امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 285074
۱۷۷
۱
۰
نسخه چاپی

برگزاری آزمون تستی جذب عمومی تصدی منصب قضا ۱۴۰۲

مرحله اول آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ برگزار شد.

برگزاری آزمون تستی جذب عمومی تصدی منصب قضا ۱۴۰۲

مرحله اول آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ برگزار شد.

به گزارش ایسنا،‌ معاونت منابع انسانی قوه قضائیه اعلام کرد:

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، قائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با حضور در حوزه‌ امتحانی دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه علم و فرهنگ از روند برگزاری آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ بازدید کرد.

فرهاد افشارنیا در این بازدید در خصوص جزییات تعداد شرکت‌کنندگان و زمان اعلام نتایج آزمون عنوان کرد: آزمون عمومی قضاوت در ۱۳ مرکز استان و با حضور ۱۱ هزار و هفتصد و سیزده شرکت کننده در حال برگزاری می‌باشد.

وی گفت: نتایج آزمون تستی تا اواخر ماه آینده از درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir اعلام می گردد. پذیرفته شدگان این مرحله در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد و بعد از اتمام مصاحبه علمی، روانشناسی و گزینش به کارگزینی معرفی خواهند شد.

افشارنیا افزود: امروز شاهد روند برگزاری آزمون با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی بودیم که اینجا لازم است از تمامی دست اندرکاران امر تشکر و قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد شرکت کنندگان این آزمون را آقایان و ۲۲ درصد آن را خانم ها تشکیل می دهند.

قائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه عنوان کرد: امسال جذب قضات در قوه قضاییه از ۴ طریق برگزاری آزمون عمومی از داوطلبان امر قضا، جذب اختصاصی از طریق شرط معدل، جذب قضایی ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه و جذب مناطق محروم صورت می گیرد.

وی افزود: چند برابر قبول شدگان آزمون امروز برای آزمون تشریحی دعوت می‌شوند و قطعا جذب قضات می تواند موجب تسریع در رسیدگی و نهایتاً رضایت‌مندی بیشتر مردم را به همراه داشته باشد.

در ادامه احمد عبدی پور رییس مرکز آزمون جهاد دانشگاهی ضمن ابراز خرسندی از مشارکت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با مجموعه دستگاه قضا در برگزاری آزمون تصدی منصب قضا، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت قابل توجهی برای انجام آزمون‌های استخدامی فراهم کرده است که نزدیک به برگزاری ۴۰ آزمون در ۴ سال گذشته می باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم در برگزاری آزمون انتخاب قضات دستگاه قضا خدمات مطلوبی را به قوه قضاییه ارائه دهیم.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید