امروز: یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 285368
۲۶۴
۱
۰
نسخه چاپی

رسوم عجیب ازدواج در سراسر دنیا که نمی دانستید

رسوم هر قوم و کشوری به دلایلی باستانی ایجاد شده و برخی از آن‌ها امروزه صرفأ به دلیل سرگرمی همچنان انجام می‌شوند.

رسوم عجیب ازدواج در سراسر دنیا که نمی دانستید

رسوم عجیب ازدواج در قسمت‌های مختلفی از دنیا و در تمام ادوار تاریخ اجرا شده و می‌شود. این رسوم به دلایلی از جمله خوش‌یمنی وصلت و فرزندآوری و تحکیم روابط زوجین انجام می‌شده است و در برخی نقاط دنیا همچنان بر قوت خود پابرجاست. با ما همراه باشید تا با برخی از این آداب و رسوم عجیب ازدواج آشنا شوید.

کره جنوبی: ضربه به کف پای داماد

در مراسم عروسی سنتی کره‌ای، دوستان و خانواده داماد کفش‌های او را در می‌آورند و با ماهی یا چوب به کف پای داماد ضربه وارد می‌کنند. اعتقاد بر این است که این رسم نمادی از القای قدرت به داماد و آماده سازی او برای زندگی زناشویی و دفع ارواح شیطانی از اوست.

اسکاتلند: سیاه کردن عروس و داماد

در برخی از جوامع اسکاتلندی رسم بر این است که عروس و داماد را با مواد مختلف چسبناک و بدبو مانند غذای فاسد، قیر، پر و آرد بپوشانند. این کار برای دفع ارواح شیطانی و به ارمغان آوردن خوش‌شانسی برای زوج انجام می‌شود.

چین: ازدواج با گریه

یکی از رسوم عجیب ازدواج در مناطق خاصی از چین ازدواج با گریه است. در گروه قومی توجیا، عروس باید به مدت یک ماه قبل از عروسی هر روز یک ساعت گریه کند. با نزدیک شدن به روز عروسی، اقوام زن او نیز به گریه می‌پیوندند. این اشک‌ها را نشانه شادی و خوشبختی می‌دانند.

فیجی: اهدای دندان نهنگ

در عروسی های فیجیایی، از داماد انتظار می‌رود که یک دندان نهنگ را به عنوان نماد احترام و ثروت به خانواده عروس تقدیم کند. هدیه دندان، معروف به “تابوا” اهمیت زیادی دارد و بخش مهمی از مراسم عروسی است.

آلمان: مراسم اره

بعد از مراسم عروسی در آلمان، عروس و داماد باید با هم کار کنند تا با استفاده از اره دو دسته، یک کنده بزرگ را از وسط نصف کنند. این رسم که از رسوم عجیب ازدواج است، نمادی از توانایی عروس و داماد برای همکاری با یکدیگر، غلبه بر چالش‌ها و نشان دادن کار تیمی آن‌ها به عنوان یک زوج متاهل است.

سوئد: دروازه بوسه

در عروسی‌های سوئدی، در محل پذیرایی جایگاهی به نام “دروازه بوسه” برپا می‌شود. وقتی زوج تازه ازدواج کرده وارد سالن می‌شوند، باید زیر دروازه یکدیگر را ببوسند. دروازه بوسه به این دلیل از رسوم عجیب ازدواج است که با ترک اتاق توسط داماد، همه مردان برای بوسیدن عروس صف می‌کشند و عروس هم می‌تواند هر کس را که می‌خواهد ببوسد. به محض بازگشت داماد به اتاق این بوسه‌ها پایان می‌یابند. این رسم سنتی سرگرم کننده و مفرح است که در عروسی‌های سوئدی به شکل بازی دسته جمعی اجرا می‌شود.

  • منبع
  • دلتا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید