امروز: دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۴ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 278199
۳۵۵
۱
۰
نسخه چاپی

بهترین وکیل ملکی در تهران

دعاوی ملکی جزو پیچیده‌ترین، دشوارترین و طولانی‌ترین پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها هستند. به همین جهت بسیاری از مردم تمایل دارند که این گونه پرونده‌ها را به یک وکیل ملکی خوب بسپارند

بهترین وکیل ملکی در تهران

شاید برای شما نیز تاکنون پیش آمده باشد که در مورد یک مساله مربوط به آپارتمان، زمین، باغ و ... به لحاظ حقوقی دچار سردرگمی شده باشید و به جستجوی یک وکیل ملکی متخصص پرداخته باشید.

دعاوی ملکی جزو پیچیده‌ترین، دشوارترین و طولانی‌ترین پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها هستند. به همین جهت بسیاری از مردم تمایل دارند که این گونه پرونده‌ها را به یک وکیل ملکی خوب بسپارند. اما پیدا کردن چنین وکیل مجربی نیازمند دانستن برخی نکات مهم است که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است.

چه پرونده‌هایی که به وکیل ملکی ارجاع داده می‌شود؟

دعاوی ملکی مربوط به اموال غیرمنقول هستند. اموال غیر منقول اموالی هستند که قابلیت نقل مکان و تغییر محل آن‌ها وجود ندارد. اموالی نظیر ملک، آپارتمان، زمین، باغ، ویلا و ... جزو اموال غیر منقول هستند. مهمترین پروند‌هایی که به وکیل ملکی ارجاع داده می‌شود، عبارتند از:

الزام به تنظیم سند رسمی: در این دعوی، فردی با داشتن مبایعه نامه و یا دلایلی برای اثبات مالکیت خود بر سر یک مال غیر منقول، الزام به تنظیم سند رسمی خوانده یا خواندگان را از دادگاه می‌خواهد. هنر وکیل ملکی در این پرونده این است که با بررسی درست پرونده و دلایل خواهان از جمله مبایعه نامه، گواهی عدم حضور، تمامی حقوق خواهان از جمله تنظیم سند، تحویل مبیع، خسارات و ... را از دادگاه بخواهد.

خلع ید: یکی از دعاوی پیچیده ملکی، خلع ید می‌باشد. برای طرح دعوی خلع ید، مدارک مهمی از جمله سند مالکیت و یا احراز مالکیت نیاز است. بسیاری از افراد بدون مشورت با یک وکیل ملکی متخصص، اقدام به ثبت دادخواست می‌کنند. همین امر موجب می‌شود تا پرونده به نتیجه دلخواه نرسد. در برخی موارد، متاسفانه خلع ید با تصرف عدوانی نیز اشتباه گرفته می‌شود. همچنین پیچیدگی در پرونده‌های خلع ید مشاعی نیز دو چندان است.

• تخلیه: برای انجام دعوی تخلیه ملک مسکونی یا تجاری بهتر است، حتما از یک وکیل ملکی متخصص استفاده نمایید. به خصوص که در حال حاضر و در شرایط کرونا، صدور رای تخلیه بسیار دشوار است، اما غیر ممکن نیست. در مورد املاک تجاری دارای سرقفلی و حق کسب و پیشه برای پیروزی در پرونده، باید حتما از یک وکیل خوب مشاوره حقوقی دریافت کنید.

البته تعداد دعاوی مربوط به املاک بسیار بیشتر از موارد فوق است که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت گروه وکلای آپادانا مراجعه نمایید.

چرا در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی باید وکیل گرفت؟

الزام به تنظیم سند رسمی، یکی از شایع‌ترین پرونده‌های ملکی موجود در دادگاه‌های عمومی حقوقی است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که صرف داشتن یک مبایعه نامه موجب می‌شود که دادگاه حق را به آنان داده و به همین جهت حتی از مشاوره حقوقی با وکیل ملکی در این زمینه امتناع می‌کنند.

به همین دلیل در بسیاری از پرونده‌ها به دلیل وجود یک نکته ظریف در مبایعه نامه و یا انجام ندادن برخی امور مهم مثل نگرفتن گواهی عدم حضور، رونده پرونده مختل می‌شود. حتی در برخی موارد، ممکن است وجود یا عدم وجود شرطی به ابطال مبایعه نامه و نهایتا بطلان یا رد دعوی منجر شود. بنابراین، حتی در پرونده‌ای مانند الزام به تنظیم سند رسمی، حضور یک وکیل مجرب بسیار مهم و ارزشمند است.

علاوه بر این، دعوی الزام به تنظیم سند رسمی از جمله دعاوی است که معمولا به همراه خواست‌های دیگر نظیر خلع ید، تحویل مبیع، اجرت المثل ایام تصرف، الزام به اخذ پایان کار، ابطال سند، مطالبه خسارت و ... مطرح می‌شود. در چنین حالتی، پرونده پیچیدگی‌هایی به خود می‌گیرد که معمولا افراد بدون داشتن اطلاعات حقوقی از پس آن بر نمی‌آیند. در اثنای پرونده نیاز به انجام اموری نظیر استعلامات قضایی، کارشناسی، تامین دلیل و ... که عدم انجام به موقع آن‌ها پرونده را به بن بست می‌کشاند. بنابراین، در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی حتما از وکیل ملکی مشاوره حقوقی بگیرید.

ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب

برای انتخاب بهترین وکیل در حوزه دعاوی ملکی باید ملاک‌ها و معیارهای بسیار مهمی را درنظر گرفت. این معیارها عبارتند از:

• تجربه: وکیل ملکی مجرب، فردی است که در طول سال تعداد قابل قبولی پرونده ملکی را پذیرفته و رزومه قابل قبولی در این زمینه داشته باشد. یعنی آمار پیروزی وی در پرونده‌‌ها، عدد مناسبی باشد. این فاکتور مهمترین معیار برای انتخاب بهترین وکیل در این حوزه است.

• تخصص: یک وکیل خوب در دعاوی ملکی، باید به قوانین موجود در این حوزه نظیر قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی، قانون ثبت و ... تسلط کافی داشته باشد، تا در هنگام تنظیم دادخواست، تنظیم لایحه دفاعیه و نیز حضور در جلسه بتواند از حقوق موکل دفاع نماید.

• قدرت استدلال و بیان مناسب: یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب یک وکیل ملکی خوب، توانایی اقناعی وی و نیز قدرت استدلال و گفتار روان وی می‌باشد. این مساله جهت کنترل شرایط جلسه رسیدگی بسیار مهم است.

• پشتکار و صبوری: زمان رسیدگی به پرونده‌های ملکی با توجه به پیچیدگی‌ها و بررسی مدارک و طولانی شدن فرایندهای مربوط به استعلامات قضایی معمولا طولانی می‌شود. به همین جهت وکیل باید صبر و پشتکار مناسبی در این زمینه به خرج دهد.

• حق الوکاله مناسب: یکی از معیارهای مهم برای موکلین، هزینه وکیل ملکی است. با توجه به بالا رفتن سرسام آور ارزش املاک و اراضی، حق الوکاله این پرونده نیز با رشد قابل توجهی مواجه بوده است. اما در این میان، وکلا و موسسات حقوقی بسیار خوبی وجود دارند که با حق الوکاله مناسب، اقدام به پیگیری پرونده می‌نمایند. البته باید توجه داشت که به دلیل پیچیدگی این گونه پرونده‌ها بهتر است که وکیل ملکی متخصص انتخاب شود، هر چند که حق الوکاله بیشتری پرداخت شود.

به عنوان سخن پایانی باید گفت، پرونده‌های ملکی مانند پرونده‌های مالی و کیفری از دسته پرونده‌هایی هستند که حداقل یک جلسه مشاوره حقوقی و طرح موضوع با یک وکیل ملکی متخصص بسیار مهم و مفید است. گروه وکلای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی می باشد.

لینک کوتاه https://b2n.ir/x84035

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید