امروز: سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 277370
۱۴۸
۱
۰
نسخه چاپی

زالودرمانی و نبایدهای آن | زالودرمانی برای چه کسانی ممنوع است؟

زالودرمانی و نبایدهای آن | زالودرمانی برای چه کسانی ممنوع است؟

عوارض زالو درمانی

زالو درمانی یکی از راحت ترین و کم عارضه ترین روش های درمانی به شمار می رود. اما زالو درمانی برای برخی بیماران خطرناک بوده و دارای ممنوعیت است.

خونریزی زیاد از محل گزش به‌ویژه در شرایطی که تعداد زالوهای استفاده شده زیاد باشد از شایع‌ترین این عوارض است. به‌عنوان مثال درصورتی که از 20 زالو به‌طور همزمان استفاده شود مقدار خونی که از بدن بیمار خارج می‌شود ممکن است کم خونی ایجاد کند. بنابراین برای جلوگیری از کم خون شدن به دلیل حساس بودن بدن شما بهتر است که از زالو درمانی استفاده نکنید و روش هایی جایگزین را برای درمان استفاده نمایید.

افرادی که بیماری خون مبتلا هستند همانند افراد مبتلا به هموفیلی این موضوع اهمیت دارد که پیش از هر نوع درمانی مشکل خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر زالوها در محیط آلوده رشد یافته باشند، ممکن است سبب انتقال بیماری باکتریایی شوند. به همین دلیل باید از آلوده نبودن زالوها کاملا مطمئن شد.

یکی از دیگر عوارض زالو درمانی استفاده از این درمان نزد افرادی غیر متخصص می باشد. در حقیقت همیشه افرادی وجود دارند که تنها برای استفاده از سود و مزایای این نوع درمان های به ظاهر ساده بدون هیچ اطلاعی دست به کار می شوند. آنها از بین دو گروه زالوها از نوع غیر درمانی آن استفاده می کنند.

زالوها می توانند به دو صورت وجود داشته باشند زالوهایی که درمان می کنند اما زالوهایی که سم وارد بدن می کنند. افراد غیر متخصصا توانایی تشخیص این نوع از زالوها را ندارند و به همین دلیل حتی می توانند مرگ را نیز به دنبال داشته باشند. سعی کنید تا از مراکز مطمئن و در نظر افراد خبره این کار را انجام دهید تا به جای سلامتی به بیماری مبتلا نشوید.

زالودرمانی و نبایدهای آن | زالودرمانی برای چه کسانی ممنوع است؟

چه افرادی نباید زالو درمانی کنند؟

1.بیماران گوارشی: افراد مبتلا به این بیماری کم کردن خون بدن برایشان مضر و دارای عوارض است؛ افرادی که به نفخ معده، یبوست و امثال آن دچار هستند درمان‌های حجامت و زالو درمانی برای آنها ممنوع است و ضعف معده آنها را تشدید می‌کند.

2.سرد مراج ها: افراد سرد مزاج هستند کسانی که بدنشان در مقابل هوا،‌ آب و خوراکی سرد مقاومت ندارد. لذا زالو درمانی برای این گروه ممنوع است.

3.افراد کم سن و سال: افراد زیر 18 سال هم نباید از این شیوه استفاده کنند.

4.زنان باردار: زنان باردار نیز نباید زالودرمانی انجام دهند.

5- بیماران دچار هموفیلی یا کسانی که مشکل انعقادی دارند.

6-افراد دچار کم خونی های شدید یا لاغری و ضعف مفرط

6- افراد دارای سابقه آلرژی های شدید

7- مصرف کنندگان داروهای ضدانعقادی (فقط وارفارین با زالواندازی تداخل دارد که برای رفع مشکل می توان ۳ روز قبل و بعد از زالواندازی مصرف آن را قطع کرد).

8- کسانی که سابقه تشکیل اسکارهای شدید و کلویید (گوشت اضافه) در محل زخم خود دارند.

زالودرمانی و نبایدهای آن | زالودرمانی برای چه کسانی ممنوع است؟

نکات ضروری در زمان استفاده از شیوه زالو درمانی

1.حساسیت به زالو از موارد بسیار نادر ولی محتمل است.

2.در دوران قاعدگی نیز از این شیوه درمانی استفاده نشود.

3. افراد مبتلا به مشکل خود ایمنی نباید از زالو درمانی استفاده کنند.

4.اگر فردی مبتلا به بیماری باشد که به واسطه آن با مشکل انعقاد خون روبه‌رو است باید این مسئله را با درمانگر خود حتما مطرح کند.

  • منبع
  • خبرگزاری دانشجو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید