امروز: چهارشنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۸ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 267360
۴۷۶
۱
۰
نسخه چاپی
طلاق خاموش

طلاق خاموش یا طلاق عاطفی چیست؟

به راستی چرا امروزه زنان و مردان ما این همه، با هم بیگانه اند؟ با نگاهی به آمار طلاق که بسیار سرسام‌آور است و کاهش روزافزون ازدواج به دلایل عدیده صدای ناقوس فاجعه ها را می توان شنید. آنچه که در آمارها گنجانیده نمی شود آمار طلاق خاموش است

طلاق خاموش یا طلاق عاطفی چیست؟

پایگاه خبری حقوق نیوز

طلاق خاموش یا طلاق عاطفی چیست؟

دکتر «جان گری» نویسنده ی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی در این کتاب نوشته است که امروزه نیازهای جدیدی علاوه بر نیاز به حمایت مورد تقاضای زنان است. وی معتقد است زنان گذشته تنها یک حمایت کننده ی خوب می خواستند اما امروزه تنها حمایت گری کافی نیست. نیازهای جدیدی نیز بدان اضافه شده است. در طول تاریخ مردان وزنان ما هیچ گاه به درستی یاد نگرفته اند که چطور این نیازهای جدید را برآورده کنند. ما تنها مهارت های جدید را یاد نگرفته ایم؛ مهارت هایی که هیچ وقت والدین ما و جامعه اطراف به درستی آن ها را به ما آموزش نداده اند.

به راستی چرا امروزه زنان و مردان ما این همه، با هم بیگانه اند؟ با نگاهی به آمار طلاق که بسیار سرسام‌آور است و کاهش روزافزون ازدواج به دلایل عدیده صدای ناقوس فاجعه ها را می توان شنید. آنچه که در آمارها گنجانیده نمی شود آمار طلاق خاموش است.

به عقیده ی بسیاری از روانشناسان زیان های طلاق خاموش برای کودکان حتی بسیار بیشتر از طلاق قطعی است. کودکانی که والدین آنها از یکدیگر جدا شدند دیگر شاهد فضای غم انگیز خانه بدون عشق و پر از جار و جنجال نیستند. در حالی که در محیط پر تنش خانواده هیچ گاه محبت را نگرفته اند و همواره در نگرانی از اختلاف والدین خود به سر می برند و آرامش ندارند. طلاق خاموش سایه ی شوم خود را بر سر این مودکان معصوم گسترانیده است. آن ها هرگز شاهد محبت والدین خود بر یکدیگر نبوده و همیشه آن ها را در یک حالت تهاجمی دیده اند و سکوت غم انگیزی بر فضای زندگی آن ها حکم فرما بوده است.

به راستی چه عاملی باعث می شود مردان و زنانی که با هزار میل و رغبت و امید و آرزو تشکیل نهاد خانواده می دهند پس از اندک زمانی این شور و اشتیاق آن ها رو به سردی بگراید و صحنه زیبای زندگی جای خود را به کارزاری وحشتناک بدهد که عاقبتش هر چه هست به طور حتم میمون و مبارک نیست. در این میان آسیبی که از طلاق خاموش به بچه ها وارد می شود بیشتر از طلاق قطعی است.

بیشتر بخوانید:

54 دام در روابط بین زن و شوهر (قسمت اول)

54 دام در روابط بین زن و شوهر (قسمت دوم)

طلاق عاطفی (emotional divorce) یا طلاق خاموش چیست ؟ / نشانه های طلاق عاطفی بین زوجین+فیلم

تهیه کننده: عاطفه کریمی

منبع: طلاق به سبک ایرانی - نارخند صبحی

پایگاه خبری حقوق نیوز - موضوعات عمومی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید