امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 285752
۱۳۵
۱
۰
نسخه چاپی

دلایلی که باعث می‌شود آشپزخانه شما نامرتب به نظر برسد!

اگر دوست دارید آشپزخانه شما همیشه مرتب و شیک به نظر برسد نیازی به خرید وسایل گران قیمت نیست تنها کافی است به این نکات توجه کنید.

دلایلی که باعث می‌شود آشپزخانه شما نامرتب به نظر برسد!

شاید این مشکل نیز برای شما به وجود آمده باشد که تمام تلاش خود را کرده‌اید، اما بازهم چیدمان آشپزخانه شما نامرتب به چشم می‌آید. در چنین مواقعی برای بسیاری از ما این سوال به وجود می‌آید که چگونه آشپزخانه را مرتب کنیم ؟ چیدمان آشپزخانه مرتب، اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید به راحتی مشکل خود را برطرف کنید.

چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم ؟

چند اشتباه رایج دکوراسیونی باعث می‌شود که شما با آشپزخانه مرتب و شیک کلی فاصله داشته باشید. بسیاری از ما این اشتباهات را ناخواسته انجام می‌دهیم؛ این اشتباهات رایج عبارتند از:

نامرتب بودن کابینت‌ها

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که معمولا نسبت به آن بی‌تفاوت هستیم، نظم بخشیدن به کابینت‌ها خصوصا شلف‌ها و قوطی حبوبات است. برای داشتن آشپزخانه مرتب بهتر است به جای قرار دادن ظروف و قوطی‌های ادویه روی سلف‌ها، آن‌ها را در کابینت بگذارید تا در دید افراد قرار نداشته باشد. همچنین نظافت هفتگی این قوطی‌ها و کابینت‌های آن بسیار مهم است. در نتیجه توجه داشته باشید برای داشتن کابینت آشپزخانه شیک ، نیازی به خرید شلف و ظروف گران‌قیمت نیست بلکه مرتب نگه‌داشتن آن‌ها کافی است.

از کاشی‌های جدید استفاده کنید

شاید به نظر برسد که برای تعویض کاشی‌های آشپزخانه نیاز است هزینه بالایی بپردازید؛ اما این باور تا حدودی اشتباه است. شما با تعویض کاشی‌های بین کابینتی با کمک چسب، می‌توانید از شر کاشی‌های قدیمی که آشپزخانه شما را کوچک و نامرتب نشان می‌دهد خلاص شوید.

برای داشتن آشپزخانه مرتب تنها از یک چراغ سقفی استفاده نکنید

در سال‌های قبل فضای بسیاری از آشپزخانه‌ها با استفاده از یک چراغ در وسط سقف روشن می‌شد که همین امر به دلگیر بودن و نامرتب دیده شدن فضا کمک می‌کرد؛ اما در سال‌های اخیر استفاده از نورپردازی در آشپزخانه بسیار مورد توجه قرار گرفت و بسیاری از افراد با ایجاد نورهای کوچکو بزرگ در سقف، به مرتب بودن آشپزخانه خود بسیار کمک کردند.

از قرار دادن وسایل زیاد روی کانتر خودداری کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث می‌شود آشپزخانه مرتب به نظر نرسد، قرار دادن بیش از حد وسایل روی اپن آشپزخانه است؛ برای حل این مشکل سعی کنید بیشتر وسایل را درون کابینت قرار دهید و در صورت لزوم از یک گلدان یا دکوری زیبا برای تزیین کانتر کمک بگیرید.

برای داشتن آشپزخانه مرتب و شیک به نظافت آن اهمیت دهید

با توجه به اینکه آشپزخانه محیطی است که با مواد غذاییو رطوبت آب در ارتباط است، بهتر است روزانمه نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید؛ این نکته بسیار ساده می‌تواند تا حد قابل توجهی به زیبایی و منظم بودن آشپزخانه کمک کند. همچنین بهتر است در طول هفته نیز نظم را حفظ کنید و بلافاصله بعد از استفاده از آشپزخانه، وسایل را بشویید و محل مناسبی برایشان تعیین کنید. این شامل شستن و تمیز کردن سطوح، دستگیره‌ها، کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه می‌شود.

ناهماهنگ بودن وسایل برقی با یکدیگر

از آنجا که آشپزخانه بیشتر از هر قسمت دیگری در خانه، وسیله برقی در آن وجود دارد؛ انتخاب یک برند برای تمام وسایل برقی چون یخچال، آب‌ میوه‌گیری و … کار راحتی نیست و همین مسئله باعث می‌شود آشپزخانه نامرتب به نظر آید؛ برای حل این مشکل اگر بودجه کافی ندارید می‌توانید به جای خرید وسایل تاز یک برند، از یک رنگ مشخص برای آن‌ها استفاده کنید تا هماهنگی میان وسایل به وجود آید.

  • منبع
  • دلتا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید