هشدار داد

دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به ترور عباس به شیوه عرفات هشدار داد

پایگاه خبری حقوق نیوز

دبیرکل اتحادیه عرب در جلسه شورای امنیت نسبت به ترور محمود عباس توسط اسرائیل به شیوه یاسر عرفات هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: اظهارات سفیر اسرائیل مبنی بر اینکه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیگر نمی‌تواند شریک صلح باشد بسیار نگران کننده‌ است. اگر عباس توافق نامه صلح را امضا نکند اسرائیل حتی یک فلسطینی را پیدا نمی‌کند که این توافق‌نامه را امضا کند.

ابوالغیط به دنی دانون، سفیر اسرائیل نگاهی کرد و گفت: ۱۵ سال پیش همین حرف را درباره رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین شنیدم که او نیز گفت که یاسر عرفات شریک صلح نیست و خودتان می‌دانید که بعد از آن چه شد.

دنی دانون در این جلسه گفت: تحقق صلح تا زمانی که عباس در سمتش باشد محقق نخواهد شد و تنها زمانی که کناره‌گیری کند فلسطینی‌ها می‌توانند پیشرفت کنند. عباس اگر در دعوتش به صلح صادق بود برای مذاکره به "اسرائیل" می‌آمد مثل همان کاری که انور سادات، رئیس جمهور فقید مصر کرد.

ابوالغیط گفت: اتحادیه عرب به این دلیل با طرح ترامپ مخالفت کرد که این طرح به فلسطینی‌ها تنها چیزی کمتر از حکومت خودگردان می‌دهد. اسرائیل براساس این طرح همچنان کنترل اراضی، امنیت، جاده‌ها، گذرگاه‌ها و منابع را در دست خواهد داشت اما فلسطینی‌ها در مناطق پراکنده زندگی خواهند کرد. یک کشور وجود خواهد داشت که دو گروه در آن زندگی خواهند کرد. گروهی که از حقوق کامل برخودار است و گروه دیگری که آن حقوق را ندارد.

وی در اشاره به نظام تبعیض نژادی یا همان آپارتاید گفت: اعضای شورای امنیت نام این نظامی را که در این سالن آن را محکوم می‌کنند می‌دانند.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید