امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 286699
۳۵۸
۱
۰
نسخه چاپی

تمدید مأموریت کارگروه بررسی کندی اینترنت

رئیس جمهور در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی، از کارگروه بررسی کیفیت اینترنت خواست تا جلسه آینده این شورا به فعالیت خود ادامه دهد. این کارگروه ضمن بررسی علل نارضایتی مردم از اینترنت، بایستی به صورت هم زمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکل را طراحی، تدوین و اجرای آن را از سایر دستگاه ها پیگیری کند.

 تمدید مأموریت کارگروه بررسی کندی اینترنت

در جلسه بعدازظهر سه‌شنبه شورای‌ عالی فضای مجازی که به ریاست «ابراهیم رئیسی» برگزار شد، کارگروه بررسی کیفیت خدمات شبکه که در جلسه قبلی این شورا و بنا به دستور رئیس جمهور، تشکیل شده بود، گزارش فعالیت‌های خود در یک ماه گذشته را ارائه کرد. این گزارش برخلاف گزارش‌هایی مثل گزارش انجمن تجارت الکترونیک تهران به‌صورت عمومی منتشر نشده و دقیقاً مشخص نیست در آن به چه مشکلاتی اشاره شده؛ بااین‌حال اعلام شده برخی راهکارها برای رفع مشکلات اینترنت نیز به ریاست جمهوری ارائه شده است.

در گزارش این کارگروه، فرآیند صورت گرفته جهت بررسی ابعاد مختلف شبکه از منظر فنی ارائه و نتایج بررسی‌ها در رابطه با مسائل و مشکلات کیفی شبکه مطرح شده است.

درنهایت با دستور رئیس شورای‌عالی فضای مجازی، مقرر شد این کارگروه تا جلسه بعدی شورا به فعالیت خود ادامه داده و ضمن اخذ نظرات تکمیلی متخصصین جهت حل مسائل فنی، به بررسی موضوع ادامه داده و به‌صورت هم‌زمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکلات را طراحی و تدوین کرده و اجرای این اصلاحات نیز از سوی مسئولین دستگاه‌های ذی‌ربط آغاز شود.

گفتنی است شش تیر ماه سال جاری بود که رئیس‌جمهور کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مأمور بررسی کندی اینترنت کرد. «ابراهیم رئیسی» این مأموریت را در راستای برخی گلایه‌های مردمی درباره کندی اینترنت اشاره به کارگروه یاد شده محول کرده بود.

  • منبع
  • ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید