امروز: جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 271728
۹۷
۱
۰
نسخه چاپی

پارلمان عراق خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد

یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد

پارلمان عراق خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد

پایگاه خبری حقوق نیوز

یک عضو پارلمان عراق فاش کرد، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه بغداد را بررسی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، ماجده تمیمی، عضو پارلمان عراق گفت، کمیته مالی پارلمان در آخرین نشست‌ خود خطرات امکان تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه بغداد از جمله بلوکه کردن درآمدهای نفتی عراق و توقف تزریق دلار به کشور را بررسی کرد.

این نگرانی در سایه درخواست هفته گذشته پارلمان عراق از دولت برای الزام خروج نیروهای بیگانیه از خاک این کشور مطرح می‌شود.

به گفته این نماینده،‌ در این نشست رئیس بانک مرکزی، رئیس دیوان نظارت مالی،‌ نماینده وزیر دارایی و مسؤولان دیگر حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که اجرای مصوبه پارلمان پیامدهای منفی عظیمی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

وزارت خارجه آمریکا به عراق هشدار داده که اگر بخواهد نیروهای آمریکایی را از این کشور بیرون کند نمی‌تواند به ذخایر و درآمدهای حاصل از فروش نفت دسترسی داشته باشد.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات عراقی نوشت: ‌دولت آمریکا به دولت بغداد هشدار داده که اگر اقدام به اخراج نیروهای آمریکایی کند امکان دسترسی به حساب بانکی دولتی مهم خود در بانک مرکزی آمریکا در نیویورک را از دست می‌دهد.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید