امروز: یکشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۸ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 266103
۹۲۴۶
۶
۰
نسخه چاپی
رابطه جنسی

ارضا شدن زنان در رابطه جنسی چه علائمی دارد؟

ارضا شدن زنان از موضوعات مهم زندگی زناشویی است چرا که اگر خانم‌ها در زمان نزدیکی به ارگاسم نرسند ممکن است حس عدم رضایت را به زندگی تسریع دهند.

ارضا شدن در زنان

رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم در خانم‌ها با نشانه‌های فیزیکی و روانی همراه است و زمانی که این علائم بروز پیدا کنند می‌توان اطمینان حاصل کرد که به مرحله‌ ارگاسم رسیده‌ اند.

لذت جنسی در زنان

ارضاء شدن و لذت بردن از رابطه زناشویی، برای مردان و زنان مهم است. رضایت از رابطه زناشویی، به رضایت از زندگی مشترک نیز مربوط است. نشانه‌های ارضاء شدن خانم‌ها، ممکن است به راحتی قابل تشخیص نباشد، چون خانم‌ها مثل آقایان، در هنگام ارضاء شدن انزال ندارند و بیشتر علائم جسمانی و احساسی در آنها دیده می‌شود.

همانند مردان، زنان نیز بعد از ارضا شدن دچار تغییرات فیزیکی خاص خود می‌شوند؛ از جمله: تغییر سریع رنگ لب‌‌های واژن (لابیا)، انقباض و افزایش شدت نبض واژن، انقباض رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول و افزایش سطح هورمون پرولاکتین که این علایم نشان دهنده ارضا شدن زن پس از رابطه جنسی است.

انواع ارگاسم در زنان

ارگاسم کلیتورال (ارگاسم از طریق کلیتوریس)

ارگاسم کلیتورال از طریق رابطه دهانی و یا مالش کلیتوریس با دست، انجام می‌شود. بیشتر نشانه‌های ارضاء شدن از طریق کلیتوریس، جسمانی است. مثل لرزش بدن، افزایش ضربان قلب و آهنگ تنفس و برجسته شدن نوک پستان‌ها.

ارگاسم واژینال (ارگاسم از طریق واژن)

این نوع ارگاسم، بسیار عمیق‌تر احساس می‌شود و ممکن است لذت بیشتری داشته باشد. البته برخی از زنان، نمی‌توانند فقط از طریق واژن به اوج لذت برسند.

ارگاسم همزمان از طریق واژن و کلیتوریس

اگر همزمان، نقطه جی که داخل واژن قرار دارد و کلیتوریس تحریک شوند، اصطلاحا ارگاسم انفجاری رخ می‌دهد. برخی از خانم‌ها در این نوع ارگاسم، انزال را تجربه می‌کنند.

مراحل برانگیختگی و ارگاسم زنان

هیجان و برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، چند مرحله دارد. توجه به چرخه پاسخ جنسی ضروری است، چرا که در هر مرحله برای زنان احساس متفاتی ایجاد می‌کند. پس برای به اوج لذت رساندن زنان باید متناسب با هر مرحله او را از نظر جنسی تحریک نمود. روانشناسان ایجاد هیجان جنسی را به چهار بخش تقسیم کرده اند:

1. مرحله تحریک

2. مرحله اوج

3. مرحله ارضاء

4. مرحله بازگشت

علائم ارضا شدن در زنان در رابطه جنسی

علائم ارضا شدن زنان به شرح زیر می‌باشد:

سفت شدن نوک سینه‌ها: سفت شدن نوک سینه‌ها به همراه چند نشانه دیگر همانند نفس نفس زدن، به هیجان آمدن و ادای کلماتی خاص نشانه‌ای از ارضای جنسی زنان است.

احساساتی شدن و گریه کردن: بعضی اوقات زنان بعد از ارضا شدن به دلیل بالا رفتن موج احساسات گریه می‌کنند. بنابراین اگر همسر شما بعد از رسیدن به ارگاسم دچار ضعف شد یا مثل یک دختر بچه به گریه افتاد نگران نباشید، این بدین خاطر است که احساس خیلی خوبی دارد و صد البته خوب ارضا شده است.

احساس نیاز به خواب و به خواب رفتن: با این که خواب رفتن بعد از رابطه جنسی بیشتر به مردان نسبت داده می‌شود، اما زنانی هم هستند که بعد از رابطه احساس نیاز به خواب می‌کنند. اگر خانمتان رویش را برگرداند و بخواب رفت، این کار او را بی‌احترامی تلقی نکنید بلکه این نشانه خوب ارضا شدن زن است؛ فقط بازوان‌تان را دورش حلقه کنید و شما هم مثل او بخوابید.

احساس نیاز به هم آغوشی: یکی دیگر از نشانه‌های خوب ارضا شدن زن در رابطه جنسی تمایل آن‌ها به هم آغوشی با همسرشان است. با این که هم آغوشی به ارگاسم رساندن زنان را تضمین نمی‌کند، نیاز وی به محکم بغل کردن شما و این که او را در میان بازوان خود بگیرید ممکن است نشانه اتمام کسب لذت او از تجربه جنسی باشد.

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی: اگر خانم شما بعد از رابطه جنسی تمایل به صحبت کردن در مورد آن داشته باشد (مثلا صحبت‌هایی در مورد تکنیک‌هایی که شما بکار بردید) و بی‌اراده شروع به حرف زدن کرد یا حتی کلماتی که موقع آمیزش می‌گفت را تکرار کرد (مثلا چه نفس نفس زدن حیرت انگیزی، نفس نفس زدن، چه حیرت انگیز بود، خارق العاده، حیرت انگیز، تو هم نفس نفس می‌زنی، خیلی عالی بود و...) خوشبختانه او را خیلی خوب ارضا کرده‌اید.

عدم توانایی در درست راه رفتن: لرزش پاها به هنگام راه رفتن بعد از رابطه جنسی یکی دیگر از نشانه‌های ارضا شدن زن می‌باشد. خانم‌تان می‌خواهد بلند شود تا یک نوشیدنی برای شما آماده کند، اما او به آسانی قادر به راه رفتن نیست، چون پاهایش می‌لرزد. لرزیدن پاها نشانه خیلی مطمئنی از این است که شما به عنوان یک مرد وظیفه‌تان را خوب انجام داده‌اید.

لبخند رضایت: روزها خانمتان نمی‌تواند آن لبخند زیبا را از صورتش دور کند و این لبخند برای تشکر از شماست. به آرامی در پشت وی قرار بگیرید و بدون هیچ دلیلی او را ببوسید. حالا نه تنها برای آمیزش بیشتر بی قرار خواهد شد، بلکه حتی به تمام دوستانش خواهد گفت که شما چگونه مرد ایده‌آلی هستید.

علائم و نشانه‌های جسمانی ارگاسم در زنان، شامل موارد زیر می باشد:

• برجسته و تحریک شدن نوک سینه‌ها

• افزایش تعریق

• انقباضات عضلانی در ناحیه شکم، لگن و ماهیچه‌های واژن

• افزایش خونرسانی در ناحیه واژن

• افزایش ضربان قلب

• افزایش آهنگ تنفس

• لرزش اندام‌ها (پاها)

• افزایش ترشحات واژن

عواملی که سبب ارضا شدن زن می‌شوند

ارگاسم زنان می‌تواند طی تحریک جنسی در نواحی جنسی یا غیرجنسی آنان ایجاد شود. کلیتوریس و دیواره قدامی واژن بهترین مکان‌های تحریک در زنان هستند. تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه و رویا پردازی نیز منجر به بروز ارضا شدن زن می‌شود.

عوامل مرتبط با ارضا شدن زن در رابطه جنسی

عواملی همچون سن، تحصیلات، سطح اجتماعی، مذهب، شخصیت و ارتباطات بین فردی عوامل روانی اجتماعی هستند كه روی توانایی ارضا شدن زن تاثیر دارند. شایع‌ترین علت روانی برای اختلال ارگاسم پایش وسواس‌ گونه خویشتن در مرحله تحریک است که غالبا با اضطراب و افکار گیج‌ کننده و منفی و خودشکن همراه است. این زنان به حدی در مورد رابطه جنسی خود نگران شکست هستند که قادر به کسب آرامش به منظور بروز بازتاب عصبی طبیعی برای ایجاد ارگاسم نیستند و ناخودآگاه خودشان باعث مهار این عملکرد طبیعی می‌شوند. این نوع اضطراب، اضطراب نمایشی نامیده می‌شود. عوامل فردی مانند احساس ضعف عمومی و کمبود احساس سلامت جسمی، تجارب منفی جنسی قبلی و استرس‌ های زندگی، بیکاری و خصومت‌ های روزانه، احساس منفی نسبت به همسر، کیفیت بد ارتباط زن و شوهر، فقدان صمیمیت و تفاهم جنسی باعث کاهش ارتباط جنسی و اختلال عملکرد تمام مراحل جنسی و همچنین اختلال در ارضا شدن می‌شود.

اختلالات مربوط به دوران کودکی، اختلال در مرحله اجتماعی شدن و وجود یک تفکر غلط در مورد رابطه جنسی و نگرش منفی در مورد لذت جنسی، جهت‌ گیری جنسی یا هویت جنسی تاثیر منفی روی عملکرد جنسی و ارگاسم در بزرگسالی دارد. این سوابق در دوران کودکی مربوط به نگرش والدین نسبت به رابطه جنسی است.

  • منبع
  • ستاره
  • بیتوته
  • رادیو عشق

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید