امروز: دوشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 283831
۱۰۴
۱
۰
نسخه چاپی

رنگ‌ های مناسب خانه برای افرادی که مبتلا به میگرن هستند

رنگ‌ های مناسب خانه برای افرادی که مبتلا به میگرن هستند

برای برخی افراد، حتی رنگ پرده‌ها برای تحریک شدن حملات میگرن کافیست. اگر به طور مکرر میگرن را تجربه می‌کنید، بدون شک باید فضای زندگی‌تان را با انتخاب رنگ‌های درست به فضایی آرامش‌بخش تبدیل کنید. برای شناسایی رنگ‌هایی که از نظر افراد مبتلا به میگرن بیشترین میزان اثربخشی در تسکین یا آرامش‌بخشی را دارند، با بیش از ۱۲۰۰ فرد مبتلا به میگرن مصاحبه شد.

نتایج بدست‌آمده به طرز شگفت‌آوری یک‌دست و هماهنگ بود. چهار رنگ برتری که این افراد انتخاب کردند خاکستری (۶۸ درصد)، سبز (۵۲ درصد)، سبزآبی تیره (۴۷ درصد) و آبی (۴۱ درصد) بود و رنگ قرمز تنها ۵ درصد آراء این افراد را به خود اختصاص داد. در این مطلب با توجه به این آمار، پالت رنگی را معرفی می‌کنیم که نه‌تنها آرامش‌بخش است، بلکه پتانسیل تسکین دادن به میگرن را هم دارد.

سبز‌های مات به فضا کیفیتی ملایم و آرامش‌بخش می‌دهند که یادآور آرامش طبیعت است، درست همان فضایی که برای تسکین دادن به میگرن به آن احتیاج دارید.

رنگ‌ های مناسب خانه برای افرادی که مبتلا به میگرن هستند

خاکستری‌ های کمرنگ

خاکستری فقط آرامش‌بخش چشم نیست بلکه فضای اتاق را سبک‌تر و دلبازتر هم می‌کند. اگر فضای اتاق شما باز و جادار است، می‌توانید از سایه‌های تندتری مانند رنگ «سنگریزه‌های جلاداده‌شده» استفاده کنید یا اگر قصد رنگ کردن یک فضای دنج مثل اتاق‌خواب را دارید، رنگ سنگریزه‌های جلاداده‌شده را با سفید مایل به زرد، خاکستری یا کرم جفت کنید.

آبی آرامش‌ بخش

آبی رنگ آرامش‌بخشی است که تداعی‌گر دریا و آسمان است، رنگی ایده‌آل برای تسکین میگرن! این رنگ آبی به خوبی با رنگ‌های گرم خنثی هماهنگ می‌شود، مانند این تصویر که در آن، رنگ آبی آسمانی مات با رنگ خاکی (Brave Ground) اتاق پشتی جفت شده تا فضای اتاق را باز و دلپذیر کند.

پالت کامل رنگ‌های تکسین‌دهنده‌ی میگرن شامل رنگ‌هایی است که در تصویر زیر می‌بینید:

رنگ‌ های مناسب خانه برای افرادی که مبتلا به میگرن هستند

  • منبع
  • تابناک باتو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید