امروز: دوشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 278927
۵۹۸۱
۳
۰
نسخه چاپی

راهکارهایی برای داشتن رابطه ی جنسی بدون دخول!

رابطه ی جنسی بدون دخول

رابطه جنسی بدون دخول

بسیاری از افراد رابطه جنسی را تنها در انجام عمل دخول می‌دانند در حالی که شما می‌توانید گاهی رابطه بدون دخول نیز داشته باشید و رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنید. همچنین میزان و کیفیت رابطه خود را نیز بهبود ببخشید. رابطه بدون دخول زمانی که زن در دوران قاعدگی قرار دارد و یا زمانی که طرفین آمادگی کافی برای انجام رابطه جنسی کامل را ندارند، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

روش‌های داشتن رابطه بدون دخول

برای تجربه این نوع رابطه جنسی می‌توانید از روش‌های گوناگونی استفاده کنید. در ادامه به آن‌ ها اشاره خواهیم کرد.

1. رابطه جنسی با تماس خارجی

در این سبک از ارتباط، سکس خارج از واژن و فقط با تماس بین اندام تناسلی مردان و زنان اتفاق می‌افتد. در این حالت هم امکان رسیدن به ارگاسم برای مرد وجود دارد و هم با تحریک کلیتوریس ارگاسم برای زن نیز مقدور است. در این روش احتمال بارداری بسیار کم‌تر است و همچنین صمیمت بین زوجین نیز حفظ می‌شود.

2. داشتن بوسه‌های طولانی

بسیاری از زوجین اهمیت و قدرت بوسه را در رابطه جنسی دست کم می‌گیرند. در حالی که بوسه‌ها نه تنها می‌توانند آمادگی شما را برای داشتن یک رابطه رضایت بخش افزایش دهند، بلکه باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی و صمیمیت بین شما و همسرتان خواهند شد. گاهی رابطه جنسی می‌تواند تنها با بوسه‌های طولانی همراه با لمس نقاط حساس بدن یکدیگر انجام شود. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که بوسه‌ها در سلامت جسمانی و روانی طرفین نیز مؤثرند و موجب سلامت قلب و بهبود خلق و خو نیز خواهند شد.

3. رابطه جنسی مجازی

رابطه جنسی مجازی از طریق تماس‌های تصویری و گفتن کلمات محبت آمیز و جنسی به یکدیگر، می‌تواند جایگزین مناسبی برای زوجینی که در فاصله مکانی دوری از هم قرار گرفته‌اند باشد. با این حال استفاده از رابطه جنسی مجازی برای بسیاری از افراد منجر به آسیب‌های زیادی نیز می‌شود. برخی افراد به برقراری تماس با افراد مختلف درگیر می‌شوند و با تماشای تصاویر تحریک آمیز دائماً به خود ارضایی دست می‌زند. این مسئله می‌تواند اعتیاد به خود ارضایی را ایجاد کند و باعث شود که افراد در روابط واقعی نتوانند لذت جنسی را تجربه کنند.

4. لمس سینه‌ها

سینه و نوک پستان یکی از نقاط حساس بدن زن محسوب می شود. بسیاری از زنان تنها با تحریک نوک سینه می‌توانند به ارگاسم برسند و رابطه لذت بخشی را تجربه کنند.

5. رابطه جنسی تانتریک

رابطه جنسی تانتریک نوعی رابطه است که در آن طرفین تلاش می‌کنند تا لحظات صمیمانه را در بین خود افزایش دهند. در این رابطه زن و مرد تمرین‌های خاصی را انجام می‌دهند. برای مثال با هم نفس می‌کشند. با هم مدیتیشن می‌کنند و عمیقاً بر روی احساسات خود تمرکز می‌کنند. این تمرین‌ها باعث می‌شود که بتوانید رابطه صمیمانه‌تر و لذت‌بخش‌تری را احساس کنید. البته بهتر است که تحت نظر یک مشاور جنسی نیز باشید و به خود و شریکتان برای افزایش رضایت و صمیمت زمان بدهید.

6. وسایل جنسی

ابزارها و وسایل متعددی وجود دارند که با استفاده از آن ها زوجین می توانند به ارضای جنسی یکدیگر بپردازند و لذت زیادی را تجربه نمایند. در هنگام استفاده از وسایل جنسی حتما مسائل بهداشتی را رعایت نمایید چرا که در غیر این صورت ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های عفونی افزایش یابد. ویبراتورها از محبوب ترین و شایع ترین ابزار ها در این زمینه می باشند. همچنین استفاده از اسپری تاخیری که باعث جلوگیری از زود انزالی مردان مورد استفاده قرار می گیرد.

7. رابطه جنسی دهانی

در رابطه جنسی دهانی هیچ دخولی صورت نمی گیرد اما زوجین از طریق دهان و زبان به تحریک آلت تناسلی یکدیگر می پردازند. در این روش تحریک بسیار زیادی برای هر دوی زوجین به به وجود می آید. در این روش برقراری رابطه جنسی رعایت مسائل بهداشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رابطه جنسی بدون دخول

فواید رابطه جنسی بدون دخول

رابطه بدون دخول در دوران عقد یا دوران بارداری می‎تواند مفید باشد. دلایل به کارگیری این روش از رابطه جنسی، عبارتند از:

• آمادگی نداشتن شریک جنسی برای دخول

• مقاربت دردناک

• نداشتن وسایل محافظتی مثل کاندوم یا قرص ضدبارداری

• پیشگیری از بارداری و کاهش ریسک بارداری در روزهای تخمک‌گذاری

• برقراری رابطه جنسی در دوران پریود

• کشف بیشتر نقاط تحریک بدن خود و همسر

• یادگیری بهتر معاشقه پیش از دخول

آیا رابطه بدون دخول می تواند باعث بارداری و عفونت شود؟

احتمال بارداری بدون دخول بسیار کم است. اما نمی توان گفتن که این امکان وجود ندارد. اسپرم بسیار فعال و پیش رونده است؛ در نتیجه اگر مایع منی حتی در حد بسیار کم با واژن تماس برقرار کند، این امکان وجود دارد که اسپرم ها حرکت کرده و خود را به رحم برسانند و تخمک را بارور کنند. بیماری های مقاربتی نیز امکان انتقال شان در رابطه بدون دخول وجود دارد و از طریق تماس کوچک آلت های تناسلی و مایع منی و مایع واژینال می تواند منتقل شود. پس در حین رابطه بدون دخول نیز سعی کنید روش های پیشگیری از بارداری و روش های محافظتی را رعایت نمایید.

طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا، احتمال بارداری بدون دخول یک درصد است. با توجه به این آمار بسیار ناچیز می توان گفت که احتمال حاملگی در این رابطه اندک است اما غیر ممکن نیست.

آیا عفونت بدون دخول منتقل می‌شود؟

انتقال عفونت‌ های منتقله جنسی (STIs) مثل سوزاک یا تبخال تناسلی تحت برخی شرایط امکان‌پذیر است. در صورتی که در حین رابطه جنسی آلت تناسلی با هم تماس داشته باشد یا مایع (مثل مایع منی یا ترشحات واژینال) وجود داشته باشد احتمال بروز عفونت وجود دارد. همچنین احتمال انتقال عفونت و بیماری‌های جنسی از طریق سکس دهانی و رابطه مقعدی وجود دارد.

برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های جنسی از وسایل محافظتی مثل کاندوم و محافظ دهانی استفاده کنید. در صورتی که نسبت به ابتلا به این بیماری‌ها شک دارید بهتر است آزمایش بدهید.

آیا رابطه جنسی بدون دخول می‌تواند برای مردان همان میزان لذت را داشته باشد؟

این نوع رابطه زمانی بیشترین لذت را برای مردان به همراه می‌آورد که با ماساژ جنــسی آلت تناسلی همراه باشد. البته بسیاری از مردان گزارش می‌دهند که نوازش آلت تناسلی توسط زن برای آن‌ها همان لذتی که نوازش حین خودارضایی به آن‌ها می‌دهد را ندارد. به همین خاطر بهتر است حین این رابطه مرد به زن بگوید دقیقه با چه نوع تحریکی به لذت بیشتری دست می‌یابد. البته بسیاری از افراد برای گفتن چنین مسائلی احساس شرم و خجالت می‌کنند. با این حال غلبه بر این شرم و گفتن این مسائل به یکدیگر باعث می‌شود که بتوانید رابطه صمیمانه‌تری داشته باشید و عمیق‌ترین نوازش‌ها را دریافت کنید. باید پذیرفت که آموزش سکس هم مانند سایر آموزش ها و مهارت های زندگی مشترک نیاز به تلاش دارد.

آیا رابطه جنسی بدون دخول برای زنان نیز لذت بخش است؟

تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از نیمی از زنان برای رسیدن به ارگاسم بیش از دخول به تحریک کلیتوریس نیاز دارند. این امر بیانگر آن است که رابطه جنسی خارج از واژن نیز می‌تواند برای آن‌ها لذت کافی را به همراه بیاورد. تحریک کلیتوریس توسط مرد و تحریک نوک پستان به زن کمک می‌کند که بدون دخول هم بتواند لذت کافی را از رابطه جنسی ببرد.

آیا رابطه بدون دخول می‌تواند جایگزینی دائمی در رابطه جنسی باشد؟

رابطه بدون دخول یکی از روش‌های ایجاد تنوع در رابطه جنسی و صمیمیت در رابطه زناشویی است و نباید به عنوان جایگزینی دائمی تلقی شود. بسیاری از کسانی که به دنبال رابطه بدون دخول هستند از مشکلات جنسی رنج می‌برند که باعث می‌شود عدم تجربه دخول را ترجیح دهند.

از جمله این مشکلات می‌توان به اختلال واژینیسموس یا همان ترس از دخول و احساس درد در حین آن اشاره کرد. در این شرایط به جای جایگزینی رابطه بدون دخول تلاش کنید تا در جهت رفع مشکل اصلی گام بردارید. امروزه روش‌های بسیاری برای درمان انواع اختلالات جنسی وجود دارد که برای دریافت آن‌ها باید به یک روانشناس متخصص در حوزه سکس تراپی مراجعه کنید.

  • منبع
  • هنر زندگی
  • پزشک خوب

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید