امروز: جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 283964
۴۱۲
۱
۰
نسخه چاپی

تصویبنامه اولویت بندی خانواده شهدا و جانبازان مشمول دریافت خودروی داخلی

تصویبنامه اولویت بندی خانواده شهدا و جانبازان مشمول دریافت خودروی داخلی

تصویبنامه درخصوص اولویت بندی خانواده شهدا و جانبازان مشمول بند ی تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور

وزارت صنعت، معدن و تجارت- بنیاد شهید و امور ایثارگران

هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ به پیشنهاد شماره ۴۰۰/۰۱/۳۵۶۵۸۸ مورخ ۱۴۰۱/۷/۲۷ بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای بند (ی) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، اولویت بندی مشمولین بند مذکور را به شرح زیر تصویب کرد:

۱- جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر با اولویت کسانی که از مصوبه شماره ۲۰۴۴۰۸/ت۴۱۷۱۷هـ مورخ ۱۳۸۷/۱۱/۷ با اصلاحات بعدی استفاده نکرده اند به ترتیب تقدم تاریخ تشکیل کمیسیون پزشکی تعیین هفتاد درصد (۷۰%) جانبازی.

۲- سایر جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) به ترتیب تقدم تاریخ تشکیل کمیسیون پزشکی تعیین هفتاد درصد (۷۰%) جانبازی.

۳- جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) تا شصت و نه درصد (۶۹%) که از محل “قانون اصلاح قانون تحویل خودرو به جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مصوب ۱۳۷۶/۶/۲۳ مجلس شورای اسلامی” – مصوب ۱۳۷۸- در نوبت هستند، با اولویت درصد جانبازی و تاریخ اولین کمیسیون پزشکی تعیین پنجاه درصدی (۵۰%) جانبازی.

۴- فرزندان شهید دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و با اولویت تاریخ شهادت شهید.

۵- جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) تا چهل و نه درصد (۴۹%) دارای محدودیت های جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد با اولویت درصد جانبازی.

۶- همسران شهداء دارای محدودیت جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد با اولویت تاریخ شهادت شهید.

۷- والدین شهداء با اولویت تعداد شهید و دارای محدودیت های جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و تاریخ شهادت شهید.

۸- فرزندان شهداء با اولویت و ترتیب تاریخ شهادت شهید.

۹- همسران و والدین شهداء فاقد محدویت های جسمی و حرکتی با اولویت تاریخ شهادت شهید.

تبصره ۱- جانبازان هفتاد درصدی (۷۰%) که از مزایای واگذاری خودروی داخلی بهره مند می باشند مشمول استفاده از امتیازات واردات خودرو نمی باشند.

تبصره ۲- عدم دریافت تسهیلات بانکی موضوع قانون مورد اشاره مانع دریافت خودرو توسط مشمولین نخواهد بود و مشمولین می توانند بهای کل خودرو را به صورت نقدی پرداخت نمایند.

تبصره ۳- مشمولین حق انتخاب تمامی خودروهای اعلامی را داشته اما اولویت در انتخاب نوع خودرو بر اساس اولویت مشمولین می باشد.

محمد مخبــر

معاون اول رییس‌جمهور

بند ی تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور:

وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکتهای خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود به تعداد ده هزار خودرو نسبت به فروش خودرو به همسر، فرزندان و والدین شهداء جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی و جانبازان پنجاه درصد(۵۰%) و بیشتر با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرطی که فاقد خودرو بوده و تاکنون هم با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران خودرو دریافت نکرده‌ باشند با تقسیط پنجساله و کارمزد چهاردرصد(۴%) از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره (۱۶) اقدام کند. جانبازان بالای هفتاد درصد (۷۰%) مشمول شرایط این بند نیستند.

گزارش عملکرد این بند توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هر سه ماه یکبار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

  • منبع
  • اختبار

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید