امروز: دوشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 283312
۸۵
۱
۰
نسخه چاپی

اظهار نظر عجیب وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلی مدارس؛ کار رسانه‌ای دشمن است | مکزیک و چین تعطیل نمی‌کنند

اظهار نظر عجیب وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلی مدارس؛ کار رسانه‌ای دشمن است | مکزیک و چین تعطیل نمی‌کنند

به گزارش همشهری آنلاین، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در همایش زنان فرزانه اظهار داشت: روز گذشته اعلام کردیم مدارس بازگشایی شود ولی با واکنش‌های همراه شد و نباید خود تحریمی کنیم.

وی افزود: بر اساس بررسی شاخص جهانی هوا برخی کشورها مانند مکزیک و یا چین آلودگی شدیدتری حتی با شاخص ۳۰۰ دارند ولی مدارسشان تعطیل نمی‌شود ولی در کشور ما یا با بارش برف یا آلودگی با شاخص ۱۵۰ مدارس تعطیل می‌شود.

روزانه ۱,۰۰۰ میلیارد تومان هزینه آموزش و پرورش است

نوری با اشاره به اینکه روزانه ۱,۰۰۰ میلیارد تومان هزینه آموزش و پرورش است، گفت: کلاس‌های حضوری ارزش افزوده برای دانش آموزان و معلمان دارد و نباید مدارس تعطیل و غیر حضوری شود.

وی گفت: البته اگر جان دانش آموزان در خطر باشد ما خودمان باید برای تعطیلی پیش قدم باشیم ولی با جو رسانه‌ای دشمن نباید کلاس‌ها تعطیل شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به نقش زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: اول انقلاب ۶۰ درصد زنان بی سواد بودند ولی الان دانشگاهی نیست که اکثر دانشجویان را زنان تشکیل ندهند.

۵۴ درصد همکاران فرهنگی ما زنان‌اند

وی بیان داشت: همچنین ۵۴ درصد همکاران فرهنگی ما زنان اند در حالی که جمعیت دانش آموزان پسر ۱ درصد بیشتر از دختران است.

نوری با اشاره به اینکه در گذشته جمعیت مؤلفه قدرت بود ولی پس از آن صنعت، سپس سلاح نظامی، سلاح هسته‌ای و فناوری ارتباطات و اطلاعات جایگزین آن شد، گفت: اکنون تعلیم و تربیت مؤلفه قدرت در کنار فناوری نوین شده و شعار مجمع ملی سازمان ملل هم دگرگونی تعلیم و تربیت بود.

سپاه نقش مهمی در تربیت دارد

وی خاطرنشان کرد: سپاه نقش مهمی در تربیت دارد و تحریم آن حکایت از نقش مؤثری در تربیت دارد چر ا که بر اساس معاهدات بین المللی ارتش‌ها و نیروهای مسلح تحریم نمی‌شوند.

نوری تاکید کرد: زنان در ایران عنصر مهم تربیتی اند و دشمن تلاش کرده با هدف گرفتن خانواده از طریق رسانه نقش آنها را کم رنگ جلوه دهند.

  • منبع
  • وزیر آموزش و پرورش

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید