امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 266552
۸۰۲۷
۷
۳
نسخه چاپی
آسیب های اجتماعی

سکس ورکر یا کارگر جنسی کیست؟

کارگران جنسی که در اصطلاح جهانی به آنها سکس ورکر اطلاق می شود؛ شامل زنانی است که در ازای پرداخت پول به آنها با درخواست کننده یا مشتری رابطه ی جنسی برقرار می کنند

سکس ورکر یا کارگر جنسی کیست؟

کارگران جنسی که در اصطلاح جهانی به آنها سکس ورکر اطلاق می شود؛ شامل زنانی است که در ازای پرداخت پول به آنها با درخواست کننده یا مشتری رابطه ی جنسی برقرار می کنند.

تعریف کارگران جنسی یا سکس ورکر

کارگران جنسی یا سکس ورکرها به زنانی گفته می شود که به دلایل مختلف با دریافت پول به برقراری رابطه جنسی با پرداخت کننده پول می پردازند و از این راه امرار معاش می کنند.

این افراد با درگیر شدن در یک چرخه ی فساد به غیر از رابطه جنسی درگیر بسیاری از آسیب ها و بیماری ها می شوند.

کارگران جنسی از نظر میزان درگیری با آسیب های اجتماعی در سطح بسیار خطرناکی قرار دارند. ابتلا به ویروس HIV و انواع بیماری های مقاربتی، همچنین اعتیاد به مواد مخدر از جمله این آسیب ها می باشد.

همچنین این زنان در موارد متعددی درگیر خشونت مردان شده و آسیب های فیزیکی جدی را متحمل می شوند.

کارگران جنسی به دلیل درگیر شدن در روابط جنسی متعدد در معرض حاملگی های ناخواسته و به دنبال آن سقط جنین قرار دارند. در مواردی این زنان با به دنیا آوردن نوزادان ناخواسته، موجب بی سرپرستی یا بد سرپرستی کودکان می شوند.

دلایل گرایش زنان به کارگری جنسی

زنان به سه دلیل اصلی ممکن است به کارگران جنسی تبدیل شود:

1- زنانی که از نظر اقتصادی و معیشتی در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارند و به دلیل نداشتن آموزش در حرفه های دیگر از طریق برقراری رابطه جنسی امرار معاش می کنند.

2- زنانی که از نظر اقتصادی در موقعیت متوسطی قرار دارند، اما برای بهبود کیفیت زندگی خود و کسب درآمد بیشتر به این کار روی می آورند.

3- زنانی که خواهان انجام چنین کاری نیستند اما به زور و با خشونت مردان مجبور به به این کار می گردند. این زنان ممکن است از طریق باندهای مختلف قاچاق انسان مبدل به کارگر جنسی شوند و یا با خشونتِ فردی خاص، به این کار مجبور گردند.

باید توجه داشت که کارگران جنسی یا سکس ورکرها یک معضل اجتماعی جدی می باشند که هم برای خود و همه جامعه آسیب های جدی را به همراه دارند.

  • منبع
  • حقوق نیوز

۳ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید