امروز: پنج شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 267230
۸۴۳
۱
۰
نسخه چاپی
روسپیگری اینترنتی

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟ (قسمت دوم)

یکی از دلایل دیگر پرداختن به این نوع روسپیگری که بیشتر می توان آن را نوعی پورنوگرافی دانست، عدم وجود برخی از پیامدهای رابطه ی جنسی حضوری مانند به مخاطره افتادن سلامت، احتمال از دست دادن آبرو، آسیب های جسمانی و کنترل اجتماعی و انتظامی برای طرفین است که از این منظر، روابط ناسالم و پر خطر کارت شارژی و اینترنتی می تواند به فضای تاسف برانگیزی برای گسترش خودارضایی جوانان (و البته خوداشتغالی کم دردسر روسپیان) بدل شود

پایگاه خبری حقوق نیوز

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟

بعد از چانه زنی های معمول، رقم می شود 10 دقیقه وب، یک شارژ 2 هزار تومانی، نیم ساعت یک شارژ 5 هزار تومانی، آنها تن فروشی می کنند، بدن خود را به نمایش می گذارند، حرف می زنند و هر کاری که بخواهی می کنند، تا در نهایت از دیدنشان خسته شوی، خسته که شدی می روند سراغ مشتری بعدی. روایت مکرری که در روز بارها صورت می گیرد. بگذریم از اینکه در این بین بعضی دزدهای اینترنتی هم هستند که از این ترفند استفاده می کنند تا فقط شارژ بگیرند و باز بگذریم از آنهایی که شارژ دادنشان دزدی است.

کلیه ی مزایای فعالیت های تحت وب، در مناسبات مجازی روسپیگری اینترنتی نیز به چشم می خورد. برای یک دختر جوان می تواند به صورت کاملاً بی نام و نشان و با کمترین احتمال شناسایی اتفاق بیفتد. به پوشیدن لباس فاخر و حضور در مکان های عمومی احتیاج نیست و در یک اتاق با حداقل امکانات شخصی (اینترنت و ساخت یم آی دی) می تواند انجام شود. حتی متاسفانه برای مشتریان این نوع سرویس ها خصوصاً متاهلین و نوجوانان، این بی نام و نشان بودن به عنوان یک مکان امن سها الوصول و دور از دسترس تلقی شده که بسیاری از موارد زمینه ساز تقاضاهای بیشتر و ملاقات های حضوری در آینده ی نزدیک چنین روابطی است.

یکی از دلایل دیگر پرداختن به این نوع روسپیگری که بیشتر می توان آن را نوعی پورنوگرافی دانست، عدم وجود برخی از پیامدهای رابطه ی جنسی حضوری مانند به مخاطره افتادن سلامت، احتمال از دست دادن آبرو، آسیب های جسمانی و کنترل اجتماعی و انتظامی برای طرفین است که از این منظر، روابط ناسالم و پر خطر کارت شارژی و اینترنتی می تواند به فضای تاسف برانگیزی برای گسترش خودارضایی جوانان (و البته خوداشتغالی کم دردسر روسپیان) بدل شود.

همچنین باید اشاره کرد که در کنار عوامل گسترش فحشای مجازی، نباید وجود دلایل دیرینه ی روسپیگری را از یاد برد. دلایلی مانند: فقدان روابط محبت آمیز با خانواده، خشونت، فقر، مهاجرت، زاغه نشینی، مشکلات اقتصادی، خانواده های از هم پاشیده و همجواری با سوءاستفاده های جنسی دوران کودکی. چرا که اینها تشدیدکننده و تقویت کننده ی یکدیگرند. از سوی دیگر راهکارهایی مانند: فیلترینگ که به سادگی و با روش های مختلف، این روزها توسط جوانان دور زده می شود، نه تنها پاسخ به این مسئله نیست، بلکه تنها پاک کردن صورت مسئله و فرار به جلو است، زیرا این پدیده ماهیتی کاملاً روانشناختی دارد و نمی توان با اقدامات سلبی جلوی آن را گرفت. برای مقابله جدی و اساسی با این پدیده شوم، باید از سنین پایین ذهن بچه ها را با مبانی اخلاقی لازم برای حضور در اینترنت آشنا کرد و در هر مرحله رشدی، با ادبیات و شیوه خاص خودشان، آنها را با پیامدها و مضرات این گونه ارتباطات در فضای مجازی آشنا نمود.

بیشتر بخوانید:

روسپیگری اینترنتی یا شارژی چیست؟ (قسمت اول)

پایگاه خبری حقوق نیوز - مقالات حقوقی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید