امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284860
۱۸۴
۱
۰
نسخه چاپی

اندرو گارفیلد و دیزی ادگار-جونز در نقش کارل سیگن و آن درویان در فیلم «مسافران» یا Voyagers سباستین للیو

اندرو گارفیلد و دیزی ادگار-جونز در نقش کارل سیگن و آن درویان در فیلم «مسافران» یا Voyagers سباستین للیو

سباستین للیو، نویسنده برنده اسکار به خاطر ساخت فیلم «یک زن شگفت‌انگیز»، کارگردانی فیلمی با شرکت اندرو گارفیلد و دیزی ادگار جونز را در فیلم «مسافران» Voyagers برعهده خواهد گرفت. داستان این فیلم رابطه عاشقانه بین ستاره‌شناس مشهور و نویسنده فیلم به یادماندنی «تماس»، کارل سیگن، و تهیه‌کننده و کارگردان مستندی به نام ان درویان است.

خوانندگان یک پزشک به احتمال زیاد کارل سیگن را می‌شناسند و ما حتی داستان عاشقی‌‌اش را قبلا برایتان نوشته بودیم:

این فیلم توسط بن براونینگ برای FilmNation Entertainment تهیه شده. لیندا ابست و خود درویان هم در تهیه فیلم هم مشارکت داشته‌اند.

داستان فیلم Voyagers در سال ۱۹۷۷ زمانی که ناسا برای پرتاب اولین کاوشگر ویجر که علاوه بر گردش در منظومه شمسی بعد سال‌ها از منظومه شمسی خارج شد، می‌گذرد.

تیمی به رهبری ساگان تصمیم می‌گیرند تا پیامی نمادین برای موجودات هوشمند فرازمینی در کاوشگر به یادگار بگذارند. این پیام موسوم به صفحه یا رکورد طلایی ود و شامل موسیقی و تصاویری از انسان‌ها و فرهنگ‌ آنها بود.

اندرو گارفیلد و دیزی ادگار-جونز در نقش کارل سیگن و آن درویان در فیلم «مسافران» یا Voyagers سباستین للیو

اما در این بین و در ضمن آماده‌سازی این پیام، داستان عشقی بین ساگان و درویان شروع شد. درویان در سال ۱۹۸۱ با ساگان ازدواج کرد. فیلمنامه‌نویسان فیلم تازه یغنی للیو و جسیکا گلدبرگ بر اساس همین حادثه فیلمنامه را نوشتند و از مصاحبه با درویان و بسیاری دیگر که روی پروژه صفحه طلایی کار می‌کردند هم استفاده کردند.

درویان و سیگن، فعالیت و زندگی مشترکشان را با نوشتن متن سریال علمی مستند «کیهان» (Cosmos) ادامه دادند. یک سریال تأثیرگذار PBS که خود سیگن مجری اصلی آن بود و طیف وسیعی از موضوعات علمی را پوشش می‌داد و بسیاری از دانشمندان کنونی می‌گویند همین سریال بود که کودکی و نوجوانی‌شان را تغییر داده و هدف کوشش در راه دانش را در مغزشان کاشته است.

متاسفانه سبگن در سال ۱۹۹۶ درگذشت و این زندگی عاشقانه ارزشمند پایان یافت.

للیو می‌گوید: «به عنوان پسری نه ساله که در دوران دیکتاتوری شیلی بزرگ می‌شد، مجموعه تلویزیونی «کیهان» کارل سیگان و آن درویان تأثیر عمیقی بر من گذاشت و شیفتگی من را نسبت به بزرگترین سؤالات و راز‌های زندگی برانگیخت.»

اندرو گارفیلد و دیزی ادگار-جونز در نقش کارل سیگن و آن درویان در فیلم «مسافران» یا Voyagers سباستین للیو

للیو اخیراً در فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی فیلم The Wonder با بازی فلورانس پیو همکاری کرده است. از دیگر آثار او می‌توان به «گلوریا بل» با بازی جولیان مور اشاره کرد که بازسازی انگلیسی فیلم بود.

گارفیلد، نامزد اسکار برای فیلم‌های «Hacksaw Ridge» و «Tick Tick…Boom! » در حال حاضر در حال بازی در فیلم «ما در زمان زندگی می‌کنیم» به کارگردانی جان کراولی است. او اخیراً در کنار ادگار جونز در سریال «زیر پرچم بهشت» از FX بازی کرد که اولین نامزدی جایزه‌ امی برا او و دومین نامزدی گلدن گلوب را برای ادگار جونز به ارمغان آورد.

درویان در مورد این فیلم می‌گوید: «برای آوردن آن تجربه اسطوره‌ای، آن داستان عشق کیهانی به زندگی کنونی نیاز به یک فیلم است. پس از سال‌ها جستجو، احساس می‌کنم که دقیقاً همکاران و هنرمندان مناسبی را پیدا کرده‌ایم که جادوی آن زندگی را به تصویر بکشند. »

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید