امروز: دوشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 283397
۶۴
۱
۰
نسخه چاپی

درخواست سفیر آذربایجان از ایران در مورد حمله مسلحانه صورت گرفته به سفارت باکو در تهران

درخواست سفیر آذربایجان از ایران در مورد حمله مسلحانه صورت گرفته به سفارت باکو در تهران

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با تروریستی خواندن حمله مسلحانه صورت گرفته به سفارت این کشور در تهران در روز جمعه اظهار کرد: از مقامات جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که این حادثه تروریستی را پی‌گیری کنند.

به گزارش ایسنا، علی علیزاده، جمعه شب در نشست مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس بیمارستان شهدای تجریش در حاشیه عیادت وزیر امور خارجه ایران از مجروحان حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران تصریح کرد: ما حمله مسلحانه صورت گرفته را یک اقدام تروریستی می‌دانیم و در نتیجه این عمل تروریستی یک دیپلمات آذربایجانی شهید شده و دو دیپلمات دیگر مجروح شده اند .

وی با اشاره به تماس ها و گفتگوهای صورت گرفته بین مقامات دو کشور برای پیگیری این موضوع اضافه کرد: به همراه وزیر امور خارجه ایران از مجروحان این حادثه عیادت کردیم وضعیت مجروح اول رضایت بخش است و در مورد دیپلمات دوم جراحی در حال انجام است و امیدوارم کارها در مورد وی به خوبی پیش برود.

این دیپلمات آذربایجانی در تهران در بخشی دیگر از صحبتهای خود تاکید کرد: ما از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که کل عوامل این حادثه تروریستی را شناسایی و مورد پیگیری قرار بدهد و نتایج را در اختیار مقامات آذربایجان قرار دهد.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید