امروز: دوشنبه, ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 282009
۹۳
۱
۰
نسخه چاپی
وزیر بهداشت تاکید کرد

ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی/تلاش برای افزایش تولید و صادرات دارو

ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی/تلاش برای افزایش تولید و صادرات دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی، خبر داد و بر افزایش تولید و صادرات دارو تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین ‌اللهی امروز چهارشنبه در همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد با اشاره به طرح دارویار، اظهار کرد: این طرح جلوی تخصیص بی حساب و کتاب ارز ترجیحی، تعارض منافع و قاچاق دارو را گرفت.

وی با بیان این که ما تابع قانون هستیم، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شرط کرده بودند که قیمت دارو نباید افزایش یافته و نرخ آن باید مانند شهریور سال ۱۴۰۰ باشد که بهترین راه برای تحقق آن اجرای طرح دارویار بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در طرح دارویار همه اجزا برنامه ریزی و پیش بینی شده بود، تصریح کرد: مبحث دارو، بسیار پیچیده است و از همه کسانی که صنایع دارویی را در این شرایط سرپا نگه داشتند، قدردانی می‌کنیم؛ چراکه تحریم ها را بی اثر کردند.

دکتر عین اللهی ضمن تاکید بر اینکه در سازمان غذا و دارو تعارض منافع و سوءاستفاده، خط قرمز ما محسوب می شود، تصریح کرد: مسئولان غذا و دارو در مرکز و استان ها بدانند که کوچکترین سوءاستفاده تحمل نخواهد شود و اغماضی هم صورت نخواهد گرفت.

ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه تولید دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه تولید دارو تاکید کرد و گفت: باید از کشور وارد کننده دارو به کشور صادر کننده دارو تغییر جهت دهیم.

فرآیند توزیع دارو باید بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد

دکتر عین ‌اللهی با تاکید بر اینکه برای داروسازان منافع ملی باید در اولویت باشد نه منافع محلی، افزود: فرآیند توزیع دارو باید بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: باید سیستم های نوین نظارتی در سازمان غذا و دارو مورد استفاده قرار گرفته و نظارت ها مستمر باشد و هیچ داروخانه بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار نشود.

بر اساس گزارش سایت وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان عنوان کرد: در شرایط فعلی باید در تمام زمینه‌های بهداشتی و درمانی، به صورت جهادی و شبانه روزی کار کنیم.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید