امروز: سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284933
۱۹۵
۱
۰
نسخه چاپی
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد

اعلام لیست ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران به دستگاه قضا تا ابتدای هفته آینده

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعلام لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی تا هفته آینده خبر داد.

اعلام لیست ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران به دستگاه قضا تا ابتدای هفته آینده

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعلام لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: ساختمان‌های ناایمنی که قدمت زیادی دارند یکی از معضلات اساسی شهر تهران هستند، در ساختمان های جدید مشکل خاصی نداریم. حدود ۱۲ سال است که ساختمان هایی که بالای شش طبقه هستند از آتش نشانی تاییدیه دریافت می کنند و خوشبختانه اتفاق خاصی در این زمینه نداشتیم و مشکل ما عمدتاً با ساختمان های قدیمی است.

وی افزود: ساختمان هایی که پیش از قوانین ساخته شده اند و همه نوع کاربری از اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی، دولتی و خصوصی در آن وجود دارد. ساختمان های جدید به دلیل الزام بر دریافت پایان کار، موظف به انجام اقدامات مربوط به سازمان آتش نشانی هستند بنابراین دستورالعمل‌ها را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: از ابتدای سال قبل، دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی را با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران آغاز کرد و ما سال گذشته در همین زمان ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که سال‌ها در همین عدد مانده بود، ساختمان‌هایی بسیار پرخطر که جزو خط قرمزها بودند و همواره نگرانی‌های متعددی در رابطه با این ساختمان ها داشتم مبادا اتفاقی رخ دهد.

وی افزود: با ورود دستگاه قضا و جلساتی که به دفعات با مالکان ساختمان‌های ناایمن داشتیم بعضی از مالکان پای کار آمدند و تشکیل پرونده دادند، دستورالعمل را دریافت و شرکت مجری خود را انتخاب کردند و حتی عده‌ای از مالکان ساختمان‌های ناایمن، تا مرز تایید ایمنی ساختمان نیز پیش رفتند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مالکان حدود ۹۵ ساختمان ناایمن، تاکنون اقدام خاصی را آغاز نکرده اند که سازمان آتش نشانی اخطارهای لازم را به آنها ارائه کرده و طی روزهای آینده مکاتبات سازمان آتش نشانی با دستگاه قضایی مبنی بر اعلام نام، نشانی و هویت ساختمان‌ها به دستگاه قضایی انجام‌می‌شود.

بنابر اعلام سایت شهر، محمدی بیان کرد: دستگاه قضایی با مالکان این۹۵ ساختمان برخورد قانونی خواهد کرد و سازمان آتش نشانی از زمان ابلاغ دستورالعمل ایمنی تا هنگام رفع موارد ناایمن همراه مالکان ساختمان‌های ناایمن خواهد بود و در این راستا نسبت به صدور فراخوان نیز اقدام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید