امروز: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ مارس ۲۰۲۴ میلادی
کد خبر: 283347
۲۰۹
۱
۰
نسخه چاپی
یک مسئول مرکز وکلای قوه قضاییه:

مصاحبه علمی نداریم؛ اما باید مواضع افراد نسبت به نظام و ولایت فقیه روشن شود

یکی از مسئولان مرکز وکلای قوه قضاییه ضمن اعلام خبر برگزاری مصاحبه احراز صلاحیت‌‎های عمومی برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۱۴۰۱، از عدم سابقه محکومیت کیفری و مشکلات امنیتی و پایبندی به نظام و ولایت فقیه به عنوان شرط قبولی در این مصاحبه یاد کرد.

 مصاحبه علمی نداریم؛ اما باید مواضع افراد نسبت به نظام و ولایت فقیه روشن شود

اسماعیل حسینی ایجی نماینده مرکز وکلای قوه قضاییه در مجلس شورای اسلامی، در تشریح موضوع نشست مشترکی که با محمدتقی نقدعلی دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس داشته است، گفت: با توجه به دغدغه کمیسیون قضایی و حقوقی خصوصاً آقای نقدعلی نسبت به وضعیت داوطلبان آزمون فوق‌العاده سال ۱۴۰۱ این نشست به منظور شفاف‌سازی برگزار شد.

آغاز فرایند احراز صلاحیت‌ها در ۳ استان

وی ادامه داد: هم‌اکنون در ۳ استان فرآیند احراز صلاحیت‌های عمومی آغاز شده است که در آن مصاحبه علمی نداریم اما در آن باید مواضع افراد نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه مشخص شود.

حسینی ایجی یادآور شد: امروز برای برگزاری این مصاحبه در ۳ استان در قالب پیامک به داوطلبان اطلاع‌‎رسانی شده و تا هفته آینده نیز به تمامی استان‌ها اعلام می‌شود و بعد از احراز صلاحیت‌های عمومی، پروانه کارآموزی برای داوطلبان پذیرفته شده در مصاحبه صادر خواهد شد.

کسانی که در این مرحله پذیرفته نمی‌شوند

او با اشاره به شرایط لازم برای قبولی داوطلبان در مصاحبه بررسی صلاحیت‌های عمومی، تاکید کرد: شرایط وکالت در قانون احصاء شده است اما غرض از انجام مصاحبه بررسی صلاحیت‌های عمومی این است که به جز کسانی که شهرت به فساد اخلاقی و سابقه محکومیت کیفری یا مشکل امنیتی داشته یا نسبت به مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه عناد داشته باشند، تمام داوطلبان آزمون وکالت پذیرفته خواهند شد.

  • منبع
  • اختبار

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید