امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 264715
۱۲۷۱۵
۱۹
۱
نسخه چاپی

فیلم های پورنوگرافی چه تاثیرات وحشتناکی بر زناشویی دارند؟

آمار تکان دهنده است، «سکس» و «پورن»، در رده پنج واژه اصلی جست و جوی اینترنتی قرار دارد. 43 درصد کاربران اینترنت مطلب پورنوگرافی را مشاهده می کنند

فیلم های پورنوگرافی و تأثیر آن بر روابط زناشویی

تاثیر فیلم های پورنوگرافی بر روابط زناشویی

به طور کلی مشاهده تصاویر یا فیلم هایی که مضمون رفتار جنسی و پورنوگرافی را دارند، در انسان از سال های آغاز نوجوانی و یا حتی کمی پیش از آن صورت می گیرد که در ابتدا ممکن است صرفا جهت کسب اطلاع و رفع کنجکاوی در مورد رفتار جنسی انسان باشد. بعد از مدتی و با شروع بلوغ و آغاز کنش های جنسی، به عنوان رفتاری صورت می پذیرد که باعث تحریک جنسی افراد می شود.

این امر به خصوص در مورد مردان و افراد مذکر بیشتر است و ممکن است با عدم پیشگیری و آموزش های صحیح به انحراف منجر شود.

آسیب زایی هایی که از بستر تماشای این نوع فیلم ها گریبانگیر افراد می شود این است که ممکن است با تحریک غرایز جنسی، رفتارهای جنسی افراد تازه بالغ تهییج بیشتری شود به این معنا که رفتارهایی مانند خودارضایی یا پیگیری ایجاد رفتار جنسی را با جنس مخالف و یا احیانا با جنس موافق بیشتر کند که همه این مسائل آسیب زا هستند و ممکن است تماشای این فیلم ها به یک انحراف جنسی تبدیل شود که در روان پزشکی هم به عنوان یک بیماری تلقی می شود. به این معنی که فرد برای ارضای جنسی ترجیح بدهد به جای ارتباط با همسر و رابطه جنسی سالم به این فیلم ها روی بیاورد.

به طور کلی روان‌شناسان و کارشناسان خانواده، 5 دلیل اساسی را برای آثار منفی تماشای فیلم‌های مستهجن بر زندگی زناشویی مطرح کرده‌اند:

1. تاثیر و عملکرد این فیلم‌ها مثل مواد مخدر است

احساس لذتی که برای اولین بار با تماشای آنها به فرد دست می‌دهد، دیگر تکرار نخواهد شد مگر آنکه با میزانی بسیار بیشتر به مصرف ادامه دهد. مردان هم اغلب، پس از نخستین تجربه، شروع به تماشای هرچه بیشتر این فیلم‌ها می‌کنند. چیزی که باعث می‌شود از همسر و خانواده دور شوند یا حتی به بازده کاری آنها لطمه وارد کند.

2. در این فیلم‌ها نوعی تبعیض جنسی به چشم می‌خورد

زن‌ها صرفا در نقش یک وسیله برای رفع نیاز ظاهر می‌شوند و در وضعیتی کاملا نامساوی با مردان قرار می‌گیرند. این امر باعث می‌شود مرد، همسرش را به مثابه فردی کم‌اهمیت‌تر از خود بداند و به چشم ابزاری برای ارضای تمایلات جنسی‌اش به او نگاه کند. چنین مردی نمی‌تواند با همسرش رابطه‌ای جز رابطه زناشویی برقرار کند، چرا که شخصیت همسرش را نمی‌بیند، فقط جسم او را می‌بیند.
3. فیلم‌های مستهجن، زن را در یکی از این 4 دسته غیرانسانی و بی‌ارزش جلوه می‌دهد

حریص پول‌پرستی که فقط برای مادیات به سمت مردها می‌رود، معشوقه‌ای بی‌خرد، موجودی که میلی سیری‌ناپذیر برای داشتن رابطه دارد یا کسی که در تمنای جلب‌توجه است. مردانی که به دیدن این فیلم‌ها می‌پردازند نابکارانه‌ترین و خائنانه‌ترین دیدگاه ممکن را نسبت به همسرشان پیدا می‌کنند و در نتیجه از برقراری رابطه عاطفی سالم و پرمعنا با همسرشان ناتوان می‌مانند یا حتی ممکن است رفتار خشونت‌آمیزی (که نشأت گرفته از همین دیدگاه است) نسبت به او داشته باشند.

4. این فیلم‌ها مرد را نسبت به همسرش کسل و بی‌تمایل می‌کند

مردی که مدام به تماشای اینگونه فیلم‌ها می‌پردازد، دائم در معرض گستره بسیار متنوعی از اندام‌های برهنه است که در نتیجه این تنوع، دیگر اندام همسرش نمی‌تواند برایش رضایت‌بخش باشد.

5. این فیلم‌ها معیاری از زیبایی را در ذهن بیننده به وجود می‌آورند که در واقعیت هیچ زنی نمی‌تواند به آن دست یابد

در فیلم های پورنوگرافی معیارهایی از نوع رابطه جنسی زنان مطرح می شود که مطلقاً مصنوعی است و محصول سناریونویسی و بازیگری می باشد. تماشای فیلم های پورنوگرافی باعث می شود توقعاتی در همسران ایجاد شود که در زندگی واقعی وجود ندارد.

همچنین معیارهای زیبایی نیز در فیلم های پورنوگرافی معیارهای حقیقی نیستند. اندام و ویژگی های جسمانی زنان و مردان در این فیلم ها عموماً با جراحی های زیبایی ایجاد شده و آنان تمام وقت تحت رژیم های غذایی و ورزش های خاص قرار دارند که در دنیای واقعی برای بسیاری زنان قابل دسترس نیست.

6. مقایسه بازیگران پورنوگرافی با همسر خود

مردی که دائما به تماشای این گونه فیلم‌ها مشغول باشد، اندام های برهنه زنانی را می بیند که از هر نظر برای ساخت این گونه فیلم ها پرورش یافته اند بنابراین به صورت ناخودآگاه به مقایسه آنها با بدن همسر خود می پردازد. نتیجه این مقایسه، عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی با همسر و از بین رفتن عشق و علاقه بین زوجین خواهد بود.

7. ایجاد انحرافات اخلاقی

ماهیت پورنوگرافی به گونه ای است که موجب انحرافات وحشتناکی در زندگی می شود. در بسیاری از موارد تجاوز به کودکان، تجاوز به همکار و اعتیاد به خود ارضایی و خیانت نتیجه مشاهده پورن است.

8. کاهش صمیمیت بین زن و شوهر

تماشای پورن در زندگی زناشویی معمولاً به صورت پنهانی انجام می شود. وقتی یکی از زوجین به دیدن فیلم های پورن می پردازد، دوست ندارد همسرش از این موضوع آگاه شود. همین مخفی کاری باعث می شود صمیمت میان همسران به شدت کاهش یابد.

9. از بین رفتن اعتماد بین زن و شوهر

یکی از مهمترین پایه های هر ازدواجی اعتماد است. هر زنی اعتقاد دارد که همسرش با مشاهده تصاویر پورن در حقیقت شخص دیگری را وارد رابطه شان کرده و به عبارتی به او خیانت کرده است. خانم ها به شدت روی این گونه مسائل حساس هستند و با این کارها، افسردگی و استرس را به او منتقل می کنید چرا که به این فکر می کند که از جذابیت جنسی کافی برای همسرش برخوردار نیست.

10. تک بعدی شدن در زندگی

با عادت به تماشای فیلم های مستهجن، تبدیل به فردی ناسپاس در زندگی خواهید شد یعنی به جای اینکه بر خصوصیات مثبت همسرتان مثل رفتار و زحمات او تمرکز کرده و از آن ها لذت ببرید، بر عیوب و نداشته هایش متمرکز خواهید شد و به خاطر اینکه اندام همسرتان به فلان بازیگر پورن شباهت ندارد عذاب خواهید کشید.

11. تنوع‌طلب شدن

مشاهده افرادی با موقعیت‌ها و حالت‌های مختلف در این فیلم‌ها باعث ایجاد تنوع‌طلبی در زوج ها می‌شود به گونه‌ای که تمایل پیدا می‌کنند با افراد مختلف وارد رابطه شوند. عاملی که در بلند مدت زمینه را برای فروپاشی رابطه زوج ها و ایجاد نارضایتی زناشویی فراهم می‌آورد. از آن جا که فیلم‌های پورن گسترده است و فرد در هر بار مشاهده فیلم انواع و اقسام افراد را در رابطه با یکدیگر مشاهده می‌کند دچار تنوع طلبی در رابطه خود می‌شود و زمینه را برای خیانت و فروپاشی سیستم خانواده فراهم می‌کند.

  • منبع
  • حقوق نیوز
  • ایسنا
  • همسر تایم

۱ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید