امروز: دوشنبه, ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 264839
۱۹۰۱
۱
۰
نسخه چاپی
واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به سخنان آیت الله مصباح یزدی

فراموش کرده‌اند که می‌گفتند: امام عصر برای احمدی‌نژاد دعا می‌کند و انتخاب او از کرامات و معجزه است

آیا واقعا نسل جدید می‌تواند چشمان خود را به روی ۱۵ میلیون پرونده قضایی جاری، ۵/ ۲ میلیون نفر معتاد، یک طلاق در مقابل دو ازدواج، رشد ۱۰۰ درصدی آمار زنان خود سرپرست، بیش از ۲۰۰ هزار معتاد به الکل، فسادهای چند هزار میلیاردی، بداخلاقی و جنگ و جدال‌های سیاسی، بیکاری و فقر و بی‌اعتمادی فزاینده، ببندد؟

به گزارش حقوق نیوز اخیرا آیت الله مصباح یزدی -رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)- در گردهمایی مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در مشهد در سخنانی گفته است:

نسل جدید تا چشم باز کرده حکومت عدل را دیده است. در این 40 سال ضعف و مشکلاتی هم در گوشه و کنار وجود داشته که دشمن به شکل باورنکردنی آنها را بزرگنمایی کرده و از کاه کوه ساخته است. باید کاری کنیم ضعفها جبران شوند و برای جبران آنها طرح و برنامه بدهیم و با قدرت در مسیر پیشبرد اهداف خود گام برداریم.

روزنامه جمهوری اسلامی بدون نام بردن از آیت‌الله مصباح یزدی، نسبت به سخنان او که گفته است نسل جدید تا چشم باز کرده حکومت عدل را دیده است، واکنش نشان داد.

احمد حسینی در این روزنامه نوشت: می‌گویند نسل جدید تا چشم باز کرده حکومت عدل را دیده است و از یاد می‌برند که حداقل ۸ سال دولت پاک‌دستان! را تقویت و تایید کردند. فراموش کرده‌اند که آن روزگار می‌گفتند: «امام عصر برای احمدی‌نژاد دعا می‌کند و انتخاب او از کرامات و معجزه است و حتی مرتبه کامل او را، در زمان ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) محقق می‌دانستند. از سخنان گهربار! دیگر آقایان می‌گذریم که حتی تکرار آنها نیز آزاردهنده است.

آیا واقعا نسل جدید می‌تواند چشمان خود را به روی ۱۵ میلیون پرونده قضایی جاری، ۵/ ۲ میلیون نفر معتاد، یک طلاق در مقابل دو ازدواج، رشد ۱۰۰ درصدی آمار زنان خود سرپرست، بیش از ۲۰۰ هزار معتاد به الکل، فسادهای چند هزار میلیاردی، بداخلاقی و جنگ و جدال‌های سیاسی، بیکاری و فقر و بی‌اعتمادی فزاینده، ببندد؟ پرونده آن دولت مورد حمایت همه‌جانبه که روز به روز سیاه‌تر می‌شود و آن فرد آسمانی و ماورایی و هاله نورش، امروز در مقابل کل نظام اسلامی ایستاده و خواهان محاکمه رئیس قوه قضائیه است.

به راستی اگر در پیشگاه خداوند متعال و مردم شریف، حاضر به استغفار و عذرخواهی نیستیم، دیگر اینگونه سخن نگوییم. آن هم در شرایطی که رهبر این نظام از عقب‌ماندن در عرصه عدالت می‌گوید، شما حداقل پیروی بفرمایید.

با مرحوم هاشمی رفسنجانی که این اوضاع را به روشنی می‌دید و دلسوزانه در مسیر اصلاح امور و تقویت نظام اسلامی می‌کوشید، چه کردیم و چه کردند؟ هاشمی رفت ولی نهضت او زنده است و بهترین مراتب تجلی آن را در سخنان اخیر مرجع بزرگ و واقع‌نگر می‌توانید شاهد باشید که واقع‌بینانه می‌فرماید: «اگر مردم دورویی و اختلاس نجومی را ببینند صحنه را ترک می‌کنند و در چنین شرایط که مردم در صحنه نباشند، رهبر ولو علی بن ابیطالب (ع) باشد، شکست، قطعی خواهد بود.» آیا این هشدارها کفایت نمی‌کند؟

مطمئن باشید ندیدن واقعیت، وجود آن را نفی نمی‌کند و گناه این همه غفلت و بی‌کفایتی را به گردن دشمنان انداختن، هیچ دردی را دوا نمی‌نماید.

انتهای پیام

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید