امروز: سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۱ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 270703
۱۰۹۲
۱
۰
نسخه چاپی
گوردن داف یکی از تفنگداران اسبق نیروی دریایی آمریکایی در مقاله ای برای وترنزتودی

چه کسی آرامکو را بمباران کرد؟/چه کسی پیش از برگزاری انتخابات اسراییل از برپا کردن آتش جنگ بهره می برد؟

گوردن داف یکی از تفنگداران اسبق نیروی دریایی آمریکایی در مقاله ای برای وترنزتودی به حملات اخیر پهپادهای یمن به تاسیسات نفتی عربستان پرداخته است. او که در مقاله خود رفرنس ها را متوجه به منابع اطلاعاتی و نظامی کرده است، معتقد است که اصولا چنین حمله ای از طرف یمنی نیست بلکه از سوی اسرائیل است و حتی ایران نیز بی تقصیر است

چه کسی آرامکو را بمباران کرد؟/چه کسی پیش از برگزاری انتخابات اسراییل از برپا کردن آتش جنگ بهره می برد؟

پایگاه خبری حقوق نیوز

سوال این است که چه کسی پیش از برگزاری انتخابات اسراییل از برپا کردن آتش جنگ بهره می برد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گوردن داف یکی از تفنگداران اسبق نیروی دریایی آمریکایی در مقاله ای برای وترنزتودی به حملات اخیر پهپادهای یمن به تاسیسات نفتی عربستان پرداخته است. او که در مقاله خود رفرنس ها را متوجه به منابع اطلاعاتی و نظامی کرده است، معتقد است که اصولا چنین حمله ای از طرف یمنی نیست بلکه از سوی اسرائیل است و حتی ایران نیز بی تقصیر است.

بر مقاله گوردن داف، جیم دین خبرنگار معروف وترنزتودی، نیز مقدمه ای آورده است که می خوانیم:
تمام منابع اطلاعاتی وترنزتودی بر این سوال اتفاق نظر دارند که چگونه پهپادها و موشکها توانستند از پدافند موشکی عربستان که برایش هزینه زیادی هم شده عبور کنند. آمریکا ادعا می کند که موشکهایی که برای حمله به آرامکو استفاده شده را رهگیری کرده اما هنوز سندی دال بر این رهگیری منتشر نکرده است. زمانی که ایرانی ها پهپاد آمریکایی را بر فراز خلیج فارس سرنگون کردند، برای اثبات ادعایشان سند رو کردند و البته خیلی از آمریکایی ها هم به خاطر سانسور خبری در این باره نه چیزی خواندند و نه شنیدند.
حوثی ها شتابزده مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را به عهده گرفتند و حتی به اتباع خارجی هشدار دادند که ازتاسیسات آرامکو فاصله بگیرند چرا که وعده ی حملات بیشتری به تاسیسات عربستان را داده بودند که البته همین گواه این است که عربستان توان دفع حملات را ندارد.
البته این احتمال وجود دارد که حوثی ها حمله اولیه را ترتیب داده باشند و طرف ثالثی از این فرصت بهره برده تا خسارات وارده بر آرامکو را به حداکثر برساند و به این ترتیب اتهام را متوجه ایران، و آمریکا را برای حمله تلافی جویانه علیه ایران تحریک کند.
عجب! مگر کسی هم هست که در خاورمیانه بتواند از این کارها بکند؟ اسراییل در فهرست گوردن داف قرار دارد و البته این نه به خاطر بدجنسی گوردن است بلکه اسراییل اف 35 دارد و به خاطر قابلیت های رادارگریزانه این جنگنده، این امکان هست که حملات توسط اف 35 انجام شده باشند و آن را به گردن پهپادهای یمنی انداخته باشند.
همانطوری که گوردن قبلا درباره اف 35 صحبت کرده، این جنگنده قابلیت حمل مهمات زیادی را ندارد اما کارهایی می تواند بکند که نمونه اش را در حمله به چهار انبار مهمات واقع در البوکمال سوریه دیدیم. سوال این است که چه کسی پیش از برگزاری انتخابات اسراییل از برپا کردن آتش جنگ بهره می برد؟

چه کسی آرامکو را بمباران کرد؟

گوردن داف: حملات سپتامبر 2019 به تاسیسات نفتی عربستان که تولید نفت در این کشور را تا 60 درصد کاهش داد و جهان را به آشوب کشاند، عجیب نبود. ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در این حملات نیز عجیب نیست.
اینکه یمن بزرگترین پالایشگاه جهان که دارای بهترین پدافند هوایی در دنیاست را نابود می کند عجیب است. بسیار محتمل است که بازیگر دیگری در منطقه مسئول این حملات باشد. بیایید با چند فرض شروع کنیم و البته کمی هم از تئوری توطئه برای تحلیل وام بگیریم چرا که بارها و بارها ثابت شده که نتایج این تئوری درست از آب در آمده اند.

اول از همه اینکه، عربستان این اواخر از روسیه خرید سامانه اس 400 را درخواست کرده بود. عربستان میلیاردها دلار خرج سامانه پدافند هوایی اش می کند و موشکها و پهپادهای یمنی هم مرتب از این پدافند عبور می کنند. خوب می دانید که اس 400 در حوزه پدافند هوایی قابلیت های زیادی دارد اما عربستان که از سیستم پدافندی پیشرفته ای هم برخوردار است، اس 400 را برای دفع حملات جنگنده های رادارگریز می خواست چون یکی از ویژگی های اس 400 همین است.

اسراییل هم همین وضعیت را دارد. میلیاردها دلار خرج تسلیحات می کند و از یک سو بارها و بارها به شکل پنهانی توافقنامه آتش بس با حماس امضا می کند و از سوی دیگر لیکودیست ها برای فریب مردم نادان اسراییل این طور وانمود می کنند که این تسلیحات خریداری شده توسط ما بود که حماس را سر جای خود نشاند.

دوم اینکه، مگر عربستان و اسراییل دوستان خوبی نیستند؟ هر دوی آنها سالهای زیادی به داعش و القاعده کمک کردند. اما سوال این است که آیا این دو واقعا با هم دوست هستند یا ازدواج مصلحتی کردند؟ این سوالات برای آنهایی که رسانه های خبری معمول دنیا را دنبال می کنند، نا آشنا هستند چرا که خیلی چیزها در مورد توافقات اسراییل و عربستان، در رسانه های دنیا سانسور می شوند.
چه اتفاقی افتاده که احتمال حمله اسراییل به عربستان را کلید زده است؟ خب اسراییل با انتخابات داخلی مواجه است و موضوع مهم در این انتخابات، بارش مصیبت بر سر نتانیاهو و همسرش است.
در اسراییل هم مثل خیلی جاهای دیگر، این پول است که سیاست را تعیین می کند و خانواده شلدون ادلسون – که ثروتمندترین اسراییلی ها هستند - سالهاست که دارند برای نتانیاهو اسکناس خرج می کنند. شلدون و همسرش الان به این نتیجه رسیده اند که نتانیاهو و همسرش دیوانه هستند. این را هم به یاد داشته باشید که همسر شلدون یعنی مریام ادلسون یک روانشناس است (و ازاین جهت دیوانه ها را خوب می شناسد). کمک ادلسون به نتانیاهو موضوع کوچکی نیست چرا که ادلسون از بزرگترین حامیان مالی نامزدهای انتخابات آمریکا نیز است.

از طرفی نتانیاهو به رای دهندگان وعده داده که بخش زیادی از کرانه باختری را ضمیمه اسراییل کند. این وعده نتانیاهو حداقل به طور موقت باعث فسخ معامله با کشورهایی چون ترکیه و عربستان که به دنبال بازسازی روابط با اسراییل بودند می شود.

از طرفی شاهد بمباران های پراکنده و مستمر مناطق سوریه و حمله به مواضع ایران در داخل خاک این کشور - که اغلب منجر به کشته شدن غیر نظامیان می شود - از سوی اسراییل هستیم. این حملات اسراییل برای کمک به تروریست های داخل سوریه صورت می گیرند. البته این را اضافه کنم که منظورم از تروریست ها، آنهایی نیستند که توسط آمریکا تروریست نامیده می شوند بلکه منظورم آن گروههایی هستند که ازسوی روسیه تروریست اعلام شدند.

بنا به گزارش هایی که اورشلیم پست منتشر کرده، روسیه نگرانی زیادی نه فقط درباره حملات اسراییل به سوریه بلکه اشغال مناطق تحت حاکمیت دولت خود گردان و کرانه باختری و پاکسازی نژادی که منجر به فاجعه انسانی خواهد شد را دارد. منابع خبری می گویند که نتانیاهو در دیداری که در ماه سپتامبر از مسکو داشت، دست از پا درازتر بازگشت و پوتین سیلی سختی به او زده است.

یکی دیگر از مشکلات اسراییل، فقدان جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا است که به مدت چند دهه جزو فهرست حقوق بگیران یکی از گروه های حافظ منافع اسراییل و سایرین بوده و خیلی از مردم آمریکا او را بدترین مشاور امنیت ملی در تاریخ آمریکا می دانند و مانند زامبی ها هم به حیاتش ادامه می دهد.

با دانستن اینها، پاسخ به این سوال که آیا اسراییل در حمله به آرامکو نقش داشته آسان می شود. اسراییل به انتهای مسیر دوستی با عربستان رسیده است. داعش شکست خورده و همکاری عربستان و اسراییل در کمک به داعش در سوریه و عراق به رسوایی کشیده شده است. عربستان الان دنبال صلح با یمنی هاست و این برای اسراییلی که می خواهد همه به جان هم بیفتند فاجعه است.

بدتر ازهمه، همکاری ایران و امارات برای تامین امنیت خلیج فارس است. بنابراین وقتی تاسیسات نفتی عربستان مثل برجهای دوقلوی آمریکا در 11 سپتامبر مورد حمله قرار می گیرد، فهمیدن اینکه چه کسی ممکن است پشت این قضیه باشد ساده است.

ایران که از حمله به تاسیسات نفتی عربستان نفعی نمی برد. ایران نه تنها برنده جنگ سیاسی با روسیه و امارات شده بلکه در نبرد سیاسی با اتحادیه اروپا هم پیروز شده است. بنابراین دلیلی ندارد که ایران به عربستان حمله کند.

یمن در حال جنگ با عربستان است و البته قابلیت هایی هم دارد اما توانمندی اش آنقدر نیست که بزرگترین منبع پولساز عربستان (آرامکو) را این گونه با خاک یکسان کند. فقط یکی است که در منطقه اف 35 دارد و اف 35 هم برای حمله به اهدافی مانند تاسیسات نفتی طراحی شده است.

چه کسی آرامکو را بمباران کرد؟/چه کسی پیش از برگزاری انتخابات اسراییل از برپا کردن آتش جنگ بهره می برد؟

می دانید که اف 35 به رغم رادارگریزی، قابلیت های محدودی دارد. اف 35 باید با جنگنده هایی چون اف 15 عملیات کند وگرنه خود اف 35 توانایی حمله مهمات زیادی را ندارد و به درد این میخورد که برای اهداف آسیب پذیری چون پالایشگاه ها که با یک بمب کوچک هم می توان در آن خرابی زیادی درست کرد، استفاده شود.

فکرمی کنم دلایلی زیادی هستند که نشان می دهد اسراییل به خاطر مقطع زمانی ای که در آن قرار داریم و پیشتر شرح دادم، انگیزه زیادی برای حمله به آرامکو داشته باشد. البته می توانید همچنان ادعا کنید که حمله به آرامکو کار یمنی ها بوده و البته یمنی ها هم از اینکه افتخار این کار نصیب شان شده خوشحال باشند اما هیچ کارشناس نظامی ای که از دور ناظر قضایا بوده نمی پذیرد که این حمله کار یمن باشد.

قبلا گفتم که در مورد ایران وضع روشن است و دلیلی ندارد که ایران حمله کرده باشد. مشابه این اقدامات را قبلاهم (از سوی اسراییل) شاهد بودیم. هر بار که دولت سوریه در فاز آخر عملیات در یک منطقه برای سرکوب تروریستهای مرتبط با اسراییل قرار می گرفت، یک حمله شیمیایی در سوریه اتفاق می افتاد؟ چرا اینطورمی شد؟

روسیه 40 نفر از اعضای سازمان امدادی کلاه سفیدهای سوریه را تحویل دادگاه لاهه داد. این افراد در ترتیب دادن عملیات فریب و حمله شیمیایی درسوریه، همدست قدرتهای غربی و اسراییل بودند. بسیاری از شهود و والدین کودکان شیمیایی شده، توسط کلاه سفیدها و پزشکان برای شهادت ندادن تهدید شدند و البته رسانه ها هم این قضیه را سانسور کردند.

دو دهه است که شاهد جنگ علیه تروریسم ساختگی هستیم. انقلابهای رنگین ترتیب می دهند و خباثت های سیاسی پایانی ندارند و البته در مرکز همه این اقدامات، اسراییل و شرکای سیاسی اش در آمریکا، بریتانیا و فرانسه هستند که به مدد لابی ها و گروه های تبهکار و کمکهای مالی گروه های مرتبط با اسراییل دست به این اقدامات می زنند. به همه اینها لشکر اندیشکده های قلابی، سیاستمداران زورگیر و رشوه خوار، مزدوران رسانه ای، شبکه های خبری زنجیره ای و شبکه های اجتماعی را هم اضافه کنید.

با همه این اقدامات و در آخر اسراییل به جایی رسیده که دارد ترانه رسوای زمانه منم (Circle the Drain Song) را زمزمه می کند. روز به روز منفورتر و منزوی تر می شود و از یهودیت دولتش کاسته و بر تبهکار بودنش افزوده می گردد.

شاهد این مدعا اظهارات اخیر ترامپ درباره خیانت یهودیان آمریکا به اسراییل است. یهودیان آمریکایی افرادی هستند که اخلاق را بر سیاست مقدم می دانند و آمریکا برایشان مهمتر از رژیم جنایتکار اسراییل است.

ترامپ یهودیان آمریکایی را خائن می خواند و عده ای هم آنها را مثل سایر آمریکایی ها می دانند. یک زمانی اسراییل با مستمسک قرار دادن یهودی ستیزی و هولوکاست، بر جنایاتی که علیه مردم خودش می کرد سرپوش می گذاشت. اما زمان این کارها دیگر به سر آمده است.

باز هم می پرسم آیا اسراییل آرامکو را بمباران کرد؟ آیا نماینده ی اسراییل در واشنگتن یعنی مایک پمپیو می تواند جنگی را که اسراییل (با این حمله فریبکارانه) خواهان آن است رقم بزند، آن هم جنگی که اسراییل را هم از بین خواهد برد؟

یک لحظه صبر کنید. به من بگویید کیست که می خواهد اسراییل را برای نجات خودش نابود کند؟ آیا نتانیاهو و همسرش نیستند که به گفته شلدون ادلسون دیوانه هم هستند؟
آیا این زوج، اسراییل را برای اینکه به خاطر فساد به زندان نیفتند با خاک یکسان نخواهند کرد؟ اگر اسراییل - در جنگی که ظاهرا برای منافع خودش هم می خواهد راه اندازد – نابود شود چه کسی استفاده اش را خواهد برد؟
اگر می خواهید مطلب را بفهمید باید جهان در عصر پست ناسیونالیسم را بفهمید. اگر این را فهمیدید، مفهوم توطئه برایتان قابل فهم و پذیرش خواهد شد.

انتهای پیام

  • منبع
  • خبرآنلاین

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید