امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 278702
۱۱۳۹
۱
۰
نسخه چاپی

افزایش قد با ورزش | برای افزایش قد کافیست روزانه این ورزش ها را انجام دهید!

بسیاری از ما از قد خود راضی نیستیم. راه‌های افزایش قد مختلفی وجود دارند اما معمولا بسیار گران یا زمان‌ بر هستند. یکی از بهترین راه های افزایش قد در بزرگسالان ، استفاده از حرکات کششی برای افزایش قد است. این حرکات به صورت طبیعی و بدون هزینه این کار را برای شما انجام می‌ دهند.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

10ورزش ساده برای افزایش قد

این ورزش های ساده می تواند به شما کمک کند تا سوال ها را پاسخ دهید که چگونه به طور طبیعی می توان قد را بلند کرد؟

• شنا کردن

• ورزش های آویزانی

• لمس انگشت پا

• ژست کبری

• تغییر لگن

• طناب

• شنای خشک

• کشش ستون فقرات جلو

• پا راست بالا

• لگد زدن و یا پرتاب لگد نمایشی

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

شنا کردن برای افزایش قد

آب یک ترکیب بسیار مهم است، محققان می گویند نوشیدن آب کافی برای عملکرد نرمال بدن ضروری است. هم اکنون به همان اندازه که آب درون بدن شما مهم است، این آب به یک فاکتور مهم در خارج از بدن نیز تبدیل شده است. شنا کردن نه تنها انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد، بلکه همانطو که در بخش قبلی مربوط به حرکات افزایش قد در نمناک گفته شد باعث تحریک سلول های درون نیز می شود و تمام ماهیچه ها را کار می اندازند. این کار باعث می شود که قد به طور طبیعی افزایش پیدا کند.

ورزش های آویزانی برای بلند شدن قد

ورزش های آویزانی بهترین راه برای افزایش قد است. این تمرینات استقامت بازوهای شما را افزایش می دهد. این راهی برای برقراری ارتباط با تمام ماهیچه های بالاتنه است. فرد می تواند پاهای خود را دور یک قطب بپیچد و استقامت پاهای خود را نیز افزایش دهد. سپس اگر روی بازوها آویزان شد، فرد می تواند پاهای خود را به سمت بالا بکشد و سپس آن ها را به حالت عادی برگرداند. تکرار این کار بدن را از چربی عاری می کند. زمانی که بدن تغییر می کند، قد در نهایت بلند می شود.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

لمس انگشت پا

این ورزش شامل صاف ایستادن و سپس خم شدن رو به پایین به سمت زانوها است. این کار ماهیچه های کمر و ساق پا را تحریک می کند و ماهیچه های ران و باسن نیز با این تمرین ماساژ داده می شوند. به سمت انگشتان پایتان بروید، اما به خودتان بیشتر از حد بدنی خود فشار ندهید. این کار به طور ایده آل باید از سنین پایین انجام شود تا انعطاف پذیری کلی بدن را بهبود دهد.

ژست کبری

ژست کبرا شبیه افعی است. این کار با دراز کشیدن روی شکم شروع می شود. به آرامی تنه بالایی بدن خود را بالا ببرید تا گویی بتوانید قوطی ماالشعیر را باز کنید. انتقال باید بسیار نرم باشد. خم شدن به اندازه قدرت کشش بدن شماست. این ماساژ قابلیت های رشدی سلول ها را افزایش می دهد.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

تعویض لگن مناسب برای افزایش قد

این شبیه به پل است. در یک وضعیت صاف دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید. پاهایتان را به اندازه عرض شانه از هم جدا کنید. حالا پا را فشار دهید و باسن خود را بالا ببرید. کمرتان را صاف نگاه دارید. به آرامی نفس بکشید و باسنتان را پایین بگذارید دوباره بلند شوید و تکرار کنید. تغییر لگن به مراقبت از سلول های پشت بدن شما کمک می کند.

طناب بازی برای بلند شدن قد

این فقط یک بازی سرگرم کننده نیست، بلکه یک روش جالب برای قد بلندتر است. طناب بازی شامل پریدن زیادی است. پریدن باعث می شود که سلول های بدنتان ازسر تا پا حرکت کنند. هر ماهیچه واحد فعال می شود. این کار راه ایده آلی برای رشد ساده بدن است. راهی خوب برای جلوگیری از توزیع چربی در مناطق مختلف بدن است.

شنای خشک برای افزایش قد

برای افرادی که آب را دوست ندارند، این یک روش جایگزین برای بدست آوردن بیشتر مزایای شنا کردن بدون خیس شدن است. این شنا کردن یک ورزشی است که حرکت جفت پای متناوب را شامل می شود. دست راست با پای چپ و دست راست با پای راست بالا می رود. در یک موقعیت مناسب دراز بکشید، هر جفت پا را به نوبت بلند کنید و هر عضو را تا جایی که می توانید، بکشید. این تمرین یکی از بهترین راه ها برای افزایش قد است.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

کشش ستون فقرات رو به جلو برای بلند شدن قد

این ورزش یک روش ساده و در عین حال موثر برای عملکرد دقیق ستون فقرات است. باید بعد از یک جلسه ورزش خسته کننده مثل شنا کردن انجام شود. پاهایتان را به طور مستقیم روی زمین صاف بگذارید. نفس عمیق بکشید و حس کنید که نفستان در طول ستون فقراتتان حرکت می کند و شانه های خود را رها کنید و ستون فقرات خود را به جلو خم کنید و کش دهید.

ورزش پا راست بالا برای بلند شدن قد

پا راست بالا قطعاً در 10 ورزش برتر برای افزایش قد هستند. آن ها آسان و بسیار ساده هستند. به پشت خود دراز بکشید. به آرامی پاهای خود را با هم بلند کنید. آن ها را مستقیم در هوا حرکت دهید. به تدریج به پایین نزدیک زمین هدایت کنید و چند اینچ بالاتر از زمین نگه دارید. دوباره آن ها را به صورت عمودی و 90 درجه با کف، بالا ببرید و آن ها را درست بالای زمین قرار دهید. با 7 تا 8 بار در روز شروع کنید.

فاکتورهای موثر در قد بلند شدن

ژنتیک

اولین و تاثیرگذارترین عامل موثر در رشد قدی ما، ژنتیک است. ژن‌هایی که از پدر و مادر و اجداد دریافت کرده‌ایم قد نهایی را ما تا حد زیادی مشخص می‌کند. این یک حقیقت است که قد هر کسی تابع ژنتیک اوست و عوامل دیگر برای افزایش قد به نسبت کمتر تأثیرگذار هستند. اما اگر پدر و مادر شما افراد به نسبت کوتاه قدی هستند، لزوما شما هم کوتاه قد نخواهید شد. چون قد یک ویژگی چند ژنی است.

یعنی ممکن است مجموعه ژن‌هایی که از اجدادتان به ارث برده‌اید، باعث شود شما برعکس پدر و مادر خود، تبدیل به یک فرد بلند قامت شوید! خبر خوب این است که کودکان و نوجوانان می‌توانند با رعایت چند نکته کلیدی، رشد قدشان را به حداکثر برسانند. حتی از پدر مادر خود بلندتر شوند! پس نکات و حرکات کششی برای افزایش قد و قد بلند شدن ورزش‌های معرفی شده در این مطلب را به‌خاطر بسپارید.

تغذیه سالم برای افزایش قد

یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از مواد مغذی سالم به شما کمک می‌کند تا قوی و سالم شوید و به قد کامل خود برسید. این جمله یعنی از کیک‌ها، نوشابه‌ها و پیتزاها دوری کنید و به جایش بیشتر از سالاد سبزی‌جات، غلات سبوس‌دار‌، گوشت سفید (پروتئین)، میوه‌ها و مواد لبنی کافی بهره‌مند شوید. بسیار مهم است که حتما برنامه غذایی غنی از پروتئین و مواد مغذی داشته باشید.

پروتئین عناصر سازنده قد، قدرت بدنی، استخوان‌ها، غضروف و عضلات است. بنابراین اگر می‌خواهید به نهایت رشد قدی خود برسید خوردن مقادیر کافی از غذاهای پروتئینی ضروری است. اگر نمی‌دانید پروتئین شامل چه غذاهایی است پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله چند غذای پروتئینی با کمترین میزان چربی را بخوانید. قطعا این را می‌دانید که غذا و ورزش مکمل هم برای رساندنِ شما به هدفتان است. پس انجام حرکات کششی برای افزایش قد و ورزش‌های موثر بر قد بلند شدن را فراموش نکنید.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

• ویتامین‌ها و مواد معدنی

دریافت روزانه یک مکمل مولتی ویتامین و کلسیم ایده خوبی است. مهم است که حتما نظر پزشک را در این‌باره پرسیده باشید. اما ویتامین و مواد معدنی را فقط در مکمل‌ها و مولتی ویتامین‌ها جست‌وجو نکنید. شما خیلی راحت فقط با روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار گرفتن زیر نور آفتاب، می‌توانید ویتامین D کافی به بدن خود برسانید.

همچنین یک منبع عالی برای کلسیم، شیر و محصولات لبنی است. با نوشیدن شیر و مصرف پنیر و کره کافی نیاز خود را به کلسیم تأمین کنید.

نکته خیلی مهم: خیلی از افراد برای قد بلند شدن سراغ مصرف مکمل ال آرژنین می‌روند. باید بگوییم که در سن رشد لازم است که حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. در نتیجه از مصرف خودسرانه آرژنین خودداری کنید.

• نوشیدن آب کافی

در طول روز مدام آب بنوشید. درست مثل غذا خوردن، نوشیدن آب کافی به رشد سریع‌تر بدن کمک می‌کند. در مواقع تشنگی، آب بهترین انتخاب است. اما حتی نوشیدن شیر، آب میوه طبیعی و نوشیدنی‌های ورزشی معتبر، ایده خوبی برای افزایش قد استحتما به مقدار کافی آب بنوشید. اگر از نظر جسمی فعال هستید و یا هوای بیرون بسیار گرم است شما به آب بیشتری هم نیاز دارید. همچنین خوردن میوه‌ها و سبزی‌جات می‌تواند تا مقدار ۲ تا ۳ فنجان از آب موردنیاز بدن شما را تامین کند.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

خواب کافی برای بلند قد شدن

برای قد بلند شدن بیشتر بخوابید! آیا می‌دانستید که فقط هنگام خواب رشد می‌کنید؟ بدن شما هنگام خواب هورمون رشد انسانی (HGH) تولید می‌کند. این هورمون به شما در رشد عضله و رشد قد کمک می‎‌کند.بنابراین اگر در مورد بلند شدنِ قدتان جدی هستید، باید به مقدار کافی بخوابید. کودکان در سنین مدرسه باید بین ۱۰ تا ۱۱ ساعت بخوابند. نوجوانان و افراد زیر ۱۸ سال باید حداقل ۹ تا ۱۰ ساعت بخوابند بدن شما همچنین موقع خواب خود را ترمیم می‌کند، بنابراین پس از یک خواب کامل شب احساس بهتری خواهید داشت.

بیماری‌های موثر در کوتاهی قد کودکان

کوتاه قامتی کودک را جدی بگیرید. اگر حس می‌کنید فرزندتان با توجه به سن خود رشد کافی ندارد حتما به پزشک مراجعه کنید. چراکه ممکن است این کوتاهی قد نشانه یک بیماری دیگر باشد. خوشبختانه در اکثر موارد با درمان بیماری، رشد قدی کودک هم نرمال می‌شود. در ادامه به برخی بیماری‌هایی که باعث کوتاهی قد کودکان می‌شود اشاره می‌کنیم:

دیابت

• راشیتیسم

• سوءتغذیه شدید

• سندروم کوتولگی

• کم‌کاری شدید تیروئید

• نواقص و اختلالات ژنتیکی

بیماری‌های کلیوی و کبدی

بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

باتوجه به این که صفحه رشد تا سن حدود ۲۰ سالگی بسته می‌شود و قد بلند شدن و رشد قدی افراد هم متوقف می‌شود، باید بدانید که پس از سن بلوغ قدتان دیگر بلند نمی‌شود، اما با رعایت نکاتی می‌توانید قد خود را بلندتر نشان دهید:

اصلاح فیگور بدنی

خیلی اوقات به دلیل قوز کمر، گودی کمر، افتادگی شانه یا دیگر مشکلات، ستون فقرات شما گرد شده و چند سانتی از قدتان کم می‌شود. درحالی‌که اگر صاف و صحیح بایستید می‌بینید که بلند و خوش قامت‌تر دیده می‌شوید.

عضله‌سازی و قوی شدن

این مورد قرار نیست شما را بلندتر کند، بلکه خوش‌اندام‌تر خواهد کرد! گاهی اوقات دو فردی که قد یکسان دارند اما یکی اندام عضلانی و ورزیده‌تری دارد، به چشم همه درشت اندام و بلندتر می‌رسد.

پوشیدن کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند هم در ظاهر، به قد بلند شدن شما کمک می‌کند. خوشبختانه امروزه انواع کفش‌های پاشنه بلند راحت و استاندارد هم وجود دارند که دیگر کسی مجبور نباشد با پوشیدن چنین کفشی دچار درد و ناراحتی شود.

ورزش های ساده برای افزایش قد طبیعی

خطای دید با استایل خاص

خانم‌های کوتاه قد برای این‌که قد بلند به نظر رسیدن می‌توانند از مانتوهای کتی کوتاه (به تناسب قد خود) استفاده کنند. همچنین بستن کمربندهای پهن و شلوارهای فاق بلند یکی دیگر از راهکارهایی است که حقه قدبلندی را برای شما می‌زند!

اما آقایان برای بلندتر به نظر رسیدن می‌توانند از شلوار فاق بلند با کفش کمی پاشنه‌دار استفاده کنند. همچنین پیراهن‌هایی با طرح‌های عمودی و رنگ‌هایی در یک طیف شما را بلندتر نشان می‌دهد.

سخن پایانی

در این مطلب حرکات کششی برای افزایش قد و قد بلند شدن را معرفی کردیم. افزایش قد، چندان هم آرزوی دست‌نیافتنی نیست. حتی شاید بعد از سن ۲۵ سالگی هم بتوان به آن دست یافت. با این حال اکثر پزشکان و متخصصان معتقدند که بعد از سن ۲۲ یا ۲۵ سالگی دیگر صفحات رشد بسته شده و تغییری در بلند شدن قد ایجاد نخواهد شد. ولی در هر صورت انجام این حرکات چندان هم بی‌فایده نیست و می‌توانید از فواید آن بهره‌مند شوید.

  • منبع
  • نمناک
  • فیتامین

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید