امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 285105
۱۶۵
۱
۰
نسخه چاپی

عادات بد تمیزکاری که باید بدانید

همه ما به دنبال راهکارهایی هستیم تا هرچه سریع تر محل مورد نظر را تمیز کنیم. اگر که حساسیت و وسواس داشته باشید کارتان سخت تر میشود. در مواقعی ممکن است که به خانه تان هم آسیب بزنید.

عادات بد تمیزکاری که باید بدانید

همه ما به دنبال راهکارهایی هستیم تا هرچه سریع تر محل مورد نظر را تمیز کنیم. اگر که حساسیت و وسواس داشته باشید کارتان سخت تر میشود. در مواقعی ممکن است که به خانه تان هم آسیب بزنید.

وقت آن است که شروع به ترک این عادت ها کنید تا بتوانید سریعتر به خانه تمیزتر برسید. در اینجا یک راه آسان برای شروع وجود دارد: یک یا دو عادت تمیز کردن بد را انتخاب کنید تا هر هفته تغییر کند. به زودی خانه تمیزتر و اوقات فراغت بیشتری برای چیزهایی که لذت می برید خواهید داشت!

۱. حوله های مرطوب و پرده های دوش

با بستن پرده دوش بعد از هر بار استفاده ، سریعتر خشک می شود و از رشد کپک جلوگیری می کند. با پهن کردن حوله های مرطوب برای خشک شدن دیگر مرطوب نخواهند بود.

۲. استفاده بیش از حد از مواد شوینده

استفاده بیش از حد از مواد شوینده در واقع می تواند ضرر بیشتری نسبت به فواید داشته باشد. اگر بیش از حد ماده تمیز کننده مصرف کنید و به طور کامل شسته نشود، باقی مانده آن به آهن ربا تبدیل می شود و خاک را به دام می اندازد. به همین دلیل باید دستورالعمل ها را بخوانید و همیشه از مقدار توصیه شده یا حتی کمی کمتر استفاده کنید.

۳. تمیزکاری با استفاده از ابزارهای کثیف

اگر واشر لباس شویی شما بوی باکتری های جمع شده را دارد، لباس های شما بدبو می شوند. اگر کیسه خلا یا فیلتر شما مملو از گرد و غبار باشد، مکیدن خوبی نخواهد داشت. یک موپ یا اسفنج کثیف به راحتی خاک و باکتری بیشتری را هل می دهد. با خالی شدن کامل یا شستشو در آب داغ و افزودن ماده ضد عفونی کننده، وقت خود را برای تمیز کردن کامل ابزارها اختصاص دهید. به صورت دوره ای، با ابزارهای جدید جایگزین کنید.

۴. استفاده از یک دستمال ضد عفونی شده برای تمیز کردن کل حمام

دستمال مرطوب ضدعفونی یکبار مصرف برای پاک کردن سریع سینک دستشویی عالی است. دستمال مرطوب ضد عفونی کننده به سختی میتواند کل حمام را تمیز کند. زمانی که بخواهید با آن صندلی توالت و دستگیره ها را ضد عفونی کنید، ویژگی های ضد عفونی کننده از بین رفته و شما به سادگی باکتری ها را از یک سطح به سطح دیگر پخش می کنید.

۵. گذاشتن ظرف های کثیف در سینک ظرفشویی

گذاشتن ظروف کثیف در سینک ظرفشویی مناسب برای باکتریها و تمام حشرات گرسنه است. اگر که در خانه تان ماشین ظرف شویی دارید به افراد خانه یاد بدهید که ظرفشان را داخل ماشین قرار داده یا خودشان آن را بشورند تا ظرف ها روی هم انباشته نشوند.

۶. نگهداری طولانی مدت مواد شویند

وسایل تمیزکاری مورد نیاز هر منطقه از خانه را با هم جمع کرده و آنها را در نزدیکی محل نگهداری کنید. تمیز کننده های حمام را می توان در یک جعبه پلاستیکی کوچک قرار داد و آنها را روی یک قفسه یا زیر سینک ظرفشویی گذاشت. اگر حمام طبقه بالا و طبقه پایین دارید ، دو سبد لوازم تهیه کنید.

۷. نگهداری غذا در یخچال

اگر می دانید که خانواده شما از پس مانده های آن متنفر هستند آنها را دور بیندازید. اگر مواد غذایی به صورت نامناسب ذخیره شوند باعث رشد کپک و رشد باکتری ها می شوند و باعث میشوند تا شما با مشکل یخچال را تمیز کنید تا باکتری ها و بوی نامطبوع غذا از بین بروند.

اگر می دانید که خانواده شما از پس مانده های آن متنفر هستند آنها را دور بیندازید. اگر مواد غذایی به صورت نامناسب ذخیره شوند باعث رشد کپک و رشد باکتری ها می شوند و باعث میشوند تا شما با مشکل یخچال را تمیز کنید تا باکتری ها و بوی نامطبوع غذا از بین بروند.

۸. مرتب کردن رختخواب

مرتب كردن تختخواب هر روز صبح عادتی است كه باعث می شود بقیه اتاق (و شاید كل خانه) منظم باشد. با انتخاب تختخواب هایی که به راحتی قابل مرتب کردن هستند کار را ساده کنید.

۹. قبل از استفاده از هر وسیله ای دستور العملش را بخوانید

بیشتر پاک کننده ها فوراً کار نمی کنند و به کمی وقت نیاز دارند تا مواد بتوانند خاک را تجزیه کرده و آنرا بلند کنند تا به راحتی پاک شود یا شستشو شود. 30 ثانیه به خواندن دستورالعمل ها اختصاص دهید تا از 30 دقیقه اسکراب اضافی جلوگیری کنید.

۱۰. استفاده از پاک کننده های قوی

استفاده بیش از حد از مواد پاک کننده می تواند یک عادت بد باشد، استفاده از پاک کننده ای که برای کار خیلی سخت است نیز اشتباه است.

۱۱. گرد و غبار جمع شده هنگام تمیز کردن

قبل از اینکه جارو برقی بکشید خانه را گردگیری کنید تا خاک آن گرفته شود. یک اتاق باید از بالا به پایین تمیز شود تا گرد و غبار روی زمین بریزد تا جارو شود یا جارو برقی شود.

۱۲. سرعت عمل در تمیزکاری

کاری را که شروع کردید کامل کنید. اگر فقط 15 دقیقه وقت برای تمیز کردن دارید ، با از بین بردن بی نظمی و قرار دادن وسایل در محل مناسب شروع کنید. سپس اگر کنار گذاشته شوید ، می توانید بعداً برگردید تا تمیز کردن عمیق تری را انجام دهید.

۱۳. تمیزکاری طول میکشد

به تعویق انداختن تمیز کردن یکی از سخت ترین عادت های بد برای ترک آن است. بسیاری از ما نمی توانیم با یک فاجعه روبرو شویم و به راحتی از آن تا حد ممکن جلوگیری می کنید. اما اگر شما و خانواده خود هر روز کمی نظافت انجام دهید ، مانند بارگیری و خالی کردن ماشین ظرفشویی ، اتمام لباس های شسته شده و تمیز کردن یک یا دو اتاق ، پس تمیز کردن کل خانه چندان طاقت فرسا نخواهد بود.

  • منبع
  • نی نی سایت

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید