امروز: سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284015
۲۰۶
۱
۰
نسخه چاپی

چگونه لکه های سخت را از بین ببریم؟

پاک‌کردن انواع لکه از روی لباس یا وسایل دیگر روش خاص خود را دارد که با دانستن آن‌ها دیگر نگران لکه‌دار شدن لباس‌های مختلف نیستید.

چگونه لکه های سخت را از بین ببریم؟

روش‌ های پاک کردن انواع لکه

پاک کردن لکه عرق

برای پاک‌کردن سفیدک ناشی از عرق روی لباس اسید تارتاریک، آسپرین له شده و آب داغ را مخلوط کرده تا غلیظ و کرم‌مانند شود سپس آن را روی لکه بمالید و چند دقیقه صبر کنید و سپس لباس را بشویید.

برای پاک‌کردن لکه زرد عرق، از روی لباس‌هایی که جنسشان از مواد پلی‌استر است، مقداری آبلیمو روی آن‌ها بپاشید زیرا اسید طبیعی موجود در لیمو، ماده قلیایی عرق بدن را خنثی کرده و رنگ زرد آن را از بین می‌برد.

پاک کردن لکه میوه

برای پاک‌کردن میوه‌های قرمزرنگ، از روی لباس، ابتدا لباس را درون یک تشت آب سرد خیس کنید سپس لباس را ۱۵ دقیقه درون محلول آب سرد و آب‌لیمو بگذارید و لکه را به‌آرامی با صابون پاک کنید. سپس لباس را مانند همیشه بشویید.

پاک کردن لکه از روی چرم جیر

برای پاک‌کردن لکه از روی چرم جیر، با لبه‌های خشک یک‌تکه نان بیات به‌آرامی روی لکه بکشید تا آن را محو کنید. سپس برای ازبین‌بردن جای خراش باقی ماند، از پاک‌کن استفاده کنید.

پاک کردن شکلات از روی لباس ابریشمی

در صورت ریختن شکلات بر روی لباس ابریشمی‌تان با یک جسم نوک‌تیز، شکلات‌ها را از روی پارچه جدا کنید. پارچه را به‌آرامی با استفاده از یک برس و محلول آب گرم و صابون، برس بکشید. اگر لکه از بین نرفت، با محلولی از مقادیر مساوی الکل اتانول و آمونیاک خانگی با استفاده از یک ابر لکه را تمیز کنید.

پاک‌کردن لکه خون

برای از بین‌ بردن لکه خون از روی لباس روش‌های مختلفی وجود دارد اما اگر برخی از روش‌ها را امتحان نمودید و کماکان لکه در جای خود باقی‌مانده بود، لباس را در آب گرم خیس کنید، سپس مقداری پودر نرم‌کننده گوشت بدون طعم را روی لباس بریزید تا حالت خمیری شکلی روی لکه ایجاد شود.

سپس لکه را با یک حوله کاغذی بپوشانید تا مرطوب باقی بماند و اجازه دهید یک روز همین‌طور باقی بماند. سپس خمیر ایجاد شده را در محلول آب و (کمی) آمونیاک فروببرید و آب بکشید و سپس لباس را مانند همیشه بشویید.

پاک‌ کردن لکه روغنی از روی کیف چرم

برای پاک‌کردن لکه روغنی از روی کیف چرمی و گران‌قیمتتان، جای لکه را با پودر بچه یک شب بپوشانید. این کار را می‌توانید چند بار تکرار کنید تا لکه کامل از بین برود.

پاک‌ کردن رژگونه از داخل کیف

بسیاری از مواقع پودرهای آرایشی مثل رژگونه یا برنزه کننده درون کیف می‌ریزد. اگر می‌خواهید این لکه‌ها را تمیز کنید می‌توانید از پارچه مرطوب پاک‌کننده آرایش استفاده نمایید.

پاک‌ کردن لکه مواد آرایشی مایع

برای پاک‌کردن لکه مواد آرایشی مایع از روی یقه لباس می‌توانید از کرم اصلاح و کیسه حمام استفاده نمایید و لکه را به طور کامل از بین ببرید.

  • منبع
  • دلتا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید