امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 267229
۵۰۸
۱
۰
نسخه چاپی
روسپیگری اینترنتی

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟ (قسمت اول)

روسپیگری اینترنتی، شارژ می گیرم وب می دهم. با این جمله خود را معرفی می کنند، «من...هستم....ساله. شارژ می گیرم، وب (ارتباط تصویری) می دهم. وُیس (ارتباط صوتی) هم می دهم. بعضی از آنها نیز می گویند «تست می دهم تا مطمئن شوید.» و بعضی هم اهل تست دادن نیستند

پایگاه اطلاع رسانی حقوق نیوز

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟

روسپیگری اینترنتی، شارژ می گیرم وب می دهم. با این جمله خود را معرفی می کنند، «من...هستم....ساله. شارژ می گیرم، وب (ارتباط تصویری) می دهم. وُیس (ارتباط صوتی) هم می دهم. بعضی از آنها نیز می گویند «تست می دهم تا مطمئن شوید.» و بعضی هم اهل تست دادن نیستند.

روسپیگری که عبارت است از برقراری رابطه ی جنسی با هدف کسب درآمد مادی، دارای قدمتی چند هزارساله در تاریخ است. اما آنچه امروز وجود آن را نگران کننده تر از قبل می کند، رواج اشکال مختلف روسپیگری به صورت یک صنعت گسترده در کل جهان است.

معمولاً در هر عرصه ای که وارد می شویم عده ای کلاهبردار نیز وجود دارند. در اینجا نیز نمونه ای از کلاهبرداری که از طریق شارژ صورت می پذیرد را توضیح می دهیم؛ این افراد که بیشتر آنها پسران جوان و بعضاً خلافکاران حرفه ای هستند و بعضاً خود را جای دختر یا زن جا می زنند و صفحه های مجازی را در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند و مردان و پسرانی که به علت عدم آگاهی و یا کنجکاوی برای اولین بار گرفتار این چنین افرادی می شوند، بعد از ارسال شارژ با شیوه های گوناگون از قبیل اینکه شارژ ارسال نشده یا مبلغ کمتر از میزان خواسته شده می باشد، پاسخی دریافت نمی کنند.

هرچند از یک نظر مبلغ 5 هزار تومان برای یک شخص مبلغ هنگفتی نیست ولی طرف مقابل در طول روز یا ماه با چندین کلاهبرداری این چنینی به مبالغ میلیونی دست پیدا می کند.

پس به خاطر چند دقیقه یا نیم ساعت لذت، دارایی و حیثیت خود را به بازی نگیرید.

ظاهراً اصلی ترین شکل پرداخت در میان مشتریان روسپیگری ارسال شارژ تلفنی برای فرد روسپی است. ورود به این فضا خیلی ساده است. آنها با ساختن یک «آی دی» به دنیای چت و یا شبکه های اجتماعی موبایل وارد می شوند، نام و نشانی که می تواند هیچ بویی از واقعیت نبرده باشد، نام و نشان مجازی در دنیای مجازی، دنیایی که آمارها نشان می دهد، 70 درصد حاضرانش را جوانان تشکیل می دهند، 55 درصد بین 16 تا 25 سال و 45 درصد هم بالای 25 سال. برای پیدا شدنشان تنها چند دقیقه حضور در اتاق های چت و شبکه های اجتماعی کافی است. اغلب روسپیان اینترنتی، کارشان را فقط در دنیای مجازی انجام می دهند. اما بعضی از آنها هم به صورت حضوری تن فروشی می کنند. وقتی با آنها چت خصوصی را آغاز می کنید، حرفی ندارند جز اینکه اول شارژ می خواهند، کارشان را وقتی آغاز می کنند که شارژ بگیرند. بساط چانه زنی هم اینجا است.

بیشتر بخوانید:

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟ (قسمت دوم)

پایگاه خبری حقوق نیوز - مقالات حقوقی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید