امروز: چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 282512
۱۰۴
۱
۰
نسخه چاپی

مراسم روز دانشجو با حضور رئیسی در دانشگاه تهران

مراسم روز دانشجو با حضور رئیسی در دانشگاه تهران

آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد روز دانشجو از دقایقی پیش با حضور سید ابراهیم رئیسی در تالار فردوسی دانشگاه تهران آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در این برنامه که به میزبانی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف حضور دارند.

رئیس‌جمهور که به دعوت تشکل‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه تهران حضور یافته، پیش از حضور در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، نسبت به مقام این شهیدان والامقام ادای احترام کرد.

در فیلم کوتاهی که از حاشیه این مراسم منتشر شده است، رییسی برای دریافت نامه و شنیدن مطالبه یکی از حاضران جلسه مراسم روز دانشجو نزد آن فرد رفت و نامه او را شخصا دریافت کرد.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده از این مراسم؛ یکی از دانشجویان حاضر در این مراسم خطاب به رئیس‌جمهور گفت: ما در حوزه زنان و خانواده به تحول اساسی در افکار مسئولان، تصمیم‌‎گیران و سیاست‌گذاری‌ها نیاز مبرم و فوری داریم. به عنوان یک دختر ایرانی به بودن و نفس کشیدن در این برهه از تاریخ در اتمسفر جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنم. این، آغاز راه است.

هم‌چنین نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان این‌که «وقتی دنبال رای بودید از فالوور اینستاگرام می‌گفتید، اما حالا شیر اینترنت را بسته‌اید» ادامه داد: آشوب‌های سه ماه گذشته حاصل فعالیت‌های دشمن است، البته این آشوب‌ها در بستر مسائل رقم خورده طی سال‌های گذشته به وجود آمده است.

وی با بیان این‌که «مشکلات با کارهای نمایشی مثل معاونت مردمی‌سازی حل نمی‌شود.» ادامه داد: راه اعتراض به عملکرد شما و دولت چیست؟ صف اعتراض را به ما نشان دهید و ساز و کاری برای اعتراض اقشار مختلف فراهم کنید.

محمد هادی نصر، نماینده بسیج دانشجویی کشور نیز با بیان این‌که «دولت صدای معترضین را که صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده‌اند بشنود» ادامه داد: دشمن می‌خواهد انتقام همه چهل سال ناکامی خود را با ایرانستان کردن این خاک بگیرد.

وی با بیان این‌که «با صدای بزرگ اعلام می‌کنیم که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خط قرمز ماست و جلوی هرکس که بخواهد میراث شهدا را خدشه‌ای به آن وارد کند در مقابلش می‌ایستیم» افزود: موقع آن است که دولت دردها و گرفتاری مردم را مسئله اصلی خود بداند و صدای معترضانی که صف خود را از اغتشاشگران جدا کرده‌اند را بشنود.

وی با اشاره به این‌که «در زمینه‌هایی شاهد رشد و پیشرفت بوده‌ایم، اما در زمینه‌هایی در بر پاشنه قبلی می‌چرخد» خاطرنشان کرد: با سیاست‌های اقتصادی نئولیبرالی هنوز تعیین تکلیف نکرده‌اید.

نماینده بسیج دانشجویی کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی سیاست‌هایی را دنبال می‌کنند که مستضعفین را تضعیف می‌کند. چرا جراحان اقتصاد همیشه تیغ خود را بر تن ضعیف مستضعفان می‌کشند؟ صحبت از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را یکبار کنار بگذارید و از جراحی اصلی را از بانک‌ها شروع کنید.

وی گفت: شما معروف به سید محرومان بودید، در سیاست‌گذاری‌هایتان طرف کوخ نشینان باشید.

نماینده دفتر تحکیم وحدت نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: از ابتدا مشخص بود که ساخت چهار میلیون مسکن با وزیری که مریض احوال باشد شدنی نیست.

وی افزود: عدم پایبندی برخی مدیران دولت به گفتمان دولت یکی از مشکلات این دولت است، مثلا از ابتدا مشخص بود که ساخت چهار میلیون مسکن با وزیری که مریض احوال باشد شدنی نیست؛ اکنون سوال است که آقای رییسی چگونه می‌خواهد به وعده خود عمل کند.

وی با بیان این‌که «مسائل زنان و خانواده با کارهای جزیره‌ای حل نخواهد شد» افزود: مسائل زنان سال‌هاست دستمایه بازی سیاسی گروه‌های مختلف شده است.

وی هم‌چنین یادآور شد: رئیس دانشگاه امیرکبیر برنامه‌ها را به بهانه عدم تامین امنیت لغو می‌کند و توان تامین برنامه‌ها را ندارد.

در این مراسم، رئیس قوه مجریه در پاسخ به یک دانشجوی علوم پزشکی که به نوبت ندادن به دانشجویان علوم پزشکی برای صحبت کردن معترض بود، گفت: ان‌شاءالله حرف‌های شما را می‌شنوم.

پیش از آغاز صحبت‌های رئیسی تعدادی از دانشجویان شعار می‌دادند «رئیس مستضعفین حمایتت می‌کنیم.»

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید