امروز: شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۰۱ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 266552
۶۷۶۳
۴
۳
نسخه چاپی
آسیب های اجتماعی

سکس ورکر (Sex Worker) یا کارگر جنسی کیست؟

کارگران جنسی که در اصطلاح جهانی به آنها سکس ورکر(Sex Worker) اطلاق می شود؛ شامل زنانی است که در ازای پرداخت پول به آنها با درخواست کننده یا مشتری رابطه ی جنسی برقرار می کنند

سکس ورکر (Sex Worker) یا کارگر جنسی کیست؟

کارگران جنسی که در اصطلاح جهانی به آنها سکس ورکر(Sex Worker) اطلاق می شود؛ شامل زنانی است که در ازای پرداخت پول به آنها با درخواست کننده یا مشتری رابطه ی جنسی برقرار می کنند. این افراد با درگیر شدن در یک چرخه ی فساد به غیر از رابطه جنسی درگیر بسیاری از آسیب ها و بیماری ها می شوند. کارگران جنسی از نظر میزان درگیری با آسیب های اجتماعی در سطح بسیار خطرناکی قرار دارند. ابتلا به ویروس HIV و انواع بیماری های مقاربتی، همچنین اعتیاد به مواد مخدر از جمله این آسیب ها می باشد. همچنین این زنان در موارد متعددی درگیر خشونت مردان شده و آسیب های فیزیکی جدی را متحمل می شوند .کارگران جنسی به دلیل درگیر شدن در روابط جنسی متعدد در معرض حاملگی های ناخواسته و به دنبال آن سقط جنین قرار دارند. در مواردی این زنان با به دنیا آوردن نوزادان ناخواسته، موجب بی سرپرستی یا بد سرپرستی کودکان می شوند.

زنان به سه دلیل اصلی ممکن است به کارگران جنسی تبدیل شود:

1- زنانی که از نظر اقتصادی و معیشتی در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارند و به دلیل نداشتن آموزش در حرفه های دیگر از طریق برقراری رابطه جنسی امرار معاش می کنند.

2- زنانی که از نظر اقتصادی در موقعیت متوسطی قرار دارند، اما برای بهبود کیفیت زندگی خود و کسب درآمد بیشتر به این کار روی می آورند.

3- زنانی که خواهان انجام چنین کاری نیستند اما به زور و با خشونت مردان مجبور به به این کار می گردند. این زنان ممکن است از طریق باندهای مختلف قاچاق انسان مبدل به کارگر جنسی شوند و یا با خشونتِ فردی خاص، به این کار مجبور گردند.

نویسنده: عاطفه کریمی

پایگاه خبری حقوق نیوز

۳ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید