امروز: سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284622
۲۴۲
۳
۰
نسخه چاپی

قدرت خارق‌العاده مرتاض‌ها از کجا می‌آید؟ / ادعا‌های عجیب و غریب مرتاض‌ها

کارهاى مرتاضان که غالبا از طریق تمرین هاى شاق و تمرکز نیروهاى روحى و جسمى انجام مى گیرد در ادامه با زندگی افراد مرتاض و اینکه مرتاض ها چه میکنند بیشتر آشنا خواهیم شد

قدرت خارق‌العاده مرتاض‌ها از کجا می‌آید؟ / ادعا‌های عجیب و غریب مرتاض‌ها

حتما شما هم نام مرتاض ها را شنیده اید ، مرتاض ها افرادی هستند که به خودشان ریاضت می دهند و به درجه ای از عرفان و سلوک رسیده اند که می توانند کار های خارق العاده ای انجام دهند در ادامه مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما بگوییم مرتاض ها چه میکنند و زندگی آن ها چگونه است در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مرتاض ها

یکی از جاذبه های منحصر به فرد نپال و هند، ملاقات با مرتاض ها یا یوگی ها (yogi) است،

این افراد عارف که با نام سادهو (Sadhu) نیز در مذهب هندو نام برده می شوند تارکان ابدی دنیا هستند چراکه مرتاض ها باید بر ۶ شیطان درون خود غلبه کنند: شهوت، خشم، آز، دلبستگی به مادیات، غرور و حسد.

یوگی ها تمام زندگی خود را وقف عبادت و تعمق و رسیدن به حقیقت کرده و از تمام لذت های مادی و زندگی زمینی دل می کنند به همین دلیل مرتاض ها عموما برهنه و عاری از لباس و زینت هستنند، مرتاضان هرگز ازدواج نمی کنند و به شدت از شهوات و هرگونه میل جنسی و هم نشینی با جنس مخالف دوری می کنند و به مرحله ای از ریاضت می رسند که میل جنسی خود را کاملا از بین می برند.

مرتاض ها گاهی عهدهای خاصی بر خود واجب می کنند؛ مانند این که هرگز از یک پای خود استفاده نکنند، یا این که یک دست خود را برای ماه ها یا سال ها در هوا نگهدارند.

مرتاض ها گاها از بدن خود بعنوان یک بوم نقاشی برای روایت حالات معنوی خود و خدایی که می پرستند استفاده می کنند، رنگ امیزی بدن مرتاضان ترکیبی از رنگ های خاکستری، قرمز، سفید و زرد و بسیار دیدنی است که این طرح ها هر کدام راوی داستانی منحصر به فرد هستند و شکل های متفاوتی از رنگ یکپارچه ی ساده تا طرح های پیچیده و افسون کننده را در بر می گیرند.

مرتاض های زیادی در غارهای رشته کوه های هیمالیا زندگی می کنند و ریاضت می کشند، این افراد از دنیای مدرن کاملا جدا افتاده اند و تحمل بالایی در برابر آب و هوای شدید و سخت هیمالیا دارند، رشته کوه های هیمالیا برای هندوها تقدس دارند و معتقدند خدای اصلی هندوها، شیوا، در آن زندگی می کند.

مرتاضان به دلیل ریاضت های سخت و طولانی به توانایی های خارق العاده ای مانند سوراخ کردن پوست و بدن با شمشیر و میخ، راه رفتن برروی آتش و زنده ماندن به مدت طولانی بدون آب و غذا دست می یابند، ماهاتما گاندی از جمله اشخاص برجسته هندی بود که در سالهای پایانی عمر خود به سنت ریاضت کشیدن هندوها رو آورد.

قدرت خارق‌العاده مرتاض‌ها از کجا می‌آید؟ / ادعا‌های عجیب و غریب مرتاض‌ها

بیشتر بدانید از مرتاض ها

مرتاض ها افرادی هستند که توانسته‌اند با ریاضت‌های غیر شرعی و تحمل سختی‌های نامشروع بدنی و فیزیکی کارهایی انجام دهند که دیگران را به شگفتی وادار کند؛ حرکت دادن اشیاء بدون لمس کردن آنها و تنها با نگاه کردن به آنها، معلق شدن و پیچ و تاب بدن، کارهایی است که مردم را در برابر مرتاضان به شگفتی وا می دارد.

اما اعمالی که از مرتاضین دیده می‌شود از منظر اسلام چه پاسخی داشته و تفاوت آن با سحر چیست؟

در همین رابطه برنا از حضرت آیت الله مکارم شیرازی استفتاء کرده است که ایشان در پاسخ آورده اند:

در این که سحر چیست و از چه تاریخى به وجود آمده است بحث هاى فراوانى وجود دارد. مشکل است تاریخ معینى بتوان براى آن تعیین کرد؛ ولى مى توان گفت: سحر در اصل به معناى: هر کار و هر چیزى است که سرچشمه آن پنهان باشد و معمولا به کارهاى خارق العاده‌اى مى‌گویند که با استفاده از وسایل مختلف انجام مى‌شود و هدف از آن اغفال و فریب مردم است.

گاهى از عوامل تلقینى در آن استفاده مى‌کنند یعنى با تلقین هاى قوى و مؤثر مسائلى را در نظر عوام منعکس مى کنند که واقعیتى ندارد و گاه از تردستى و خدعه و نیرنگ و به اصطلاح چشم بندى بهره مى‌گیرند. به این ترتیب که بینندگان را سرگرم مسائلى کرده سپس با سرعت و مهارت چیزهایى را جابه جا و دگرگون مى سازند که ببینندگان هرگز متوجه این جابجایى و دگرگونى ها نشوند؛ بلکه آن را یک خارق عادت مى پندارند.

گاهى از خواص ناشناخته فیزیکى و شیمیایى بعضى از اجسام، یا مسائلى مربوط به چگونگى تابش نور از زوایاى مختلف بهره مى گیرند؛ به طورى که بینندگان، امور خارق عادتى را در برابر خود مى بینند که از اسرار آن بى خبرند.

خلاصه آنکه آنها از طریق ارتباط با ارواح و کمک گرفتن از شیاطین، امور خارق العاده اى را انجام مى دهند و همه اینها در مفهوم جامع لغوى کلمه سحر درج است.

کارهاى مرتاضان غالبا که از طریق تمرین هاى شاق و تمرکز نیروهاى روحى و جسمى انجام مى گیرد را نیز مى توان نوعى سحر شمرد؛ هرچند گاهى آن را خارق عادتى در برابر سحر قرار مى دهند.

در همین رابطه نگاهی تصویری به این اعمال خارق العاده مرتاض ها می اندازیم؛ اعمالی که انجام آنها از سوى بعضى از انسان ها غیر قابل انکار است.

  • منبع
  • پرشین وی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید