امروز: چهارشنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۸ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 272034
۷۳۱
۱
۰
نسخه چاپی

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

پایگاه خبری حقوق نیوز

انواع شیرینی

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

نارنجک

مواد لازم

آرد گندم 2 پیمانه

تخم مرغ یک عدد

ماست ۲ پیمانه

جوش شیرین یک قاشق چایخوری

طرز تهیه

تخم مرغ و جوش شیرین و ماست را مخلوط کرده و آرد را اضافه می کنیم بهم می زنیم تا تمام مواد مخلوط شده و مایه صاف و یکدست گردد. روغن فراوان را روی حرارت می گذاریم تا داغ شود بعد از مایه گلوله هایی به اندازه یک فندق برمی داریم و در روغن می گذاریم بهمین ترتیب چند عدد در روغن می ریزیم بعد آنها را زیر و رو می کنیم تا نان ها پف کرده و طلایی شوند. سپس با کفگیر آنها را از روغن درآورده در صافی می گذاریم تا روغن زیادی آن گرفته شود بعد نان ها را در شربت قند یا کارامل می غلتانیم و در ظرف می گذاریم و مقداری خامه فرم گرفته روی آنها می ریزیم و کمی پودر پسته روی آنها می پاشیم.

طرز تهیه شربت قند برای نارنجک

یک پیمانه و نیم شکر را با نصف فنجان آب مخلوط می کنیم و می گذاریم روی حرارت تا بجوشد و کمی غلیظ شود و یک قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه می کنیم بعد از دو سه جوش شربت را از روی حرارت برمی داریم.

طرز تهیه شربت کارامل

یک پیمانه شکر را در ظرف می ریزیم و دو قاشق سوپخوری آب روی شکر ریخته روی حرارت می گذاریم و بهم می زنیم تا شکر آب شود و طلایی گردد بعد نصف پیمانه آب جوش روی آن می ریزیم و می گذاریم چند جوش بزند تا شکر کارامل شده حل شود و شربت هم غلیظ گردد. این شربت برای نارنجک مصرف می شود.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی اسکار

مواد لازم

آرد 3 پیمانه

پودر قند یک دوم پیمانه

تخم مرغ 2 عدد

مغز گردوی خردشده 1 پیمانه

پودر قند کمی

کره 1 پیمانه

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

هل یک چهارم قاشق چایخوری

مربا یا مارمالاد به میزان لازم

طرز تهیه

ابتدا کره را با پودر قند مخلوط کنید تا کاملاً صاف و یکدست شود. سپس زرده تخم مرغ را دانه دانه به مواد اضافه کنید و هم بزنید. وانیل و هل را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید. آرد را آرام آرام به مواد بیافزایید و با دست خوب ورز دهید.

آرد را تا زمانی درون مایه بریزید که خمیر دیگر به دست شما نچسبد، سفیده تخومرغ را با چنگال کمی بزنید. مقداری از خمیر را بردارید و گلوله کوچکی درست کنید و آن را درون سفیده تخم مرغ بگذارید و سپس در مغز گردوی خرد شده بغلتانید. سینی فر را کمی چرب کنید و شیرینی ها را با فاصله درون آن قرار دهید. سپس روی خمیرها را با انگشت کمی گود کنید تا بعد از پخته شدن درون آن مارمالاد بریزید. سینی را درون فر ۳۰۰ درجه فارنهایت به مدت ۲۰ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید. بعد از آن که شیرین را از درون فر بیرون آورید آن را درون پودر قند و هل مخلوط شده بغلتانید و روی آن را مارمالاد بریزید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی دارچینی

مواد لازم

دارچین ۱ قاشق سوپخوری

پودر کاکائو ۱ قاشق سوپخوری

مغز گردو خرد شده ۱۰۰ گرم

روغن به میزان کافی

آرد ۵۰۰ گرم

پودر قند ۲۰۰ گرم

طرز تهیه

ابتدا روغن را درون تابه بریزید و بگذارید تا کاملاً داغ بشود. سپس آرد را به آن بیافزایید و خوب تفت دهید تا بوی خامی از آن از بین برود. پودر قند، دارچین و کاکائو را به آرد اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس ۱۰۰ گرم گردو را اضافه کنید و آن را با مواد خوب مخلوط کنید. خمیر آماده شده را درون ظرف دلخواه بریزید و به مدت ۱ الى ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا سفت بشود. سپس آن را برش دهید و با پودر پسته تزیین کنید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی لوز قندی

مواد لازم

آرد دو و یک سوم پیمانه

تخم مرغ 1 عدد

نمک یک ششم قاشق چایخوری

شیر 5 قاشق سوپخوری

پودر قند یک دوم پیمانه

وانیل یک دوم قاشق چایخوری

کره یک دوم پیمانه

طرز تهیه

ابتدا کره را با پودر قند مخلوط کنید تا کاملاً سفید شود. سپس تخم مرغ و وانیل را به آن بیافزایید و خوب بزنید تا کاملاً یکدست شود. شیر را همراه نمک به آن اضافه کنید. سپس آرد را آرام آرام به آن اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید تا خمیر صاف و یکدست بشود. بر روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را بر روی آن قرار دهید و با وردنه صاف کنید و با قالب دلخواه قالب بزنید. مقداری روغن در تابه بریزید و بر روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس خمیرهای قالب زده شده را درون روغن قرار دهید تا طلایی رنگ شود. لوزهای آماده شده را در صافی بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. سپس آن را با پودر قند بپوشانید. در صورت تمایل می توانید لوز را با پودر پسته تزیین نمایید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی لوز نارگیل

مواد لازم

پودر نارگیل 1 پیمانه

آبلیمو 2 قاشق غذاخوری

شکر 1 پیمانه

آب یک دوم پیمانه

طرز تهیه

ابتدا آب و شکر را در ظرفی مناسب مخلوط کنید. سپس ظرف محتوی آب و شکر را بر روی حرارت بگذارید تا شربت بجوشد و قوام آید. چند قطره از شربت را در ظرفی بریزید. وقتی شربت به دست شما چسبید، آبلیمو را به آن اضافه کنید و ظرف شربت را از روی حرارت بردارید. آبلیمو را به این جهت به شربت اضافه می کنند که شربت شکرک نزند. با قاشق شربت دور ظرف را بگیرید و شربت را مدام هم بزنید تا سرد شود و حالت خمیری شکل پیدا کنید. سید پودر نارگیل را به شربت اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. ته سینی را کمی پودر نارگیل باشید و شیرینی آماده شده را در سینی صاف کنید. در صورت تمایل می توانید مقداری پودر پسته برای تزیین روی آن بریزید. یک کاغذ روغنی بر روی شیرینی بگذارید و سپس ظرف را ۲۶ ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت شیرینی آماده برش زدن است.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی زعفرانی

مواد لازم

آرد 2 پیمانه

کره 1 پیمانه

پودر قند یک دوم پیمانه

آب و زعفران 1 قاشق چایخوری

زرده تخم مرغ 2 عدد

مربای له شده یک دوم پیمانه

طرز تهیه

ابتدا کره و پودر قند را با هم مخلوط کنید تا صافي یکدست شود. تخم مرغ ها را دانه دانه و با فاصله یک دقیقه به مواد اضافه کنید و هم بزنید. سپس آب و زعفران را به مواد بالا اضافه کنید و عمل هم زدن را ادامه دهید. آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید. تا زمانی آرد را اضافه کنید که خمیر به دست شما نچسبد. سینی را کمی چرب کنید، خمیر را به صورت گلوله های کوچک و یکدست درست کنید و روی آن را سوراخ کنید. فر را با حرارت ۳۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید و سینی را به مدت ۱۰ دقیقه روی قسمت وسط قرار دهید. روی شیرینی آماده شده پودر قند بپاشید و روی قسمت فرورفته مقداری مربای له شده بریزید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی های ورقه ای (پاپیونی، ناپلئونی، قیفی و زبان)

مواد لازم

آرد ۳ لیوان

روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری

جوش شیرین یک چهارم قاشق چایخوری

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

پودر قند مقداری

آب 1 لیوان

تخم مرغ ١ عدد

نمک یک چهارم قاشق چایخوری

نمک کره یا روغن ۲۲۰ گرم

طرز تهیه

ابتدا آرد را درون یک کاسه بزرگ بریزید. سپس آب، روغن مایع، تخم مرغ، نمک، وانیل و جوش شیرین را اضافه کنید و با قاشق خوب هم بزنید. پس از چند دقیقه خمیر را با دست خوب ورز دهید. زمانی خمیر آماده است که به دست شما نچسبد. بهمین منظور تا زمانی آرد را اضافه کنید که خمیر به دست نچسبد. خمیر آماده شده را 4 الى 5 دقیقه درون یخچال قرار دهید. پس از این مدت بر روی تخته با یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را با وردنه پهن کنید. خمیر را طوری پهن کنید که قسمت وسط آن برجسته تر باشد. حال کره را بر روی قسمت برجسته بگذارید و خمیر را از چهار طرف تا کنید تا این که به صورت یک مربع کوچک در آید.

بعد خمیر را به مدت ۵ دقیقه در یخچال قرار دهید. مجدداً خمیر را روی تخت بگذارید و با وردنه که با آرد آغشته است بکوبید. در این صورت خمیر بزرگتر و صاف تر از مرحله اول می شود. در مرحله دوم دیگر کره مشخص نیست. با یک برس آردهای روی خمیر را بگیرید. اگر آرد بر روی خمیر باشد خمیر خشک می شود و می شکند. توجه داشته باشید که وردنه را نیز نباید محکم بگوبید چون خمیر سوراخ می شود و کره از درون آن بيرن میزند. مجدداً خمیر را تا کنید و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر آن را در یخچال قرار دهید. پس از این مدت برای بار سوم خمیر را با وردنه صاف کنید و چون کره در آن نفوذ کرده است خمیر زودتر صاف می شود. عمل صاف خمیر را به آرامی انجام دهید تا به نازکی نان لواش شود. در این صورت شیرین تر می شود.

حالا خمیر را به آرامی تا کنید و آردهای روی آن را پاک کنید و برای آخرین بار خمیر را با وردنه پهن کنید. یک قسمت را ضخیم برای شیرینی زبان و پاپیونی، قسمت دیگر را نازکتر برای ناپلئنی و قیفی جدا کنید. با چاقو دو قسمت ضخیم و نازک را جدا کنید. قسمت نازک را در سینی فر بگذارید و قسمت وسط آن را با رولت چند چاک بدهید تا کاملاً بپزد. حالا قسمت ضخیم را روی همان تخته قالب بزنید و در سینی فر بگذارید. خرده های خمیر اضافی را در سینی بگذارید تا بعد از پخته شدن جهت شیرین ناپلئونی از آن استفاده کنید. باقی مانده خمیر را برای ناپلئنی برش دهید. خمیر را به صورت مستطیل بپیچانید تا به صورت پاپیون در آید. اگر می خواهید که شیرینی ضخیم تر باشد دو لایه را بر روی هم قرار دهید. برای شیرینی قیفی خمیر را به قطر یک سانتی متر برش دهید.

خمیر باریک و دراز را بر روی قالب قیفی بپیچانید. روی خمیر زبان را با چاقو از وسط یک برش طولی و عمیق بدهید تا بهتر بپزد. برای خوش رنگ شدن شیرینی می توانید کمی زرده تخم مرغ بر روی آن بمالید. فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و قالب را به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در فر قرار دهید. در صورت تمایل می توانید بر روی شیرینی زبان کمی شکر بپاشید. توجه داشته باشید که شیرینی قیفی را از قالب جدا نکنید بلکه با همان قالب، شیرینی را در فر بگذارید. در این زمان که شیریی پخته می شود شما می توانید کرم برای شیرینی ورقه ای را آماده کنید. بدین ترتیب که ۲ لیوان شیر، 4 قاشق غذاخوری روغن، 4 قاشق غذاخوری شکر، یک چهارم قاشق چایخوری وانیل، 4 قاشق غذاخوری آرد و یک عدد تخم مرغ را مخلوط کنید و مرتب هم بزنید تا آرد گلوله نشود. ظرف را بر روی حرارت قرار دهید تا به صورت فرنی درآید. حالا شیرینی ها آماده است شیرینی بزرک که برای ناپلئونی است را از وسط دو نیم کنید. روی یکی از نیمه ها کرم بمالید بعد تکه دیگر را روی آن بگذارید و مجددا روی آن را با کرم بپوشانید. خردههای خمیری که پخته بودید را با الک درشت صاف کنید و بر روی شیرینی بپاشید. پودر قند را نیز الک کنید و بر روی شیرینی بپاشید. اکنون بر روی شیرینی پاپیونی هم پودر قند بپاشید.

در صورت دلخواه بر روی آن شیره بریزید. بر روی شیرینی زبان باید شهد بریزید و داخل قیف ها را پر کنید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

نان خامه ای

مواد لازم

آرد سفید یک پیمانه

تخم مرغ 5 عدد

شکر ۲ قاشق سوپخوری

روغن آب شده 4 قاشق سوپخوری

آب یک پیمانه

طرز تهیه

آب و شکر و روغن را در یک ظرف می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا جوش بیاید، آرد را داخل آن می ریزیم و یکی دو بار آهسته آن را هم می زنیم تا (مایه سفت شود و آب آن تمام گردد، مایه تا روی حرارت هست نباید زیاد بهم بزنیم چون مایه روغن می اندازد و بریده می شود) بعد ظرف را از روی حرارت برمی داریم و تخم مرغ ها را دانه دانه در مایه می شکنیم و بهم می زنیم تا نرم و لطیف شود و گلوله نداشته باشد این خمیر را آماده می گذاریم ته سینی را چرب می نماییم. فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم. سپس از مایه خمیر به اندازه یک گردو با فاصله در سینی می چینیم سینی را روی پنجره وسط فر قرار می دهیم به مدت نیم ساعت می گذاریم در فر بماند بعد از مدت درجه فر را ۱۸۰ می کنیم و یک ربع دیگر نان را با این حرارت می گذاریم در فر بماند تا نان ها کاملاً پف کرده و طلایی شوند. سینی را از فر بیرون می آوریم و می گذاریم کاملاً سرد شود بعد پهلوی نان ها را با کارد یک چاک می دهیم و با خامه پر می کنیم.


طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

نان خامه ای با کرم شکلاتی

مواد لازم برای کرم شکلات

شیر یک پیمانه

کره ۵۰ گرم

کاکائو 4 قاشق سوپخوری

شکر 6 قاشق سوپخوری

طرز تهیه

خمیر نان خامه ای را طبق دستور آماده می کنیم و داخل آن را با کرم یا بستنی یا خامه و یا خامه با میوه خرد شده پر می نماییم و کرم شکلاتی را می سازیم. شیر و شکر و کاکائو را در ظرفی می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا بجوش آید. مرتب آن را هم می زنیم تا مایه شکلات غليظ شود. کره را داخل مایه می گذاریم یک جوش که زد و کره آب شد کرم را از روی حرارت برمی داریم. کمی که سرد شد مصرف می کنیم این کرم شکلات را روی نان خامه ای با اکلر می ریزیم تا به صورت یک قشر روی آنها را بپوشاند.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی لطیفه

مواد لازم

آرد 1 پیمانه

تخم مرغ 3 عدد

شکر یک دوم پیمانه

بیکینگ پادر یک دوم قاشق چایخوری

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

خامه فرم گرفته به میزان لازم

طرز تهیه

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. سپس نمی از شکر را با وانیل و زرده بزنید تا کاملاً صاف و کشدار شود. سفیده تخم مرغ ها را بزنید تا کمی پف کند. آنگاه بقیه شکر را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا سفیده کاملاً پف کند و از ظرف نریزد. بلافاصله سفیده را با زرده مخلوط کنید و خیلی آرام و دورانی هم بزنید. سپس آرد و بیکینگ پادر را مخلوط کنید و آن را به مواد اضافه کنید. مواد را درون کیسه قیفی بدن ماسوله بریزید. درون سینی را کاغذ روغنی بگذارید و آن را کمی چرب کنید سپس مواد را با فاصله درون سینی بریزید. سینی را درون فر ۱۷۵ درجه سانتی گراد و بر روی قسمت وسط به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. شیرینی ها را به وسیله کاردک از کاغذ جدا کنید. خامه فرم گرفته را درون کیسه قیفی شکل بریزید و وسط لطیفه ها را با خامه پر کنید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی قیفی خامه ای

مواد لازم

آرد 3 لیوان

روغن مایع 6 قاشق غذاخوری

جوش شیرین دو سوم قاشق چایخوری

خامه فرم گرفته ۳۰۰ گرم

آب یک دوم لیوان

شکر ۲ قاشق غذاخوری

نمک یک دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه

ابتدا آب و شکر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا حل شود. سپس نمک و جوش شیرین را اضافه کنید. روغن مایع را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید. پس از آن آرد را اضافه کردید با دست خوب ورز دهید به طوری که خمیر به دست شما نچسبد. بر روی یک تخته یا سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی تخته با وردنه باز کنید. با چاقو برش هایی مستطیل به شکل نوار و به اندازه ۲ سانتی متر و به ضخامت ۲ الی ۳ سانتی متر بدهید. بعد برش ها را روی قیف مخصوص بپیچید. وقتی به قسمت آخر رسیدید قسمت آخر را به لایه قبلی محکم فشار دهید. سپس قیف ها را در روغن داغ قرار دهید تا خوب طلایی رنگ بشود. بعد قیف ها را از روغن بیرون آوردی و در صافی بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. بعد از آن که شیرینی خنک شد نان را از قیف جدا کنید و درون نان قیفی را با خامه فرم گرفته پر کنید.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

شیرینی شکلاتی

مواد لازم

سفیده تخم مرغ 2 عدد

خاکه قند 100 گرم

پودر بادام 75 گرم

مواد پرکننده

کره 25 گرم

آب داغ یک قاشق مرباخوری

خاکه قند ۵۰ گرم

کاکائو ۲ قاشق مرباخوری

شکلات آب شده ۵۰ گرم

طرز تهیه

دو عدد سینی شیرینی پزی را پس از آن که کمی چرب کردیم کف آنها کاغذ می اندازیم و روی کاغذها را هم کمی چرب می کنیم و در یک ظرف سفیده تخم مرغ را خوب میزنمی تا پفکی شود و کم کم خاکه قند را به آن اضافه می کنیم و به زدن ادامه می دهیم تا خاکه قند تمام گردد بعد پودر بادام را داخل آن ریخته و با هم مخلوط می کنیم. سپس مایه آماده شده را داخل قیف یک یک ماسوله ای که سر آن صاف و نسبتاً گشاد باشد می ریزیم و در سینی ها روی کاغذ با فاصله مایه شیرینی را ریخته تا مایه تمام شود فر را با حرارت ۲۵۰ درجه روشن می کنیم. بعد سینی ها را به مدت یک ساعت در فر قرار می دهیم تا شیرینی ها خودشان را بگیرند و خشک شوند بعد از این مدت سینی ها را از فر بیرون می آوریم و تا شیرینی ها گرم می باشند کاغذ را بر می داریم و می گذاریم آنها کاملاً سرد شوند. سپس مواد پرکننده شیرینی را آماده می کنیم. کره را در یک ظرف خوب می زنیم تا نرم و لطیف شود کاکائو و خاکه قند و آب را به آن اضافه می نماییم. همه را با هم مخلوط می کنیم یک عدد از شیرینی ها را که حالا سرد شده است برمی داریم و یک قشر از این کرم روی آن می مالیم و یک شیرینی دیگر مانند ساندویچ روی آن قرار می دهیم و کمی فشار می دهیم تا بهم بچسبند. تمام شیرینی ها را به همین طریق آماده می کنیم و در یک ظرف می چینیم و به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال می گذاریم. شکلات را در ظرف کوچکی ریخته و روی بخار آب گرم قرار می دهیم تا شکلات آب گردد. سپس شیرینی ها را یک یک برمی داریم و نصف آن را داخل شکلات آب شده فرو می کنیم. تمام شیرینی ها را به همین طریق درست کرده در ظرف می چینیم.

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمت 3)

رولت

مواد لازم برای رولت

آرد دو سوم پیمانه

شکر دو سوم پیمانه

تخم مرغ 4 عدد

بیکینگ پادر 1 قاشق چایخوری

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

مواد لازم برای داخل رولت

خامه دو و یک دوم پیمانه

آب یک سوم پیمانه

زرده تخم مرغ 6 عدد

شیر دو و یک دوم پیمانه

شکر یک و یک چهارم پیمانه

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

پودر نارگیل دو ویک دوم قاشق سوپخوری

طرز تهیه

ابتدا زرده تخم مرغ را با نیمی از شکر و وانیل مخلوط کنید و خوب بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. سپس سفیده های تخم مرغ را با اهم بزنید و باقی شکر را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید. سفیده ها و زرده را همراه با آرد و بیکینگ پادر و وانیل مخلوط کنید. سپس سینی فر را کمی چرب کنید و مواد آماده شده را درون آن بریزید و صاف کنید. اکنون سینی را در فر با حرارت ۲40 درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

طرز تهیه داخل رولت

زرده تخم مرغ را با وانیل و شکر مخلوط کنید تا کشدار و کرم رنگ شود. اکنون شیر را به این مواد اضافه کنید. توجه داشته باشید که شیر باید داغ باشد و آن را کم کم به مواد اضافه کنید. سپس پودر ژلاتین و آب را مخلوط کنید و بر روی بخار آب قرار دهید.

زرده و شیر مخلوط شده را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی حرارت ملایم خوب هم بزنید تا کمی غلیظ شود. سپس ژلاتین که بر ریو بخار آب گذاشته بودید را به آن اضافه کنید بعد از آن که این مواد سرد شد خامه را به آن بیافزایید و هم بزنید تا مواد آماده با یکدیگر مخلوط شوند. رولتی که قبلاً درون فر گذاشته بودید را بیرون آورید و اطراف آن را با کاردک جدا کنید. اگر کاغذ روغنی در ته سینی گذاشته بودید از رولت جدا کنید و بگذاریت تا کمی هوا بخورد و خنک شود. رولت را درون یک پارچه تمیز بپیچانید و ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید و کمی مارمالاد روی آن بریزید و لوله کنید و سپس برش بزنید. رولت هایی که برش زده اید درون یک کاسه قرار دهید تا کاملاً سطح کاسه پر شود. سپس مواد آماده شده را روی آنها ریخته و باقی مانده رولت ها را روی آن بگذارید. در انتها یک لایه محافظ روی آن بکشید و آن را به مدت ۷ الی ۸ ساعت درون یخچال قرار دهید و بعد از این مدت به صورت وارونه از درون کاسه بیرون بیاورید.

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه انواع شیرینی(قسمتهای دیگر)

پایگاه خبری حقوق نیوز - سبک زندگی


  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید