امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 273989
۳۸۳
۱
۰
نسخه چاپی

سفارت ایتالیا قادر به پذیرش تعداد بسیار کمتری از درخواست‌های روادید خواهد بود

سفارت ایتالیا قادر به پذیرش تعداد بسیار کمتری از درخواست‌های روادید خواهد بود

بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تهران با بیان این که درخواست برای تعیین وقت مصاحبه بسیار بیشتر از ظرفیت روزانه موجود است، تاکید کرد: سفارت ایتالیا قادر به پذیرش و پردازش تعداد بسیار کمتری از درخواست‌های روادید خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم امروز سه شنه با صدور اطلاعیه درباره نتیجه پیگیری مشکلات صدور روادید برای دانشجویان تصریح کرد: قابل توجه دانشجویان آماده و یا شاغل به تحصیل در ایتالیا به دنبال ارسال رایانامه‌های متعدد و ابراز گلایه از سیستم نوبت دهی روادید شرکت CKGS معرفی شده از سوی سفارت ایتالیا در تهران موضوع از طریق این سفارت به اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و متعاقبا سفارت ایتالیا در تهران منعکس و درخواست شد توضیحات لازم در این ارتباط ارایه شود.

این اطلاعیه می‌افزاید: بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تهران نیز در پاسخ به پیگیری انجام شده توضیح داد که درخواست برای تعیین وقت مصاحبه بسیار بیشتر از ظرفیت روزانه موجود است که این امر سیستم را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد و از امسال بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تهران مجموعه‌ای از اقدامات را برای جلوگیری از رزرو وقت‌های تعیین مصاحبه توسط آژانس‌های متفرقه اجرا کرده است.

براساس این اطلاعیه، سفارت ایتالیا در تهران تصریح کرد که اگر اولین اقدام برای ثبت نام مصاحبه ناموفق باشد سیستم رزرو به صورت خودکار به شما اجازه نمی‌دهد که تلاش دوم را انجام دهید. علاوه بر این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که نوبت‌ها را فقط به صورت هفتگی در دسترس قرار دهد. به عنوان مثال رزرو وقت از ۲ سپتامبر حداکثر برای ۹ سپتامبر ممکن است و این یک راهبرد است که دقیقا برای تامین نیاز متقاضیان اصلی و واقعی طراحی شده که با رزرو فوری تمام وقت های موجود، واسطه‌ها و دلال‌هایی را که ممکن است از رزرو وقت مصاحبه توسط متقاضیان حقیقی جلوگیری کنند، دلسرد و ناامید می‌کند. علاوه بر این هر روز زمانی تعیین شده که در صورت هرگونه لغو رزرو وقت ملاقات بلافاصله وقت آزاد شده را برای رزرو در دسترس متقاضیان دیگر قرار می‌دهد.

این اطلاعیه می افزاید: سفارت ایتالیا در تهران تصریح کرده است که وب سایت این شرکت برای جلوگیری از ایجاد هرگونه سوء استفاده در ثبت و تعیین وقت‌های مصاحبه توسط واسطه‌ها و دلالان از خارج از ایران اداره می‌شود و بدون برون سپاری برخی از خدمات سفارت از طریق شرکت مذکور سفارت ایتالیا قادر به پذیرش و پردازش تعداد بسیار کمتری از درخواست‌های روادید خواهد بود.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید