امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 281634
۱۰۷
۱
۰
نسخه چاپی

معاون دادستان کل کشور: ساخت‌وسازهای غیرمجاز منطقه خلازیر تخریب می‌شود

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور گفت: شهرداری مکلف است با همکاری مراجع قضایی، انتظامی و دیگر دستگاه‌های مسئول نسبت به رفع تجاوز و تخریب احداثات غیرقانونی و ناایمن اقدام کند.

معاون دادستان کل کشور: ساخت‌وسازهای غیرمجاز منطقه خلازیر تخریب می‌شود

غلامعباس ترکی در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر ساخت و سازهای غیر مجاز، ناایمن، بی‌رویه و تجاوز به حریم منابع طبیعی و اراضی ملی در محدوده شهرداری منطقه ۱۹ تهران علی الخصوص محدوده خلازیر، به صورت سرزده و فوق العاده از منطقه مذکور بازدید و در جریان ساخت وسازهای غیرقانونی و تخلفات و تعدی‌های صورت گرفته قرار گرفت.

وی در خصوص این بازدید و اقدامات صورت گرفته پس از مشاهدات میدانی اظهار کرد: حسب گزارش شهرداری منطقه ۱۹ و فرماندهی یگان ویژه حفاظت شهرداری مبنی بر ساخت و سازهای غیر قانونی و ناایمن و ایجاد واحد‌های مسکونی و تجاری متعدد در اراضی ملی به تعداد زیاد در منطقه خلازیر، به صورت سرزده در مکان های مورد گزارش حضور یافته و نسبت به ساخت وسازهای صورت گرفته که تماما بدون مجوز و بدون رعایت هیچ گونه الزامات قانونی به صورت گسترده صورت گرفته بود بررسی و تحقیقات میدانی صورت گرفت.

ترکی گفت: حسب مشاهدات امروز، اطمینان حاصل گردید که عده ای سودجو و منفعت طلب به صورت گسترده حتی در ایام تعطیل و شبانه در حال ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی منطقه مذکور هستند که هیچگونه مالکیتی بر اراضی نداشته و بدون کسب حتی یک مجوز اولیه در حال ایجاد واحد‌های تجاری و مسکونی در سطح وسیع هستند.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور ادامه داد: لذا پس از مشاهدات میدانی، بلافاصله برخورد قاطع و جدی در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و حسب دستور دادستان کل کشور مبنی‌ بر احقاق حقوق عامه و برخورد با متصرفان، رفع تصرف از اراضی ملی به زودی زود انجام خواهد شد.

وی گفت: در این راستا به صورت عاجل هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی و انتظامی بعمل آمده و دستورات قضایی لازم نیز صادر شده و انشالله به زودی شاهد تخریب تمامی این تصرفات غیرقانونی و اعاده به وضع سابق خواهیم بود.

ترکی گفت: دستگاه قضایی در احقاق حقوق عامه و صیانت از حق مردم با هیچ احدی مماشات نکرده و به صورت قاطعانه نسبت به اجرای قانون اهتمام خواهد داشت.

معاون دادستان کل کشور افزود: جلوگیری فوری از احداثات ناایمن، غیرمجاز و رفع تجاوز از اراضی ملی محدوده خلازیر تهران ضروری است و حتما اقدامات لازم بعمل خواهد آمد.

ترکی تاکید کرد: شهرداری مکلف است با همکاری مراجع قضایی و انتظامی و دیگر دستگاه های مسئول نسبت به رفع تجاوز و تخریب احداثات غیرقانونی و ناایمن اقدام کند.

وی گفت: مدیریت شهری و دستگاه‌های مسئول اجازه ندهند عده ای سودجو با ساخت و سازهای غیرقانونی گسترده و شبانه به حقوق عامه تجاوز کنند.

  • منبع
  • میزان

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید