امروز: دوشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 283417
۹۶
۱
۰
نسخه چاپی

تولد نوزاد ۷ کیلوگرمی با ۶۰ سانتیمتر قد از طریق سزارین در برزیل

تولد نوزاد ۷ کیلوگرمی با ۶۰ سانتیمتر قد از طریق سزارین در برزیل

کلیدیان دوس سانتوس ۲۷ ساله، در روز چهارشنبه ۱۸ ژانویه در بیمارستان «پدر کلمبو» در پارینتینز، ایالت آمازوناس برزیل، پسرش انگرسون را با سزارین به دنیا آورد.

خانم سانتوس برای یک مشاوره معمولی در بیمارستان بستری بود، اما پزشکان متوجه شدند که نوزاد متولد نشده او، بزرگتر از آن است که بتواند برای یک دوره کامل در شکم مادر بماند.

ظاهرا انگرسون در یک دستگاه مخصوص نگهداری نوزادان در شرایط پایداری قرار داد. او بزرگترین نوزاد متولد شده در ایالت آمازوناس با طول ۵۹ سانتی متر است. گفته می شود که مادر و کودک هر دو در سلامت کامل هستند.

این کودک رکورد جدیدی را در این ایالت ثبت کرد که آخرین بار در سال ۲۰۱۱ به نام پسری با ۵.۸ کیلوگرم وزن و ۵۴ سانتیمتر قد ثبت شده بود.

انگرسون با اختلاف کم نتوانست رکورد آدمیلتون دوس سانتوس، متولد ۲۰۰۵ و وزن ۸ کیلوگرم را بشکند. آدمیلتون نیز با سزارین در سالوادور در شمال شرقی برزیل متولد شد. پزشکان گفته اند اندازه او احتمالاً به بیماری دیابت مادرش مرتبط است.

بزرگ‌ترین نوزادی که به‌طور طبیعی به دنیا آمده است، آنا بیتس در ایتالیا در سال ۱۹۵۵ با وزن ۱۰.۲ کیلوگرم بود.

بیمارستان «پدر کلمبو» در حال جمع‌آوری کمک مالی برای لباس‌های جدید انگرسون است، زیرا لباس‌هایی که والدینش برایش خریده‌اند برای او کوچک است. این بیمارستان به دنبال لباس و پوشک با سایز کودکان نه ماهه تا یک ساله برای نوزاد تازه متولد شده است.

  • منبع
  • روزیاتو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید